שוב: ביטקוין מבקר מתחת ל-$40,000 במקביל לירידות בשווקי המניות

ביטקוין ממשיך בקורלציה החיובית עם שווקי המניות ומגיע כעת לרמת מחיר חשובה.
ביטקוין נופל

שער הביטקוין משלים ירידה של כ-17% בשבוע האחרון ונסחר כעת באזור ה-$40,100 לאחר שאף הספיק לבקר ב-$39,200 אתמול (יום ב’). המטבע הדיגיטלי הדומיננטי סחף את השוק למטה, כאשר שערי מטבעות מובילים נוספים כגון אתריום (ETH) ירדו אף הם באחוזים דומים.

הירידות מגיעות על אף חדשות חיוביות שהתפרסמו בכנס הביטקוין במיאמי בשבוע שעבר. בין החדשות נמנו ידיעות כגון הקמת חוות כרייה ע”י חברת האנרגיה טסלה בשיתוף עם חברת התשלומים Block וחברת הביטקוין Blockstream, וההודעה הגדולה של אפליקציית התשלומים סטרייק (Strike) אשר מאפשרת תשלומים מידיים וזולים של ביטקוין, ובקרוב תגיע גם לענקית הסחר האלקטרוני Shopify וגם ל-NCR, ספקית נקודות המכירה (Points of Sales) מהגדולות בעולם. כלומר, תשלומי ביטקוין ותשלומי דולר שמבוססים על רשת הביטקוין כתשתית – יגיעו בחודשים הקרובים לעשרות מיליוני בעלי עסקים.

חוסר וודאות וסיכונים רבים

הירידות כאמור מגיעות לצד ירידות במדדי המניות המובילים. הנאסד”ק (NASDAQ) פתח את השבוע בירידות של 2.35%, והסנופי (S&P) השלים ירידה של כ-1.7% אף הוא. כך, ממשיך שער הביטקוין את הקורלציה החיובית בתקופה האחרונה.

רבים רואים זאת כביקורת על המטבע אשר אמור לשמש כגידור לתנועות שוק ההון, אך יש שטוענים (ואני ביניהם) כי הירידות שקורות במקביל מושפעות ע”י התחזקות הדולר ועליית הריבית בארה”ב.

התחזקות הדולר משפיעה הן בכלכלה הריאלית, ביומיום, והן בשווקים הפיננסיים.

מדד ה-DXY אשר מכיל סל של מטבעות חוץ התחזק לראשונה ממרץ 2020 לעבר ה-100, וזאת בעיצומו של גל עליות מחירים בשווקי האנרגיה והמזון. המשמעות היא שמדינות שמעוניינות לייבא אנרגיה ומזון מוצאות את עצמן במחסור של דולר, ולכן נאלצות לקנות דולרים במחירים גבוהים יותר שכן מדובר בסחורות חיוניות.

אם לא די בכך, השווקים הפיננסיים אשר מתומרצים בידי ריבית אפס מזה שנים רבות ומכורים לחוב, מוצאים עצמם בירידות בה בעת שהדולר מתחזק והריבית עולה, וכתוצאה ההשקעות הממונפות (החוב שלקחו כדי להמר בשווקים הפיננסיים) מקבלות קריאות לערבות נוספת.

אז מה הלאה?

התייחסתי לכך בהרחבה בסרטון שעלה אתמול (ב’) ב-YouTube.

בקצרה, שער הביטקוין ושער שווי השוק הכולל של המטבעות הדיגיטליים עומדים על רמת תמיכה חשובה מאד עבור המחיר. רמת תמיכה להזכירכם הינה טריטוריה של היצע וביקוש בה הקונים צפויים לחזור ולהגן על המחיר (לתמוך בו).

עם זאת, ביטקוין איבד את ממוצע 50 הימים אשר משמש כמדד לסנטימנט במחיר, וכך גם את המומנטום לפי מספר מדדים כגון ה-RSI.

מכאן, ביטקוין צפוי לקפוץ חזרה לפחות לאזור ה-$42,000 לפני שינסה לשבור את רמת התמיכה שוב למטה. אך במידה ורמת ה-$39,000 נשברת, הסבירות עולה משמעותית לביקור נוסף בתחתית ה-$30,000.

אין לראות באמור כהמלצה לפעולה ו/או ייעוץ השקעות. אתם פועלים באחריותכם הבלעדית, והתוכן מוגש בהתאם לתנאי השימוש באתר.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פופ-אפ-קורס-זום-קריפטו1

מסלולי ההכשרה של CryptoJungle

מעוניינים ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק המטבעות הדיגיטליים?

מצויין, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו עוד היום לקורס ולקהילת המסחר וההשקעה המקצועיים שלנו