15% בשעות בודדות: ביטקוין מזנק אל $44,200 וסוחף את שוק הקריפטו למעלה

זינוק דרמטי מתרחש בשוק המטבעות הדיגיטליים ביממה האחרונה עבור ביטקוין ומטבעות מובילים רבים. ביטקוין נוסק מעל $44,000, אית'ר מפלרטט עם $3,000.

המחיר של ביטקוין, אית'ר ומטבעות מובילים אחרים המשיך להאיץ ביממה האחרונה עד לכדי עליה חדה שלא נראתה כמותה בחודשים האחרונים בטווח זמן כה קצר.

נכון לכתיבת שורות אלו, ביטקוין (BTC) עלה בסביבות 15% היממה האחרונה ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר ב-$43,400 כשרק אתמול על מתחת ל-$38,000, ואף מתחת ל-$34,500 במהלך השבוע האחרון. בינתיים, אית'ר (ETH) חזר מעל $2,900 בפעם הראשונה מזה 10 ימים, במחיר נוכחי של $2,920 ומפלרטט עם רמת המפתח $3,000, שבה נגע בפעם האחרונה ב-17 בפברואר.

העלייה מתרחשת בכל שוק הקריפטו, שמוסיף 200 מיליארד דולר לשוויו ביממה האחרונה ונכון לעכשיו עומד על 1.88 טריליון דולר. אך בעליות האחרונות, ביטקוין עלה בצורה חזקה יותר מרוב המטבעות וגרר לעלייה בדומיננטיות שלו כאחוז מכלל השוק הנמצאת בנקודה חשובה באיזור ה-44% כרגע. יכול להיות שביטקוין חוזר להיות דומיננטי אף יותר בהמשך ולנגוס בנתח השוק של המטבעות האלטרנטיביים.

הדומיננטיות של ביטקוין (BTC.D) ב-Tradingview

אחד המטבעות שהצליח לעלות יותר מביטקוין בשבוע האחרון הוא לונה (LUNA) של רשת טרה (Terra) עם שיא של 82% בשבוע האחרון ו-22% ביממה האחרונה בלבד.

מטבעות נוספים עלו בצורה חזקה, בניהם בי.אנ.בי (BNB), סולנה (SOL), אבלאנש (AVAX), פולקדוט (DOT) שמוסיפים לערכם כ-13%, 10%, 15.5% ו-10% בהתאמה ב24 שעות האחרונות.

לאן מכאן?

זה לא חדש שביטקוין הוא המלך של השוק והוא קובע את הכיוון הכללי, לכן חשוב להסתכל על התנועות שלו בגרף על מנת לקבל יותר מושג מהן הרמות החשובות שצריך לשים אליהם לב, משני הכיוונים.

נכון לעכשיו, ביטקוין מתמודד עם קו התנגדות שבועי המסומן בקו הכחול (ראו גרף מצורף) באזור ה-$43,400. במידה ויצליח להשתלט עליו ולהמשיך קדימה, הוא צפוי להיתקל בהתנגדויות נוספות, הראשונה באזור ה-$45,000-$46,000 והשניה באזור ה-$51,000-$52,000. במידה וביטקוין לא יצליח להחזיק את רמת ההתנגדות הקרובה, סביר להניח שנראה את המחיר חוזר לאזור התמיכה הקרובה ב-$38,800 ואף נמוך יותר ל-$35,600 במידה והיא לא תחזיק.

בנוסף, גם מדד העוצמה היחסי (RSI) בגרף השבועי (1W) עדיין נמצא במומנטום שלילי ונראה כי הוא מתכוון לבחון את קו האמצע ולתת אינדיקציה טובה יותר האם הקונים משתלטים על המחיר גם במסגרות זמן ארוכות יותר, שזהו סימן מאוד חיובי. עם זאת, עדיין מוקדם לחגוג.

ביטקוין (BTC/USDT) ב-Tradingview

סנקציות כלכליות עולמיות

העליות החדות שאנחנו חווים ביומיים האחרונים מגיעות בעקבות הסנקציות והדיווחים של אזרחים ברוסיה ובאוקראינה שמתקשים לגשת לשירותים בנקאיים ופיננסיים מסורתיים בשל המצב הקיצוני ובעקבות זאת הם משתמשים באלטרנטיבות כמו מטבעות דיגיטליים על מנת לשמור על ההון שלהם ולגשת לחסכונותיהם.

כרגע, קשה להגיד אם זו הסיבה המרכזית לנסיקת המחירים אך כך או כך, ניתן לראות בצורה מובהקת כי השימושים של ביטקוין בפרט ומטבעות דיגיטליים בכלל משחקים תפקיד קריטי עבור אותם אנשים הנמצאים בשטחי מלחמה ונתונים לחסדי המערכת הבנקאית במדינתם, שלא מתפקדת כראוי ולא מאפשרת להם גישה לחסכונותיהם, שנועדו במיוחד לרגעים קיצוניים כאלה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן