האחים וינקלווס במכתב איום ל-DCG: שלמו 1.465 מיליארד ד'

מנכ"ל בורסת ג'מיני מתכנן להגיש תביעות אם לא תתקבל הסכמה תוך יומיים בלבד
התאומים וינקלווס

קמרון וינקלווס, שותף-מייסד של בורסת ג'מיני (Gemini) האמריקנית, פרסם הבוקר (שעון ישראל) מכתב פתוח בטוויטר המיועד לבארי סילברט, מנכ"ל Digital Currency Group (ר"ת DCG). המכתב לדבריו הינו "ההצעה האחרונה," לבנייה מחדש של החובות שמחזיקה DCG ללקוחות ג'מיני, ככל הנראה לפני מהלכים משפטיים חמורים.

לטובת ריענון הזכרון, קבוצת DCG היא קרן המחזיקה בחברות רבות בתעשייה, בהן אתר החדשות CoinDesk, קרן הנאמנות Grayscale וחברת ההלוואות ג'נסיס (Genesis), הנמצאת בקיפאון תהליכים כחלק מהליך פשיטת רגל.

בורסת ג'מיני הייתה מציעה ללקוחותיה את השירות Earn בו היו יכולים לנעול מטבעות דיגיטליים ולהרוויח תשואה עליהם, הן עבור סטייקינג והן כנגד הלוואות. אך ג'מיני, מאחורי הקלעים, הייתה נעזרת בשירות של ג'נסיס כדי לספק את התשואה ללקוחותיה.

כאשר ג'נסיס הקפיאה משיכות מהפלטפורמה בנובמבר 2022, התברר כי 1.2 מיליארד דולר שווי מטבעות דיגיטליים של לקוחות ג'מיני, נעולים בה.

מאז, מתנהלים מאבקי כוחות בין הגופים והעומדים בראשיהם: התאומים קמרון וטיילר וינקלווס אשר מנהלים את ג'מיני, ובארי סילברט – מנכ"ל DCG.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

"זוהי ההצעה האחרונה"

המכתב שפורסם הבוקר מטיח האשמות כבדות, פעם נוספת, בסילברט. "התאגיד DCG ביצע הונאה. כמוביל שלו [סילברט], טיפחת ובנית את הארכיטקטורה לתרבות של שקרים ורמאויות, אשר רבים מהם מתועדים באופן פומבי," ומצוין כי מדובר בהצהרות כוזבות שבוצעו על ידו, על ידי עובדיו וע"י חברות בת נוספות של DCG שסייעו בהסתרת חדלות הפירעון והמצב הפיננסי של ג'נסיס.

ההאשמות האישיות כלפי סילברט נמשכות ובמכתב מתואר רצף האירועים שכולל פירוט על 3.3 מיליארד הדולר ש-DCG חייבת לנושים, ומתוכם 1.2 שייכים ללקוחות Earn של ג'מיני.

"אחרי תקשורת בת כמעט 8 חודשים עמך, יועציך ועורכי הדין שלך, דבר אחד נהיה ברור כשמש: מהיום שבו ג'נסיס סגרה את המשיכות, לא הייתה לך כוונה למצוא פתרון גלובלי, הניתן בהסכמה, לנושים שלך וללקוחותינו… במקום זאת, הקדשת את 8 החודשים כדי למשוך זמן כדי שתוכל לגייס הון ולמרוח את הנושים והלקוחות שלנו שוב."

המכתב ממשיך לתאר את ההונאה שבוצעה ע"י DCG, ההתחמקות מתשלומים נוספים והפגיעה בהליך הגישור שהתבצעה על ידיהם.

קמרון וינקלווס
המכתב שפורסם בטוויטר. מקור: קמרון וינקלווס.

"המשחק נגמר," סיכם וינקלווס והוסיף את ההצעה האחרונה, עם דדליין לעוד יומיים בלבד, ה-6 ביולי בשעה 23:00 (שעון ישראל).

ההצעה כוללת את הפרטים הבאים:

  • תשלום של 275 מיליון דולר – עבור העיכוב בתשלומים, או באמצעות דולר או באמצעות 4,632 ביטקוין שישולמו עד ה-21 ביולי
  • תשלום של 355 מיליון דולר – שישולם תוך שנתיים, 40% ביטקוין, 40% דולר ו-20% אתריום, עם ריביות והצמדות
  • תשלום של 835 מיליון דולר – שישולם תוך 5 שנים, 40% ביטקוין, 40% דולר ו-20% אתריום

כך, בסך הכול מדובר ב-1.465 מיליארד דולר שישולמו במלואם תוך 5 שנים.

אחרת, תוגש תביעה נגד DCG ונגד בארי סילברט באופן אישי, ביום למחרת. כמו כן, תוגש דרישה משפטית להקפיא תהליכים ב-DCG על מנת להעביר את סמכויות ניהול המשא ומתן מול הנושים לגוף אחר. בנוסף, תוגש הצעה לקידום תכנית ללא הסכמת הצד הנגדי באמצעות דרישה מועדה שהוקמה בחברת ההלוואות ג'נסיס על מנת להחזיר את הכספים ללקוחות ג'מיני והנושים הנוספים, כאשר החלק של DCG יושג באמצעות ליטיגציה בבית משפט.

לבסוף, תתבצע פנייה ל-UCC, ר"ת Unsecured Creditor Committee, הגוף שתפקידו לסייע לנושים לא מבוטחים, להגיש תביעה נגד DCG ולפתוח בחקירה נגד DCG וג'נסיס.

"יותר גרוע מ-SBF"

בסיכום המכתב, מתאר וינקלווס כי ראה התנהגות גרועה מסילברט והקולגות שלנו בחודשים האחרונים, אך המטריד ביותר הוא הניסיון של סילברט לשחק עצמו כקורבן.

"זה מצריך ממך להיות סוג מיוחד של בן אדם, אם אתה חייב 3.3 מיליארד דולר למאות אלפי קורבנות ומאמין, או לפחות מתיימר להאמין, שאתה קורבן. אפילו סם בנקמן פריד לא היה מסוגל לחיות בהזיה שכזאת."

אין ספק שההתנהלות של DCG מטרידה במיוחד ומציפה בעיות קשות בהתנהלות.

בחודשים האחרונים צפו שמועות כי DCG מנסה למכור את אתר החדשות CoinDesk ואפילו נמצאת במו"מ על מכירת קרן גרייסקייל. עם זאת, עד כה לא התפרסמו חדשות קונקרטיות שמסייעות בהבנת התמונה הפיננסית המלאה של DCG ויכולותיה לעמוד בחובות הללו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן