הסטייבלקוין הישראלי הראשון: ביטס אוף גולד משיקה מטבע יציב צמוד שקל

פלטפורמת המסחר הישראלית הוותיקה קיבלה אישור מרשות שוק ההון לצאת בפיילוט עבור BILS - מטבע דיגיטלי שיהיה שווה בערכו לשקל. המטבע יונפק על רשת סולאנה
BILS מטבע יציב סטייבלקוין צמוד שקל של ביטס אוף גולד bits of gold

חברת ביטס אוף גולד (Bits Of Gold), המפעילה את פלטפורמת המסחר במטבעות דיגיטליים מהוותיקות בישראל, הודיעה כי תשיק מטבע דיגיטלי יציב בשם BILS שיהיה מגובה וצמוד למטבע השקל. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם קרן סולאנה ועם החברות QEDIT ופיירבלוקס, ובליווי פירמת רואי החשבון EY.

ביטס אוף גולד קיבלה מרשות שוק ההון אישור רגולטורי לתחילת פיילוט שבמהלכו ייבחנו מאפיינים שונים של הפרויקט כגון סיכוני שוק, אבטחת סייבר והגנת הפרטיות, ניהול סיכונים ועוד. החברה הדגישה כי BILS יפעל בהתאם לטיוטת העקרונות שהוציא בנק ישראל בנושא המטבעות היציבים.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

המטבע החדש מתוכנן להתבסס בתחילה על תשתית הבלוקצ׳יין של רשת סולאנה, בשל העלויות הנמוכות והמהירות הגבוהה יחסית של ההעברות על גביה בהשוואה לרשתות בלוקצ'יין אחרות. התשתית להנפקת המטבע ושמירתו תסופק על ידי ענקית הטכנולוגיה פיירבלוקס הישראלית (Fireblocks), מי שסיפקה את התשתית הטכנולוגית לפרויקט "עדן״ של הבורסה לניירות ערך.

הפיתוח הטכנולוגי של המטבע והתשתיות הנלוות יתבצע בעזרתה של QEDIT, שבהמשך תסייע בבחינת אופן הטמעת רכיב פרטיות באמצעות טכנולוגיית "הוכחה באפס ידיעה" (Zero Knowledge Proofs). פירמת רואי החשבון EY תלווה את הפרויקט ותסייע בבניית מנגנוני הבקרה שיוודאו שכל מטבע שיונפק יהיה מגובה בשקל בחשבון הבנק.

"הפרויקט מסקרן מאוד גם את התעשייה העולמית"

מטבעות יציבים (Stablecoins) הם מטבעות דיגיטליים שערכם מוצמד לערכו של נכס בסיס כמו מטבע פיאט, סחורה או מכשיר פיננסי. עצם קיומם על הבלוקצ'יין מאפשר למעשה להעביר אותם ולסחור בהם באופן רציף ללא תלות בשעות הפעילות של הבנקים או גופים פיננסיים אחרים, וללא הסרבול הכרוך בהעברות בנקאיות או בתשלומים דרך חברות האשראי.

יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד
יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד

ישנם מטבעות יציבים צמודי מתכת הזהב או מדדים שונים, אולם הצמדה הנפוצה ביותר היא לדולר האמריקני, כמו במקרה של המטבע המפוקח הפופולרי USDC, המנוהל במשותף על ידי בורסת קוינבייס וחברת סירקל (Circle). ביולי 2023 גם חברת פייפאל השיקה מטבע יציב צמוד דולר משלה, בשם PYUSD. המטבע היציב הגדול ביותר כיום מבחינת נתח שוק הוא USDT של חברת טט'ר, אולם הוא אינו מפוקח על ידי הרשויות האמריקניות ושמו נכרך עם שערוריות רבות במהלך השנים.

״תחילת הפיילוט באישור הרגולטור וההתקדמות לעבר השקת מטבע יציב לשקל הן צעד ענק בשילוב מטבעות דיגיטליים בכלכלה הישראלית״, מסר יובל רואש, מייסד ומנכ״ל ביטס אוף גולד. ״כל מי שיש לו גישה לאינטרנט יוכל להשתמש ב-BILS כדי לאחסן ערך ולבצע פעולות פיננסיות, גם ללא צורך בחשבון בנק מסורתי. אנחנו יודעים שהפרויקט מסקרן מאוד גם את התעשייה העולמית״.

״ל-BILS מספר שימושים פוטנציאליים שיכולים לחולל שינוי משמעותי בתעשייה הפיננסית״, פירט רואש, ״החל מהעברה של שקלים מיידית לכל מקום בארץ ובעולם, בזמינות של 24/7, וללא תלות בגורם נוסף; המרות מט״ח מסביב לשעון גם לאחר סגירת המסחר הרגיל, למשל המרות בין USDC ל-BILS; ועד ליצירת חוזים חכמים. אנו כבר פועלים לקדם שיתופי פעולה, וההיענות מלמדת כי המערכת הפיננסית הישראלית צפויה לעשות בו שימוש נרחב".

מיכאל שאולוב, מייסד שותף ומנכ"ל פיירבלוקס, הוסיף כי "השקת הסטייבלקוין הראשון בגיבוי שקל מסמנת רגע מרכזי עבור המערכת הפיננסית הישראלית., ה-BILS יאפשר נגישות רבה יותר ופותח דלתות לשימושים פוטנציאלים חשובים. אנו גאים למלא את חלקנו במתן תשתית מאובטחת ביותר להנפקה, שמירה והפצה של BILS״.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן