התקדמות בתביעה של ריפל מול הרשות לני”ע האמריקנית; חוצה את 1$

ריפל (Ripple Labs) קיבלה אישור גישה למסמכים מהדיונים הפנימיים של הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) המבטאים את הפרשנות והפרספקטיבה של הרשות בנוגע למטבעות דיגיטליים. עורכי הדין של ריפל יכולים לגשת עכשיו אל המסמכים, בחיפוש אחר אזכורים של מטבע החברה – XRP. 

השופטת שרה נטברן העניקה אישור לבקשת הנאשמים, בקביעתה כי ככל הנראה ניתן לגלות רשומות או תזכירים של ה-SEC בנוגע למטבעות דיגיטליים. השופטת אישרה לשני הצדדים לערער על הפסיקה.

בדצמבר, ה-SEC הגישה תביעה בטענה שריפל, בראד גרלינגהאוס המנהל הכללי שלה, ויושב ראש החברה כריסטיאן לארסן, גייסו 1.38 מיליארד דולר באמצעות הנפקת ניירות ערך ללא רישיון באוגוסט 2013.

ריפל איתגרה את תביעת ה-SEC, בטענה שהמטבע XRP דומה לביטקוין ואת’ר – אשר שניהם סווגו כסחורות ע”י ה-SEC, ולא כניירות ערך. בנוסף, בריפל מתחו ביקורת על כך שלקח 8 שנים לרשות להגיש את התלונה נגדם. 

ע”פ יועצו של גרלינגהאוס, מת’יו סולומון, במידה והרגולטור יכיר ב-XRP בצורה דומה לביטקוין ואת’ר, התביעה כנראה תגיע אל קיצה, מאחר ותחום הפעולה של ה-SEC אינו יכול לחרוג מעבר לניירות ערך.

מכיוון של-SEC לקח 8 שנים להגיש את התלונה נגד ריפל, עורכי הדין של החברה מאמינים שהם יכולים לפוגג את הטענות של ה-SEC במידה והם יוכלו למצוא מסמכים המציגים קביעות סותרות בנוגע לסיווג XRP ע”י הרגולטור. 

“אנחנו זקוקים לגילוי הזה כדי להגן על עצמנו,” הצהיר סולומון.

עם זאת, דוגן בליס, הפרקליט של ה-SEC, מתח ביקורת על הנאשמים על כך שביקשו להעמיד את הועדה “למשפט” ע”י בדיקת הדיונים הפנימיים שלה, במקום להגן על פעולותיהם הבלתי חוקיות לכאורה, וקבע כי צריך לשים את הפוקוס על הנאשמים.

השופטת ציינה שיש התעניינות ציבורית רחבה לשימוע, וניתן לשער שזה סייע בהחלטתה.

עזרה מציוץ של עורך דין

ב-6 לאפריל, עורך הדין ג’רמי הוגאן, אשר עוקב אחר התיק בעניין, שיתף בטוויטר שלו ממצאים מ’מכתב הפסקת פעילות לצמיתות’ שהוגש לריפל. “תראו מה אני מצאתי,” הוגאן הדגיש בציוצו, “זו הצהרה של ה-SEC במסמך פומבי. ‘… חברת המטבע הדיגיטלי הנקראת Ripple Labs.”

“עכשיו על ה-SEC להסביר לבית המשפט איך ‘מטבע דיגיטלי’ הפך ל-‘נייר ערך’ דיגיטלי,” הוסיף הוגאן בציוץ המשך בטוויטר שלו.

ריפל חוצה את ה-1$

למרות התביעה, מחירו של XRP עלה במהירות החודש. נכון לכתיבת שורות אלו, המטבע עלה ביותר מ-75% ביממה האחרונה וכ-130% מתחילת מרץ. כך, הגיע למקום הרביעי בשווי השוק, והוא ממוקם אחרי ביטקוין, אתריום ו-BNB. המטבע נסחר במחיר גבוה יותר מאשר לפני התביעה וכעת ערכו נע סביב הדולר.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

3 תגובות

  1. כתבה מעניינת. תודה רבה.
    בתרחיש שריפל מנצחת במשפט ולאור העובדה שזו פלטפורמה שאמורה לסייע בסליקות בין בנקים, האם אתה רואה אפשרות שמטבע זה יוסיף המון לערכו?

    🙏

    1. היי עמית, אכתוב את דעתי.
      אין ספק שהסנטימנט מושפע מהתקדמות המשפט לטובה או לרעה. בלי קשר, כרגע המחירים של מטבעות מסויימים ושל ריפל מנותקים מהפונדמנטליות במובן מסויים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂