לאחר האיסור: כורי ביטקוין וסוחרים בסין מחשבים מסלול מחדש

china fud

לקראת סוף השבוע שעבר פקיד בכיר בממשל הסיני הודיע כי הממשלה תצא נגד כריית ביטקוין ומסחר בו.

נכון לעכשיו, לא הובהר ע"י ממשלת סין אילו רגולציות הולכות להיות מוחלות בדיוק. הדבר היחיד שידוע בשלב זה, הוא שהממשל הצהיר כי ינקוט "באמצעים חמורים" נגד כרייה ומסחר בביטקוין. 

אך למרות אי הוודאות, כבר מתחילים לראות את התוצאות בשטח.

china fud 1

עצירת כרייה, הגירת כורים, מכירת ציוד

כורי ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים בסין מגיבים לחדשות במהירות. תעשיית הכרייה בסין היא הגדולה בעולם. כ-65% מכוח המחשוב מגיע מסין וכ-70% מסך המטבעות הדיגיטליים המבוזרים שנוצרו אי פעם משויכים לכוח המחשוב בשטחה של סין.

בריכות כרייה מסוימות כמו HashCow ו-BTC.TOP הודיעו כי הן מבצעות התאמות בפעילות שלהן בסין. BTC.TOP הודיעה כי היא משהה את העסקים שלה בסין, בעוד ב-HashCow הודיעו כי יפסיקו לקנות ציוד כרייה חדש.

"בסופו של דבר, סין תפסיד כוח מחשוב לשווקים זרים," כתב ג'יאנג זוואר, מייסד BTC.TOP, בפוסט החוזה את העלייה של בריכות כרייה אמריקאיות ואירופאיות, וצופה כי עיקר הפעילות שלהם תעבור בעתיד אל אמריקה הצפונית. 

ברשימת ציוצים בטוויטר, מוסטפה יילהם, מנהל הפיתוח העסקי של Bixin אשר מתמחה בכריית ביטקוין וארנקים באסיה,  שפך אור על המצב בשטח. לפי יילהם, הכורים בסין החלו בתהליכי הגירה למדינות אחרות, ובנוסף הוא משער כי כמויות גדולות של ציוד כרייה תהיינה זמינות למכירה בטווח הזמן הקרוב.

בנוסף, נתוני הבלוקצ'יין של ביטקוין מראים שכמות כוח המחשוב בזמן אמת המחוברת לבריכות כריית הביטקוין הגדולות חוו ירידות קטנות עד בינוניות במהלך 24 השעות שחלפו מאז יציאת החדשות. בריכת הכרייה של Huobi, לעומת זאת, חוותה ירידות משמעותיות יותר של כ-29% במהלך היממה שלאחר ההודעה.

china fud 2

אם אכן סין תוציא לפועל את האיסור ותאכוף אותו, יהיה זה חיובי לביטקוין בטווח הארוך, שכן הכרייה הנמצאת בריכוז יחסית גבוה בסין תבוזר יותר ותחולק בצורה טובה יותר בין מדינות וגופים שונים. 

יילהם קורא לקהילה לוודא שלא כל ציוד הכרייה יגיע למדינה אחת, וטוען כי זה הזמן הטוב ביותר להמשיך לקדם את ביזור רשת הכורים. בנוסף, הוא מדגיש את החשיבות של המעבר של חוות הכרייה לשימוש באנרגיה מתחדשת עד כמה שניתן.

china fud 3

עצירת מסחר

זירת המסחר הסינית הגדולה Huobi הודיעה כי היא מפחיתה או משהה שירותי מסחר ואחרים במדינות מסוימות, ושהיא הפסיקה כלי מסחר רבים ואת שירותי הכרייה ללקוחותיה בסין. מהחברה נמסר כי היא תמיד תשאף לעמוד בתקנים והרגולציה המשתנים. בשלב זה החברה לא הפסיקה את הכרייה בעצמה, אלא רק את שירותי הכרייה מרחוק עבור לקוחותיה הסינים.

על פי הנתונים נראה כי סוחרים סינים רבים יוצאים במהירות משוק המטבעות הדיגיטליים. שיעור ההמרה המוגבר של הסטייבלקוין טטר (USDT) למטבע היואן הסיני הוביל לירידה חדה בשער, ביחס לשער ההמרה הרגיל בין הדולר האמריקאי והיואן הסיני.

על פי ציוץ של דובי וואן, מייסדת שותפה של Primitive Ventures ויועצת ל-CoinDesk: "מספר כורים גדולים כבר המירו את כספם למזומן בשש השעות הראשונות לאחר צאת החדשות…" עוד היא הוסיפה בציוץ כי: "ברגע שמחיר הטטר יתייצב כך גם לחץ המכירה."

china fud 4

לא פעם ראשונה, לא פעם אחרונה

סין אסרה על ביטקוין ותעשיית המטבעות הדיגיטליים ברמות שונות כבר מספר פעמים בעבר. ההכרזה הנוכחית בשעה זו נשמעת כחזרה והדגשה של הכרזות קודמות. למשל, בשנת 2013, הבנק המרכזי של סין אסר על גופים פיננסיים לבצע פעולות בביטקוין, ובשנת 2017 יצאה הכרזה נוספת בה הודיע הבנק כי הנפקות טוקן ראשוניות (ICO) אינן חוקיות בסין.

האם הפעם הם יאכפו את האיסור יותר מהפעמים הקודמות? ובכן, רוב הסיכויים שכמו באיסורים הקודמים, גם הפעם הכורים והסוחרים יחכו 2-3 חודשים שתרד הפאניקה ורמת האכיפה, ויחזרו למצוא דרכים אלטרנטיביות לפעול בתעשייה. 

לדוגמא, כשאסרו על גיוסי כספים באמצעות ICO הם גייסו באמצעות IEO/IDO, וכשאסרו על מסחר ב-RMB/BTC (המטבע המקומי בסין) הם פשוט איפשרו מסחר במטבעות אחרים.

ניתן לשער שזהו לא הסוף של הרומן של ממשלת סין עם ביטקוין, וש"רגולציות" נוספות על התחרות שמגיעה בשוק הכסף בעקבות התפתחות שוק המטבעות הדיגיטליים בכלל וביטקוין בפרט, לאור האיום שלהם על הדיקטטורה הסינית.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן