147 מיליון ד': מיקרוסטרטג'י תנסה לספוג ירידת ערך וקונה עוד ביטקוין

למרות ירידת הערך על הנייר, החברה לא חוששת; ג'ק דורסי מכנה את המטבע של מטא כ"בזבוז זמן" במהלך אירוחו בכנס השנתי של מיקרוסטרטג'י
מיקרוסטרטג'י

מיקרוסטרטג'י (MicroStrategy) הצהירה על ירידת ערך של 147 מיליון דולר על החזקותיה בביטקוין ברבעון הרביעי של שנת 2021, כך לפי הדו"ח הכספי האחרון שלה.

חברת הבינה העסקית, מיקרוסטרטג'י מסרה לרשות לני"ע האמריקנית (SEC) שבכוונתה לעשות התאמות הנוגע לירידות ערך נכסיה הדיגיטליים. ברבעון האחרון של שנת 2021 דיווחה החברה על ירידת ערך של נכסיה דיגיטליים שאינם במזומן בכ-146.6 מיליון דולר, לעומת 65.2 מיליון דולר ברבעון שלפני כן.

ירידת הערך משקפת את הירידה במחיר הביטקוין לעומת המחיר בו נרכש. על פי כללי חשבונאות סטנדרטיים, יש לרשום את ערך הנכסים דיגיטליים כגון מטבעות דיגיטליים במחיר בהם נרכשו ורק לאחר מכן לבצע התאמות במידה ערכם סובל מבלאי, או יורד. אך אם המחיר עולה, אין זה בא לידי ביטוי עד שהנכס נמכר. לכן, למרות שערך מטבעות הביטקוין של מיקרוסטרטג'י עלה, החברה רשמה הפסדי ירידת ערך בסך של 831 מיליון דולר ב-2021, לעומת 71 מיליון דולר ב-2020.

השאיפה של מיקרוסטרטג'י הייתה לקזז את ההפסדים כנגד הכנסות אחרות. עם זאת, הרשות לני"ע הודיעה למיקרוסטרטג'י בדצמבר 2021 כי שיטת רישום זו אינה מקובלת עליה ועל כללי חשבונאות שתקפים בארה"ב. לכן, דרשה ממנה לעדכן זאת בדוחות עתידיים. מיקרוסטרטג'י אישרה כי תתקן זאת, ולכן על אף שהדוחות ששוחררו השבוע מראים על ירידת ערך גבוהה – הם יאולצו להשתנות ע"י הרגולטור.

קונה את הדיפ

על אף עדכון הדוחות המסתמן, מיקרוסטרטג'י לא מודאגת. בסוף שנת 2021 החזיקה החברה 124,391 מטבעות ביטקוין שנרכשו תמורת 3.752 מיליארד דולר בעלות ממוצעת לביטקוין של כ-30,159 דולר.

ביום שלישי האחרון (ג') דיווחה החברה כי רכשה 660 מטבעות ביטקוין נוספים בכ-25 מיליון דולר במהלך חודש ינואר, ונכון לכתיבת מילים אלו החברה מחזיקה כ-125,051 ביטקוין, בשווי של כ-4.8 מיליארד דולר.

בנוסף לרכישה, הודיע סמנכ"ל הכספים של החברה, פונג לי, כי החברה צופה לירידת ערך משמעותית במהלך הרבעון הראשון של 2022 בהתחשב בתנודתיות של ביטקוין. לי הוסיף כי היא עובדת עם חברות אחרות וסוכנויות שונות כדי "לקבוע מסגרת חשבונאית מתאימה יותר לנכסים דיגיטליים" אך ציין כי המאזן של החברה יכול להתמודד עם כל רוח נגדית, מכיוון ששום חוב לא יגיע לפירעון עד דצמבר 2025.

מניית מיקרוסטרטג'י (MSTR) איבדה בסביבות 33% במהלך החודש האחרון.

מארחת את "ביטקוין לתאגידים"

נכון לכתיבת מילים אלו, חברת מיקרוסטרטג'י, מארחת את הכנס השנתי שלה בשם "ביטקוין לתאגידים" בו היא מתמקדת בהסברה של האסטרטגיה שלה וחושפת את המחקר שעשתה על ביטקוין.

ג'ק דורסי היה אחד מהאורחים בכנס, שהופיע בפומבי לראשונה מאז שעזב את תפקיד המנכ"ל של טוויטר על מנת שיוכל להתמקד בניהול חברת התשלומים Block (לשעבר סקוור). דורסי דיבר על אמונתו לגבי האופן בו חברה יכולה להפיק תועלת מאימוץ הביטקוין.

"אנחנו הכי קרובים שהיינו אי פעם למטבע מקורי באינטרנט עם ביטקוין", אמר דורסי בשיחת ועידה עם מנכ"ל מיקרוסטרטגי, מייקל סיילור, והוסיף כי העולם זקוק למטבע אוניברסלי שבו, למשל, החלטות שהתקבלו בוושינגטון אינן משפיעות על מדינות קטנות יותר בצד השני של כדור הארץ.

דורסי גם הצביע על השקיפות של רשת הביטקוין, שבה העמלות גלויות ומובנות בבירור, לעומת סקטורים פיננסים מסורתיים שבהם החיובים הם קופסה שחורה ומנהלי תאגידים לא תמיד יכולים לראות איך הם עובדים או מתומחרים.

"דברים איטיים נוטים להימשך ולהיות צפויים ומאובטחים יותר", אמר דורסי, תוך חריגה מהביקורת של התקשורת הטכנולוגית המסורתית לפיה הפיתוח של ביטקוין איטי בהרבה מזה של מטבעות דיגיטליים אחרים כמו אתריום (ETH).

המטבע של מטא הוא "בזבוז זמן"

כחלק מהשיחה בין דורסי לסיילור, התייחס דורסי לדיאם (Diem), המטבע שמטא (לשעבר פייסבוק) ניסתה להקים אך התברר ככשלון. דורסי טען שפייסבוק הייתה צריכה להשתמש בפרוטוקול פתוח כמו ביטקוין במקום לנסות ליצור מטבע משלה.

"כל העניין הזה עם Libra ואז Diem, אני חושב שיש שם המון שיעורים", אמר דורסי לסיילור. "אני מקווה שהם למדו הרבה, אבל אני חושב שהיה הרבה בזבוז מאמץ וזמן".

הביקורת שלו על המקבילה הפופולרית והמצליחה יותר של טוויטר ברשתות החברתיות לא מפתיעה. מאז שפרש מתפקידו כמנכ"ל טוויטר בנובמבר אשתקד, הבהיר דורסי כי הוא מתכנן להפוך את הביטקוין למוקד החברה החדשה שלו, Block המאפשרת למשתמשים לרכוש ביטקוין באמצעות אפליקציית התשלומים שלה, CashApp.

ביחס לתאגידים הרוכשים או משלבים ביטקוין בעסקיהם, דורסי אמר שגם אם הם לא משתמשים בביטקוין, כל חברה צריכה ללמוד אותו וכיצד הדבר יכול לשפר את הפעילות שלה. שירותים שנבנו סביב המערכת האקולוגית של הביטקוין יהיו המפתח.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן