מנכ"ל BlackRock: "ביטקוין הוא נכס בינלאומי. מבצע דיגיטציה לזהב"

לארי פינק, מנכ"ל בלקרוק, ציין כי ביטקוין הוא אלטרנטיבה לכסף מדינתי וכי טוקניזציה היא עתיד המגזר הפיננסי
לארי פינק

בלקרוק (BlackRock) היא מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, המנהלת יותר מ-8 טריליון דולר שווי נכסים. מנכ"ל בלקרוק, לארי פינק, נחשב לאחד מהדמויות המשפיעות ביותר בכלכלה העולמית. בריאיון בפוקס ניוז שהתקיים אתמול (ד') סיפק פינק הערות שככל הנראה יוצרות זעזוע, ברגעים אלו, במגזר הפיננסי.

"אני חושב שהטכנולוגיה שבבסיס של ביטקויןהבלוקצ'יין – היא מדהימה ותעזור להאיץ את התהליך של ביצוע עסקאות, וזיהוי הקונים והמוכרים. כל התהליך של התיווך בפיננסיים יישבר," אמר והוסיף כי "אנחנו עוד לא שם אבל זוהי התקדמות טכנולוגית שאיננה שונה מהרוח סביב AI ומה AI יכול לעשות."

כאשר המראיין אתגר אותו וציין כי היה סקפטי בעבר כלפי ביטקוין, הגיב פינק: "בואו נהיה ברורים. ביטקוין הוא נכס בינלאומי שלא נשען על אף כסף מדינתי אחד ולכן הוא מייצג נכס שאפשר למצוא בו אלטרנטיבה. כן, הייתי סקפטי בעיקר בגלל שבעבר נעשה בביטקוין שימוש בעיקר למטרות שליליות, אך ככל שזה נהיה נגיש יותר – זה השתנה. בנוסף, אני מאמין שהתפקיד של קריפטו וביטקוין הינו לעשות דיגיטציה לזהב. במקום להשקיע בזהב כגידור לאינפלציה, או כנגד המדיניות הכלכלית של מדינות בודדות, או כנגד שחיקת ערך של כסף ממשלתי בכל מדינה בעולם."

אלו מלים בעלות משמעות רבה כשהן מגיעות ממי שנחשב למקורב מאד לפדרל ריזרב, וניכר ששוק הקריפטו מגיב אליהן עם עליות: נכון לכתיבת מלים אלו שער הביטקוין רושם עליה ל-$31,500, המחיר הגבוה ביותר בו נסחר מאז תחילת יוני 2022.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

בלקרוק והגשת קרן הסל

בלקרוק, כמנהלת הנכסים, אחראית על הנפקת קרנות הסל וקרנות הנאמנות בעלות השוויים מהגבוהים ביותר בעולם, תחת המותג המוכר iShares. במהלך חודש יוני הגישה בלקרוק בקשה לרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) לאשר קרן סל בעלת התחשבנות פיזית של ביטקוין.

הבקשה של בלקרוק הגיעה לאחר שלמעלה מ-20 בקשות שונות נדחו לאורך השנים האחרונות, ביניהן גם בקשות חוזרות ונשנות של קרן הנאמנות גרייסקייל (Grayscale), מנפיקת GBTC, ושל גופים נוספים בתעשיית הבלוקצ'יין.

אך מיד עם ההגשה, החל גל חדשות של הגשות מאת גופים פיננסיים ענקים ובהם: פידליטי (Fidelity) המנהלת כ-5 טריליון ד' שווי נכסים, וואן-אק (VanEck) המנהלת כ-76 מיליארד ד' שווי נכסים, Invesco המנהלת כ-1.5 טריליון ד', WisdomTree ואף קרן ARK Invest, המנוהלת ע"י המשקיעה המוכרת קתי ווד.

בלקרוק נמצאת עם סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד, בלשון המעטה. עד כה הגישה מנהלת הנכסים 576 בקשות שונות ל-SEC. מתוכן, 575 אושרו, ורק 1 סורבה.

כאשר נשאל פינק "כמה זמן זה יקח?", ענה כי בלקרוק "עובדת ביחד עם הרגולטורים וכי הוא אינו יכול להגיב באופן ספציפי על ההגשה או אם ומתי תאושר."

ה-SEC הבהילה, לקצת

בסוף השבוע האחרון פרסמה ה-SEC תגובה ראשונה לבקשת קרן הסל של בלקרוק וציינה כי ישנם "פגמים" בבקשה. בין היתר, ציינה ה-SEC כי הבקשות "אינן ברורות או מקיפות מספיק," במיוחד בהקשר של ניהול המעקב אחר שיתוף המידע בין הגופים שיאפשרו את המסחר, כגון הנאסדק או בורסת CBOE בשיקגו, בין מנפיקת קרן הסל (במקרה הנוכחי בלקרוק), ובין שירות המשמורן והברוקר שיחזיק בביטקוין עצמו.

כלומר, המיקוד הינו על שיתוף המידע על המסחר והסוחרים, על מנת להרתיע מפני מניפולציה והונאות.

בתגובה להודעת ה-SEC, שוק הקריפטו רשם נפילות חדות בזמן קצר. אך, שעות בודדות לאחר מכן, כאשר התפוגג הערפל, השוק חזר לעליות.

כמו כן, כל הגופים שהגישו את בקשותיהן עדכנו את הבקשות על מנת לשקף את השינויים שדרשה ה-SEC, כולל בלקרוק, אשר תשתמש כמו רוב מנהלות הנכסים שהגישו בקשות בבורסת קוינבייס (Coinbase) כספק השירותים לקרן.

באופן לא מפתיע, מניית COIN נסקה כ-30% בשבוע וחצי האחרונים, שכן המשקיעים ככל הנראה מעריכים שהסבירות לאישור קרן הסל גבוהים הפעם, וישוקפו בהכנסות החברה.

העתיד הוא טוקניזציה

"כפי שאמרתי בעבר," המשיך פינק בריאיון. "אנחנו מאמינים בדיגיטציה של מוצרים. קרנות הסל עשו מהפכה בקרנות הנאמנות ולמעשה השתלטו על השוק. אנחנו מאמינים שאם נוכל ליצור טוקניזציה של נכסים וניירות ערך – וביטקוין הוא כזה [נכס] – זה יוביל למהפכה נוספת במגזר הפיננסי."

פינק גם הסביר למה. "זוהי הזדמנות לבצע דמוקרטיזציה לעלויות הנלוות להשקעה, ע"י מתן היכולת למשקיעים לבצע השקעות ביחידות קטנות של מניות ונכסים אחרים. בשנים האחרונות הורדנו את העלות של קרנות הסל של iShares ביותר מ-30%, וזה מה שאנחנו מנסים להמשיך לעשות: להפוך את זה ליותר נגיש וקל, ועם קריפטו אפשר לעשות את זה."

עם זאת, סייג פינק שבימים אלו הנזילות נמוכה בשוק הקריפטו וכתוצאה זה גם מפחית את התשואה למשקיעים אשר אינה מגולמת בעליות שנרשמו ע"י ביטקוין מתחילת השנה למשל, וכי העלויות לכניסה ויציאה מהשוק גבוהות.

פינק הדגיש שאינו מחזיק בביטקוין או "בכל דבר שאינו קרנות נאמנות או קרנות סל של בלקרוק, ומניות החברה."

קרדיט לתמונה הראשית: Michael Buholzer

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן