לאחר אישור קרנות הסל: דווקא אתריום מזנק ב-15% וחוצה את ה-$2,600

מאז אמש נסק מחיר אתריום ליותר מ-2600 דולר, רמות מחיר שנראו לאחרונה באפריל 2022. ברקע הזינוק: הערכות מומחים כי קרן סל עוקבת אתריום תאושר עוד ב-2024
אתריום איתריום eth Ethereum

האם אתריום הבא בתור? מומחים ופרשנים מעריכים כי קרן סל המאפשרת התחשבנות ישירה באתריום (Spot ETH ETF) תאושר ותירשם למסחר עוד השנה, זאת לאחר שאישור הבקשות לקרנות סל עוקבות ביטקוין סלל את הדרך.

כך למשל אנליסט קרנות הסל של סוכנות בלומברג אריק בלצ'ונס, שאמר בראיון לאתר Cointelegraph שהוא אינו רואה מצב שבו קרנות סל עוקבות ביטקוין מקבלות אישור, וקרנות סל לאתריום לא.

"שער אתריום קשור לירך של שער הביטקוין לבטח. הוא ינוע לכיוון שביטקוין יזוז. בעיקרון זה כאילו שיש חבל של 15 רגל שעוקב אחריו", מסר בלצ'ונס והוסיף כי הוא שומע "מהחדרים האחוריים" כי קרן סל לאתריום "תהיה בסדר גמור".

להערכתו, הסיכויים לאישור קרן סל לאתריום עומדים על 70% עד מאי השנה, שזה המועד הסופי לקבלת החלטה מטעם ה-SEC בנוגע לבקשות שכבר הוגשו לה, אולם סייג שהמועד להשקת הקרנות עדיין אינו ברור.

על שולחנה של רשות ניירות ערך האמריקנית ה-SEC מונחות כבר כמה בקשות להנפקת קרן סל עוקבת אתריום, בהן בקשה של ענקית ההשקעות בלקרוק וכן בקשה של גרייסקייל לאשר לה להמיר את קרן הנאמנות ETHE לקרן סל.

גם המומחה לעניינים משפטיים בתחום הקריפטו, עורך הדין ג'ו קרלסייר, העריך שקרן סל עוקבת אתריום תאושר השנה, אולם לדבריו "זה ייקח מעט יותר זמן ממה שאנשים מצפים". 

"קרן סל עוקבת אתריום תאושר, אבל ה-SEC תנסה בזהירות ליצור תקדים שיאפשר להם לקבוע על פי שיקול דעתם אילו תעודות סל של נכסים דיגיטליים יורשו להגיע לשוק", מסר קרלסייר לקוינטלגרף, והעריך כי מוצרים אלה לא יירשמו למסחר לפני הרבעון השלישי של 2024. 

מאז פרסום האישור הרשמי מטעם ה-SEC לקרנות סל עוקבות ביטקוין אתמול בלילה, נסק מחיר אתריום ביותר מ-15% והגיע עד ל-2650 דולר, רמות מחיר שלא נראה מאז אפריל 2022. שער הביטקוין לעומת זאת הגיב תחילה באדישות, וכעת נסחר סביב ה-$47,000.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן