השורטים על ביטקוין בשיא ומניית קוינבייס בשפל כל הזמנים

דו"ח של CoinShares מראה כי משקיעים מוסדיים מהמרים נגד שוק הקריפטו בעקבות קריסתה של FTX. מניית COIN בשפל כל הזמנים.
שיא בשורטים על ביטקוין ושפל במניית קוינבייס

יותר משקיעים מוסדיים מאי פעם מהמרים על ירידה במחיר של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים, על פי דו"ח של CoinShares.

לפי סמנכ"ל האסטרטגיה הראשי של CoinShares, ג'יימס באטרפיל, 75% מסך התזרים של משקיעי קריפטו מוסדיים בשבוע החולף יועדו למוצרי השקעה המהמרים על שורט (Short-investment products) שהם למעשה הימור שמחירי המטבעות הדיגיטליים יירדו.

מוצרים פיננסים אלו מאפשרים למשקיעים לבצע שורט במטבעות דיגיטליים. בדו"ח נכתב כי הנכסים המנוהלים במוצרי השקעות בתחום המטבעות הדיגיטליים הגיעו גם הם לשפל של שנתיים של 22 מיליארד דולר, "מה שמרמז על הסנטימנט המצרפי השלילי עבור קבוצת הנכסים".

CoinShares הוסיפה כי העניין במוצרים המהמרים לטובת ירידת מחירים היה "כנראה תוצאה ישירה של הקריסה המתמשכת של FTX".

במהלך השבוע הוזרמו 14 מיליון דולר למוצרים של CoinShares המהמרים נגד אתריום (ETH), שלפי דבריה זו "הזרימה השבועית הגדולה ביותר שנרשמה". בנוסף, זרימת כספים למוצרי השקעה המהמרים נגד ביטקוין (BTC)
באותו השבוע הגיעה ל-18.4 מיליון דולר, סכומים הקרובים לשיא. מוצרים דמים הקשורים למטבעות אלטרנטיבים חווים דברים דומים.

מניית קוינבייס בשפל כל הזמנים

בינתיים, ההשפעה הגלומה של חוסר אמון המשקיעים בבורסות ריכוזיות תופסת תאוצה גם בוול סטריט המסורתית, כאשר מניית בורסת המטבעות הדיגיטליים האמריקאית קוינבייס (Coinbase) מגיע לשפל כל הזמנים.

מחיר המניה של קוינבייס ירד ב-8.9% ביום מסחר האחרון (ב') והגיע מתחת ל-41 דולר לזמן מסויים. נכון לעכשיו התאושש מעט לסביבות 41.4 דולר. מאז הונפקה קוינבייס לציבור ב-16 באפריל 2021, מחיר המניה ירד בכמעט 88%.

Coinbase Global.Inc ב- Tradingview.com

איגרות חוב שהונפקו על ידה גם הן צנחו, דבר המעיד על כך שהאמון בחברה פחת, ועימו גדל הסיכון והתשואה על אותן איגרות חוב בהתאם.

נכון לכתיבת מילים אלו, מחיר הביטקוין ירד ב-7% בשבוע האחרון, כשהוא נסחר במחיר של 15,736 דולר, מחיר אתריום ירד אף יותר, והשלים ירידה שבועית של 14.5% אל עבר ה-1,087 דולר למטבע.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן