יבטל את הבנק המרכזי? ארגנטינה בחרה ביטקוינר לנשיאות; ביטקוין קופץ ב-3%

אזרחי המדינה מוכת האינפלציה בחרו בחביאר מיליי, שאמר כי "ביטקוין הוא החזרה של הכסף ליוצרים האמיתיים שלו - המגזר הפרטי". שער הביטקוין ביחס לפזו בשיא של כל הזמנים
חביאר מיליי נשיא ארגנטינה קרדיט צילום: Ilan Berkenwald

מדינה נוספת בדרום אמריקה בדרך לאמץ ביטקוין בניסיון להציל את כלכלתה? תוצאות הבחירות לנשיאות ארגנטינה מסמנות שייתכן וזו אכן המגמה, לאחר הניצחון של חביאר מיליי, תומך ביטקוין מוצהר המחזיק בעמדות ליברטריאניות ומגדיר את עצמו "אנרכו-קפיטליסט".

מיליי זכה לאחר שכ-55% מאזרחי המדינה הצביעו עבורו, 2 מיליון יותר מאשר ליריבו, כך עולה מתוצאות הבחירות לאחר ספירת 99% מהקולות.

על רקע תוצאות הבחירות קפץ שער הביטקוין בכ-3%, וחצה את רף 37,300 דולר. ביחס לפזו הארגנטינאי שער הביטקוין קרוב לשיא של כל הזמנים, לאחר שחצה את רף ה-13.2 מיליון פזו לביטקוין. אחד הגורמים המרכזיים לעלייה במחיר הביטקוין בפזו היא קריסת המטבע הארגנטינאי ביחס לדולר.

"ביטקוין יציל את העם משוד הפוליטיקאים"

הבחירה במיליי מהווה הצהרת תמיכה בביטקוין במדינה מוכת האינפלציה, שכן מיליי הביע בעבר עמדות חיוביות מאוד כלפי המטבע הדיגיטלי המוביל ומתח ביקורת חריפה כנגד הבנק המרכזי, וזאת בניגוד מובהק למתמודד שהתחרה מולו על הנשיאות, שר הכלכלה הנוכחי סרג'יו מסה.

מיליי כינה את הבנק המרכזי של ארגנטינה "סקאם" (הונאה), וטען שיש לסגור אותו משום שהוא "מנגנון שבאמצעותו פוליטיקאים מרמים אנשים טובים על ידי מס אינפלציה". בתפיסתו של מיילי, ביטקוין לעומת זאת הוא תנועה של "החזרת הכסף ליוצריו המקוריים – המגזר הפרטי", וכי הוא יוכל לשמש כאמצעי למנוע מפוליטיקאים "לשדוד את העם באמצעות אינפלציה".

עם זאת, נכון להיום מיליי טרם הודיע על כוונה להפוך את ביטקוין להילך חוקי בארגנטינה או לרכוש ביטקוין עבור אוצר המדינה, כפי שנעשה באל-סלבדור. תוכניתו הכלכלית כוללת ביטול הבנק המרכזי של ארגנטינה, והעברת כלכלתה לשימוש בדולר. המטבע הארגנטינאי נמצא בקריסה מוחלטת, וכלכלת ארגנטינה סובלת כבר תקופה ארוכה מהיפר אינפלציה. באוקטובר השנה גובה האינפלציה במדינה הגיעה ל-142% בחישוב שנתי.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

תומכי המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי הפסידו

אמש (א') בירך מסה את מיליי על בחירתו לנשיאות, עוד לפני פרסום התוצאות הרשמיות, ואמר בתגובה לתוצאות הבחירות כי "ארגנטינה בחרה בנתיב אחר". 

תוכניתנו הכלכלית של מסה עומדת בהיפוך מוחלט לזו של מיליי. בעימות שנערך בין המתמודדים לנשיאות בתחילת אוקטובר אמר מסה כי כי בניסיון לפתור את משבר האינפלציה במדינה הוא יקדם השקה של מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי (CBDC). "נשיק מטבע דיגיטלי מרכזי בארגנטינה", הצהיר אז מסה. "נעשה זאת בצורה גלובלית עבור כל הארגנטינאים באמצעות חוקי הלבנה שיאפשרו למי שמחזיקים כסף בחו"ל להביא אותו ולהשתמש בו בחופשיות ללא צורך בתשלומי מיסים נוספים במקביל".

קרדיט תמונה ראשית: Ilan Berkenwald

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן