סופשבוע אדום: ביטקוין נופל ביותר מ-10% לעבר ה-$42,000

אישור קרנות סל עוקבות ביטקוין הוביל לאפקט "קנה את השמועות, מכור את החדשות". בינתיים, מנכ"ל בלקרוק לאחר השקת ה-ETF: "ביטקוין הוא כמו זהב דיגיטלי."
ביטקוין נופל ירידות

במהלך הסופ"ש האחרון נפל מחיר ביטקוין ביותר מ-10%, זאת לאחר פרסום האישור הרשמי על הנפקת קרנות סל המאפשרות התחשבנות ישירה בביטקוין (Spot Bitcoin ETF) ותחילת המסחר בהן.

ביום שישי, למשך זמן קצר, ירד שער הביטקוין עד למחיר של כ-41,500 דולר, זאת לעומת רמות מחיר של סביבות 48,000-49,000 דולר שבהן ביקר ביום חמישי בלבד.

ביום רביעי שעבר אחרי סגירת המסחר בניו יורק, פרסמה רשות ניירות ערך האמריקנית אישור רשמי ל-11 בקשות להנפקת קרנות סל עוקבות ביטקוין. מיד לאחר פרסום ההודעה ירד שער הביטקוין בכ-1.5% ל-45,600 דולר, ובימים שחלפו מאז המשיך במגמת הירידה. כעת עומד מחיר ביטקוין על סביבות 43,000 דולר.

אף שמדובר בחדשות טובות מאוד לביטקוין ולשוק הקריפטו כולו, שכן קרנות הסל צפויות למשוך כספים רבים מצד גופים מוסדיים ומשקיעים אחרים שעד כה נמנעו מלהשקיע בביטקוין, הנפילה במחיר היתה צפויה, שכן היא תואמת את האפקט המוכר בשווקים הפיננסיים של "קנה את השמועות, מכור את החדשות".

מכיוון שאישור הבקשות לקרנות סל היה צפוי וידוע ברמה גבוהה של ודאות, ספקולנטים רבים רכשו ביטקוין מתוך ציפייה לעליית מחיר לטווח הקצר – רבים מהם גם באמצעות מינוף. כלומר – אישור ה-ETF היה כבר מתומחר לפני האישור, וברגע שהאישור עצמו ניתן הספקולנטים מיהרו לממש רווחים ולהעביר את השקעותיהם לנכס הבא שיש סביבו ציפייה לחדשות טובות, ועבור רבים מהם זה אתריום – מתוך מחשבה שהוא הבא לקבל אישור לקרן סל.

"אבני דרך לקראת טוקניזציה"

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שמקדמים קרן סל לאתריום היא ענקית ההשקעות בלקרוק, והעומד בראשה המנכ"ל לארי פינק. 

בראיון שנתן לרשת CNBC ביום שישי האחרון חזר פינק על דברים שאמר לאחרונה והדגיש את האמון שלו ברעיון של "טוקניזציה של נכסים" על הבלוקצ'יין, וכרך אותו יחד עם הבקשה שהגישה בלקרוק להנפקת קרן סל המאפשרת התחשבנות ישירה באתריום.

"אני רואה ערך ב-ETF לאתריום", מסר פינק ל-CNBC. "אלה הם רק אבני דרך לקראת טוקנזיציה ואני באמת מאמין שזה הכיוון שאליו אנו הולכים".

קרן הסל עוקבת ביטקוין iShares של בלקרוק שנרשמה למסחר ביום חמישי שעבר משכה ביומה הראשון כמיליארד דולר מכלל נפח המסחר ב-11 קרנות הסל החדשות, שהגיע לסביבות 4.6 מיליארד דולר.

בתשובה לשאלתו של המראיין ענה פינק כי הוא אכן מאמין בביטקוין כאמצעי אלטרנטיבי לשימור ערך ולגידור מפני סיכון במישור הגיאו-פוליטי, אבל טען כי ביטקוין "לעולם לא יהיה מטבע, כי אם סוג נכסים בפני עצמו".

"זה לא שונה מהתפקיד שזהב ייצג במשך אלפי שנים", טען פינק בראיון. "אבל בשונה מזהב, אנחנו קרובים לתקרת הכמות של ביטקוין שאפשר לייצר".

"אם אתה חושש מהממשלה שלך, או דואג מהפחתת כוח הקניה של המטבע ע"י הממשלה, אז אתה יכול לראות זאת בתור אמצעי לשמירה על ערך לטווח הארוך בעל פוטנציאל."

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן