מיקרוסטרטג'י השלימה הנפקת אג"ח ב-800 מיליון דולר ורכשה ביטקוין

הנפקת האג"ח הכניסה 200 מיליון דולר דולר מעבר למתוכנן. מחיר ביטקוין שובר שוב את שיא כל הזמנים ונסחר ביותר מ-72,000 דולר
מיקרוסטרטג'י ביטקוין

חברת מיקרוסטרטג'י, התאגיד שמחזיק בכמות הגדולה ביותר של ביטקוין, השלימה הנפקת אג"ח בכירות (Senior) הניתנות להמרה בהיקף של 800 מיליון דולר. החוב שימש את החברה לרכוש עוד 12,000 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-821 מיליון דולר ולפי שער ממוצע של $68,477 למטבע אחד.

החברה מחזיקה כעת 205,000 מטבעות ביטקוין שנרכשו לפי שער ממוצע של $33,706 ובעלות של כ-6.91 מיליארד דולר. החזקותיה הופכות אותה לאחד מהגופים המשקיעים הגדולים ביותר בעולם במטבע הדיגיטלי המוביל.

שווי החזקותיה עומד על כ-14.76 מיליארד דולר, כלומר רווח הוני על הנייר בגובה פי 2.13.

על רקע הודעת החברה על הצלחת ההנפקה שער הביטקוין שובר היום עוד שיא חדש של כל הזמנים והגיע ליותר מ-72,200 דולר – עלייה של כ-3.75% ב-24 שעות.

תוכניתה המקורית של מיקרוסטרטג'י היתה להנפיק אג"ח בהיקף של 600 מיליון דולר, אולם בעקבות הביקוש הגדול והעניין הגובר בשוק היקף ההכנסות ממכירת החוב היה גדול ב-200 מיליון דולר מהמתוכנן.

בהודעת החברה נמסר כי היא רואה את עצמה כ"חברת פיתוח הביטקוין הגדולה ביותר בעולם. כעסק תפעולי, אנו מסוגלים להשתמש בתזרימי מזומנים כמו גם בתמורה ממימון הון וחוב כדי לצבור ביטקוין, המשמש כנכס העתודה העיקרי במאזן שלנו".

מכירת החוב התבצעה במתכונת של איגרות חוב בכירות להמרה. אג"ח להמרה מאפשרות למחזיקים בהן להמיר אותן למניות בחברה על פי תנאים שהוגדרו מראש, והן "בכירות" במובן שהן מקנות למשקיעים קדימות על פני נושים אחרים במקרה של פירוק החברה או הנזלת נכסים.

איגרות החוב שנמכרו נושאות ריבית של 0.625% בשנה בלבד, ואפשרות ההמרה למניות החברה היא על פי שער של 0.6677 מניות Class A לכל 1,000 דולר נקוב של אג"ח, ועל פי מחיר של 1,497 דולר למניה – כ-42.5% מעל מחיר הסגירה האחרון.

מועד הפירעון של איגרות החוב החדשות נקבע ל-15 במרץ 2030, אלא אם יוחלט לרכוש אותן בחזרה או להמיר אותן למניות לפני כן. ניתן יהיה להמיר אותן למזומן או למניות מיקרוסטרטג'י מסוג Class A common stock, או לשילוב של השניים.

בתגובה להודעה זינקה מניית החברה MSTR בכ-9.6%, והיא נסחרת כעת בשער של 1,425 דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן