טסלה מדווחת על מכירת ביטקוין בשווי 936 מיליון דולר ברבעון השני של השנה

יצרנית הרכב טסלה (TSLA) מכרה ברבעון השני של 2022 ביטקוין (BTC) בשווי 936 מיליון דולר, המהווים 75% מהחזקותיה במטבע.

חברת טסלה פרסמה אתמול (ד') את דוח ההכנסות שלה לרבעון השני של השנה ובין השאר ציינה בו כי במהלך הרבעון מכרה 75% מהחזקות הביטקוין (BTC) שלה. בעקבות המכירה החברה סיימה את הרבעון השני עם החזקות ביטקוין בשווי 218 מיליון דולר בלבד, וזאת לעומת החזקות ביטקוין בשווי של כ-1.26 מיליארד דולר בחודשים הקודמים.

בין השאר ציינה החברה את הירידה במחיר הביטקוין לעומת המחיר בו רכשה אותו, כאחד הגורמים אשר השפיעו לרעה על הרווחיות שלה. 

בתחילת הרבעון טסלה החזיקה בכ-42,000 מטבעות ביטקוין. מכירה של 75% מכמות זו עבור 936 מיליון דולר, משמעותה כי החברה ביצעה את המכירה במחיר של כ-29,000 דולר למטבע. ביטקוין סיים את הרבעון השני של 2022 במחיר של כ-18,950 דולר, כך שהחברה נמנעה מהפסד משמעותי כאשר מכרה את החזקותיה מוקדם יותר באותו רבעון.

ההכנסות של טסלה ברבעון השני של השנה היו 16.9 מיליארד דולר, ירידה של 9.7% לעומת הרבעון הראשון. החברה דיווחה על רווח גולמי של 4.2 מיליארד דולר, המבטא ירידה של 22.5% לעומת הרבעון הראשון.

בעקבות הידיעה מחיר הביטקוין ירד בכ-3% ל-22,900 דולר.

הרקע למכירה

בפברואר 2021 הודיעה טסלה כי רכשה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר. ידיעה זו גרמה לזינוק של למעלה מ-14% במחירו של המטבע, אשר הגיע אז לשיא של כל הזמנים עם מחיר של 44,801 דולר.

מאוחר יותר ברבעון הראשון של השנה טסלה קיצצה את החזקותיה בביטקוין ב-10%. מהלך זה העלה את הכנסות החברה ברבעון הראשון ב-272 מיליון דולר. מאז היא לא דיווחה על רכישה או מכירה של ביטקוין עד להודעה הנוכחית.

מבול של תגובות

התגובות לידיעה לא איחרו להגיע והרוחות בטוויטר סערו עם אינספור ציוצים שהביעו כעס, לגלוג וציניות כמו גם כאלה שהציעו פרשנויות שונות למשמעות המהלך של טסלה והזכירו כי למעשה מדובר במכירה שכבר התבצעה לפני מספר חודשים ולכן לא מצדיקה את הפאניקה.

יחס משתנה לביטקוין

בדוח ההכנסות של טסלה לרבעון הראשון של 2022, אשר הוגש באפריל, צוין כי החברה מאמינה בפוטנציאל ארוך הטווח של ביטקוין גם כהשקעה וגם כאלטרנטיבה נזילה למזומנים.

במרץ הודיעה החברה כי תתחיל לקבל תשלומים בביטקוין, אך במאי הודיע אילון מאסק, מייסד ומנכ"ל החברה, כי טסלה תפסיק לקבל תשלומים במטבע לאור דאגות בנוגע להשפעה הסביבתית של כריית ביטקוין.

בשידור אודיו של שאלות ותשובות בעקבות הגשת דוח ההכנסות הנוכחי אמר מאסק כי החברה בהחלט פתוחה לאפשרות של הגדלת החזקות הביטקוין שלה בעתיד וכי מכירת 75% מהחזקותיה במטבע במהלך הרבעון אינה צריכה להתפרש כסוג של פסק דין בנוגע לביטקוין.

על אף שבפועל מכירת רוב החזקות הביטקוין של טסלה התרחשה לפני מספר חודשים, יש להניח כי הימים הקרובים יעידו על השפעתו ארוכת הטווח של המהלך על שוק המטבעות הדיגיטליים במידה ואכן תהיה השפעה כזו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן