האקר ניסה לזייף העברת 15 מיליארד דולר בריפל (XRP) בניסיון פריצה כושל לביטפינקס 

הפורץ ניסה לשדר טרנזאקציה בסך 25.6 מיליון XRP - יותר מחצי סך כל המטבעות במחזור - במטרה לנצל פרצת אבטחה, אך ההעברה החשודה זוהתה ונחסמה
האקר hacker failed

מירוץ החימוש בין ההאקרים וגנבי הקריפטו ובין הבורסות וגורמי אבטחת המידע לא עוצר לרגע. לעתים קרובות מדי התוצאות הן לטובת הגנבים שמצליחים לבזוז לעתים סכומי עתק של מאות מיליוני דולרים, אך הפעם ניסיון פריצה וגניבה מבורסת קריפטו נגמר בניצחון של מערך האבטחה ובכישלון ההאקרים.

ניסיון הפריצה בוצע על בורסת ביטפינקס (Bitfinex), מתוך כוונה לנצל חולשת אבטחה של "תשלומים חלקיים" – הטעיית הפלטפורמה לחשוב שהופקד סכום מסוים של מטבעות דיגיטליים, כשבפועל הועבר סכום נמוך משמעותית. במקרה כזה האקרים מנסים לנצל את הזמן הקצר שבו המערכת של הבורסה אינה מסונכרת במלואה עם הבלוקצ'יין כדי למשוך כספים שלמעשה מעולם לא הופקדו.

אתמול (א') זיהתה מערכת האבטחה של בינפנקס העברה חשודה בסכום מוזר – טרנזאקציה אחת שכללה 25.6 מיליון מטבעות XRP של ריפל, בשווי 15 מיליארד דולר, מארנק לא ידוע לחשבון שנפתח על שרתי הבורסה. ניסיון ההפקדה הזה הדליק מיד נורה אדומה שכן מדובר בכמעט מחצית מכלל מטבעות XRP שקיימים במחזור.

לפני שהטרנזאקציה נחסמה היא דווחה על ידי חשבון X (לשעבר טוויטר) בשם Whale Alert שעוקב אחרי תנועות על רשתות בלוקצ'יין שונות, כולל ריפל, ומדווח על העברות בולטות בסכומים גבוהים במיוחד.

זמן קצר לאחר מכן מפעיל החשבון מחק את הדיווח המקורי, והעלה ציוץ שבו הסביר כי "היו בעיות בקריאת תגובות מהצמתים של ריפל, מה שגרם לפרסום כמה פוסטים שגויים". 

הסבר על הפעילות המוזרה והחשודה סיפק סמנכ"ל הטכנולוגיות של ביטפינקס פאולו ארדואינו, שדיווח באמצעות חשבונו ב-X כי "מישהו ניסה לתקוף את ביטפינקס באמצעות 'פרצת תשלומים חלקיים'. ההתקפה נכשלה מכיוון שביטפינקס מנהלת כראוי את המידע שמופיע בשדה 'delivered_amount'"

ארדואינו אף סיפק קישור למסמך הטכני המופיע באתר XRP ledger שמפרט מהי פרצת תשלומים חלקיים, כיצד האקרים יכולים לנסות לנצל אותה כדי לגנוב כספים וכיצד ניתן למנוע זאת באמצעות ניהול נכון של המעקב אחר המידע המופיע בשדות השונים הנכללים בכל טרנזאקציה של מטבעות XRP.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן