נחשף: הרשויות בבהאמס מחזיקות ב-3.5 מיליארד ד' מנכסי FTX

בינתיים, נחשפים קשרים בין סם בנקמן-פריד לבית הלבן ונלקחים צעדים לשמירת פרטיות המפקידים בבורסה
ftx crypto exchange

הרשות לניירות ערך באיי הבהאמס (BSC) הצליחה להשתלט על פקדונות מבורסת FTX בגובה של יותר מ-3.5 מיליארד דולר ב-12 בנובמבר. כך נחשף בהודעה לעיתונות שהתפרסמה אמש (ה') ע"י הרשות.

שעות בודדות לאחר שהגישה FTX בקשה ל-Chapter 11, קרי תחילת הליך בנייה מחדש לקראת חדלות פרעון, כ-370 מיליון דולר בשווי מטבעות דיגיטליים הועברו מהבורסה ע"י שחקן אלמוני, אשר תחילה נחשד כהאקר חיצוני. בעקבות הדיווחים בתקשורת על הפריצה-לכאורה, או גניבה מצד עובדי החברה, הרשות לני"ע החליטה כי הסיכונים גדולים מדי לנכסים וכי יש להעבירם לבעלותה.

הנכסים כעת מוחזקים ע"י הרשות עד אשר בית המשפט העליון בבהאמס ינחה את הרשות להעבירם ללקוחות הבורסה או נושים שלה, עפ"י ההודעה.

כלומר, למייסדי FTX או עובדי החברה אין גישה למטבעות הדיגיטליים וניתן להניח כי הם בטוחים לעת עתה.

במעמד העברת המטבעות בחודש נובמבר, רבים האשימו את הרשויות בבהאמס שהנחו את FTX לאפשר משיכות ללקוחות הבורסה הנמצאים בבהאמס בלבד. עם זאת, בהצהרה הבהירה הרשות לני"ע במדינה שלא היה ולא נברא דבר כזה.

זוהי התפתחות חיובית שכן בבהאמס נוטים לשיתוף פעולה מלא עם הרשויות בארה"ב. סביר להניח שבית המשפט העליון בבהאמס יפעל כפי שיונחה בידי הרשויות האמריקניות, כחלק מהליך פשיטת הרגל של הבורסה.

הקשר בין FTX לבית הלבן

בחודשיים שלפני קריסתה של FTX, נפגש סם בנקמן-פריד (SBF) – המייסד שמאז נעצר בבהאמס, הוסגר לארה"ב, שוחרר בערבות וכעת נמצא במעצר בית – עם שניים מיועציו הבכירים של הנשיא המכהן ביידן.

על פי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג, SBF נפגש לפחות 4 פעמים עם נציגי הבית הלבן במהלך שנת 2022, כאשר הפגישה האחרונה התקיימה ממש בחודשיים שלפני הקריסה, שהם גם חודשיים לפני בחירות האמצע לבתי הנבחרים האמריקניים.

הראיות מראות כי באפריל ומאי נפגש SBF עם היועצים הבכירים שרלוט בוטאש וסטיב ריצ'טי. עם ריצ'טי נפגש SBF גם בספטמבר, אך מתברר שהמפגש לא תועד בצורה רשמית – נושא שכמובן מעורר סקרנות בקרב קהילת הקריפטו לאור השיוך של SBF עם המפלגה הדמוקרטית וכספי התרומות שהעביר לה.

עפ"י המקורות האנונימיים של בלומברג בשיחה לא דיברו על פוליטיקה, אלא הייתה התמקדות בתעשיית הקריפטו, בורסות ואיכשהו גם על "מניעת מגפה".

"תשאירו את המידע סודי!"

בינתיים ישנן התפתחויות בבית המשפט. לאחר דרישות של עיתונאים מצד בלומברג, ניו יורק טיימס, וול סטריט ג'ורנל ועוד, נקבע דיון שבו שופט יחליט האם לחשוף את המידע המלא של המפקידים בבורסה ולסכן את פרטיותם כחלק מהליך פשיטת הרגל.

הדרישות מגיעות כחלק מ"בקשת שקיפות לבעיות של העסק" כפי שנהוג ב-Chapter 11. מקרה דומה התרחש השנה עם פשיטת הרגל של צלזיוס, בה נחשפו שמות המפקידים ולאחר מכן הוסתרו בחזרה (אך האינטרנט זוכר).

הדיון בנושא יתקיים בחודש ינואר, אך קבוצה של 15 אנשים פרטיים או אינדיבידואלים המייצגים קבוצות, שעפ"י הערכות החזיקו בכ-2 מיליארד דולר בבורסה, דורשים שפרטיהם של לקוחות FTX שאינם אמריקניים ישארו חסויים ויהי מה.

הקבוצה מפצירה בבית המשפט שלא לחשוף לאור הפוטנציאל שבתקיפות ממוקדות, גניבת זהות ועוד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן