ביטקוין חוזר ל-$42,500; בלקרוק כבר מחזיקה 2 מיליארד דולר

היקף הנכסים בניהול קרן IBIT מתקרב כיום ל-50,000 ביטקוין. טסלה לעומתה החמיצה רווח של יותר 300 מיליון דולר

בסוף השבוע שעבר השיגה קרן IBIT של בלקרוק אבן דרך משמעותית כשהיקף הנכסים שתחת ניהולה (AUM) חצה לראשונה את קו ה-2 מיליארד דולר. הישג זה נרשם לאחר שביום שישי שעבר הביקוש למניות IBIT הגיע להיקף של 170 מיליון דולר, מה שהביא את הקרן המאפשרת התחשבנות ישירה בביטקוין (Spot Bitcoin ETF) לרכוש 4,300 מטבעות נוספים. כלל אחזקות הקרן במושגי ביטקוין הגיע ל-49,952.

קרן IBIT היא כעת השלישית בגודלה מבין כל 600 קרנות הסל שהושקו ב-2023, והגדולה ביותר מבין כלל הקרנות עוקבות ביטקוין שאושרו למסחר לאחרונה. זה אינו כולל את קרן GBTC הוותיקה, שתפקדה עד לאחרונה כקרן נאמנות עד שקיבלה אישור להירשם כקרן סל.

על רקע המשך הביקוש לקרנות הסל, שער הביטקוין חזר למגמת עלייה במהלך סוף השבוע, וכעת הוא נע סביב 42,500 דולר. זאת לאחר גל של מימושים שהחל עם אישור קרנות הסל, שבמהלכו ירד שער הביטקוין עד לפחות מ-38,700 דולר. עיקר המימושים נובע מיציאת משקיעים מקרן GBTC של גרייסקייל. קרן GBTC היא אמנם הקרן הנזילה ביותר בשל היקף אחזקות של כ-30 מיליארד דולר, אולם היא היקרה ביותר מבחינת דמי ניהול, ולקוחות רבים העדיפו להעביר את השקעותיהם לקרנות זולות יותר.

טסלה מכרה – והחמיצה רווח של מאות מיליונים

ברמות המחיר הנוכחיות, ההחלטה של חברת טסלה של אילון מאסק למכור 75% מהביטקוין שהחזיקה גרמה לה להחמיץ רווחים של יותר מ-300 מיליון דולר. טסלה היתה מהחברות החלוצות להוסיף ביטקוין למאזן שלה, כאשר בפברואר 2021 השקיעה כ-1.5 מיליארד דולר בביטקוין, במחיר ממוצע של כ-36,000 דולר למטבע.

אילון מאסק
אילון מאסק. מכר והחמיץ. מקור: Generic BY 2.0

אולם חודש לאחר מכן מכרה חברת המכוניות החשמליות כ-10% מכלל הביטקוין שרכשה, ובאמצע 2022 מכרה עוד כ-75% מהמטבעות הנותרים. לטענת מנכ"ל טסלה אילון מאסק, המכירות נועדו להוכיח את הנזילות של השוק על מנת לספק ביטחון לבעלי המניות של החברה.

לו טסלה היתה ממשיכה להחזיק בביטקוין שרכשה, החברה היתה כעת ברווח פוטנציאלי של יותר מ-300 מיליון דולר. החברה עדיין מחזיקה על פי ההערכות כ-9,720 מטבעות ביטקוין, בשווי של יותר מ-410 מיליון דולר.

42% מלקוחות דוטשה בנק: ביטקוין יירד לאפס

אולם מסתמן כי האופטימיות שחזרה לשוק אינה בקונסנזוס. על פי סקר שערך בנק ההשקעות דויטשה בנק בקרב כ-2,000 מלקוחותיו בארה"ב, בריטניה והאיחוד האירופי, כשליש מהמשקיעים מצפים ששער הביטקוין יירד עד ל-20,000 דולר ופחות עד סוף 2024.

מתוצאות הסקר עולה כי רק 39% מלקוחות הבנק מאמינים שביטקוין כאן כדי להישאר, ואילו 42% מהם מעריכים כי ביטקוין צפוי להיעלם לחלוטין בשנים הקרובות. בדויטשה בנק הסבירו את הסנטימנט השלילי באירועים קטסטרופליים שאירעו בשנים האחרונות כמו קריסת בורסת FTX וטרה לונה, וכן במאבק המתמשך מול רשויות הרגולציה בארה"ב, בהובלת רשות ניירות ערך האמריקנית ה-SEC והעומד בראשה גארי גנסלר.

להערכות הפסימיות לטווח הקצר שותף גם בכיר לשעבר בקרן ARK של קת'י ווד, כריס בורניסק, אשר היה ראש תחום הקריפטו בקרן וכיום שותף בקרן ההון סיכון Placeholder.

להערכת בוניסק, מחיר ביטקוין צפוי להגיע לטווח שבין 30,000 ל-36,000 דולר, ולדבריו הוא "לא יופתע" אם שער הביטקוין ייפול אפילו עד ל-25,000 דולר. עם זאת בוניסק עדיין אופטימי לטווח הארוך. "כמו תמיד, סבלנות היא החברה שלכם", אמר בורניסק לאתר CoinDesk. "הנתיב להגיע לשם [שיא של כל הזמנים, א"פ] יהיה תנודתי. צפו לניעורים – וזה יארוך חודשים עד שיתממש".

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן