ביטקוין שוב מעל 67,000 דולר; יותר מ-100 מיליון דולר בפוזיציות שורט הונזלו

קרנות הסל רושמות פדיונות שיא על אף העליות; בכיר בגולדמן זאקס מעיד על עניין גובר בשוק הקריפטו מצד לקוחות הבנק בקרנות הגידור
ביטקוין עליות bitcoin up

לאחר שבוע של ירידות חדות בשוק הקריפטו, ביטקוין ואתריום מראים סימני התאוששות בימים האחרונים ומושכים איתם את שאר השוק כלפי מעלה. עם זאת, נתוני זרימת הכספים בקרנות סל הביטקוין והיקפי הפדיונות הגבוהים מעוררים ספקות לגבי כיוון השוק בהמשך.

במהלך הבוקר חצה שער הביטקוין שוב את ה-67,000 דולר, עלייה של כ-3% ביממה האחרונה. על פי נתוני CoinGlass, כ-100 מיליון דולר בפוזיציות שורט על ביטקוין ואתריום הונזלו ב-24 השעות האחרונות – 60 מיליון דולר על ביטקוין ו-42.8 מיליון דולר על אתריום.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

עליות מחירים נרשמו ביממה האחרונה גם בשאר המטבעות הדיגיטליים המובילים. כאשר אתריום נסחר מעל 3,400 דולר בימים האחרונים, וצבר עליות של למעלה מ-3%; ו-SOL של סולאנה זינק בכמעט 7% והגיע לרמות של 188 דולר. גם BNB, המטבע הדיגיטלי של בורסת בינאנס, לא נשאר הרחק מאחור והגיע ליותר מ-580 דולר, עלייה של יותר מ-4% ב-24 השעות האחרונות.

מפתח החום של הנזלות פוזיציות שורט. מקור: Coinglass
"מפת החום" של הנזלות פוזיציות שורט. מקור: CoinGlass

התחרות בין הקרנות מתגברת: IBIT תעקוף את GBTC?

בינתיים קרנות סל עוקבות ביטקוין רשמו שבוע שלילי עם סדרה של 5 ימים רצופים של פדיונות נטו, בסך כולל של 888 מיליון דולר. זאת על פי נתוני BitMEX Research. מדובר ברצף השלילי הארוך ביותר עד כה. במקביל, הזרמות ההון לקרנות היו חלשות במיוחד – קרן ה-IBIT של בלקרוק ירדה לשפל של 18.9 מיליון דולר ביום שישי, וקרן ה-FBTC של פידליטי הגיעה לרף תחתון של 2.9 מיליון דולר ביום חמישי.

אנליסטים מצביעים על מכירות מניות קרן GBTC של גרייסקייל על ידי חברת ג'נסיס כחלק מהליכי כינוס הנכסים של החברה פושטת הרגל כאחד הגורמים המרכזיים לגידול במשיכות הכספים מהקרן. עם זאת ניתן לזהות האטה בקצב המימושים של מניות GBTC.

העיניים נשואות כעת אל התחרות המתפתחת בין שתי קרנות הסל המובילות – IBIT של בלקרוק מול GBTC של גריסקייל. בהינתן המשך מגמת הצמיחה הנוכחית, קרן ה-IBIT צפויה לעקוף את GBTC בכמות מטבעות הביטקוין שהיא מחזיקה בתוך כ-3 שבועות בלבד. מהלך שעשוי להעיד על שינוי מגמה בשוק.

נתון מעניין נוסף הוא שכבר ב-10 במרץ, קרן ה-IBIT של בלקרוק עקפה את אחזקות הביטקוין של מיקרוסטרטג'י. נכון להיום, מיקרוסטרטגי מחזיקה 214,246 ביטקוין לאחר שרכשה 9,000 מטבעות נוספים ב-19 במרץ.

העניין המוסדי שב?

במקביל התנאים המאקרו כלכליים ממשיכים לתמוך בשווקים. בשבוע שעבר, הבנק המרכזי השווייצרי הפתיע עם הורדת ריבית, ופתח בכך מחזור הקלה מוניטרית עולמי. גם הבנק המרכזי של מקסיקו הוריד ריביות, והפד, הבנק המרכזי האירופי ובנק אנגליה הניחו את היסודות להקלה במדיניות בחודשים הקרובים.

ובעוד שהנתונים המספריים מציגים תמונה מעורבת, ישנם סימנים מעודדים לחזרה של המשקיעים המוסדיים לזירה. מקס מינטון, ראש מחלקת נכסים דיגיטליים בגולדמן זאקס, דיווח על עלייה משמעותית בפעילות של לקוחות הבנק בתחום הקריפטו, במיוחד מצד קרנות גידור. 

לדבריו, אישור קרנות סל הביטקוין בארה"ב בינואר האחרון הוביל להתעוררות מחודשת של העניין בקרב הלקוחות. מרבית הביקושים מגיעים מלקוחות הבנק הקיימים, באמצעות הצעות הנגזרים של גולדמן זאקס על ביטקוין ואתריום.

מינטון ציין שלקוחות גולדמן זאקס משתמשים בנגזרים בעיקר כדי לקבל חשיפה לתנודתיות של הקריפטו וכדי להמר על כיוון התנועה של המחירים בטווח הבינוני. הוא הוסיף שקרנות הסל על אתריום, אם יאושרו בארה"ב, עשויות להסיט את העניין של המשקיעים המוסדיים לכיוון המטבע השני בגודלו.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן