ארנק בלו (Blue wallet) – המדריך המלא למתחילים

בלו וולט

ארנק בלו (Blue wallet) הוא ארנק קוד פתוח (בדומה לארנק אדג') שנולד לאחר השוק השוורי של 2017 מתוך רצון וצורך להנגיש את השימוש במטבע הביטקוין, באופן קל וידידותי. 

הכאב המרכזי של מייסדי הארנק היה החוסר בארנק איכותי למערכת ההפעלה של האייפון, לצד חוסר בפיצ'רים למובייל כגון שליטה גדולה יותר בטרנסקציות, תמיכה בסגוויט (SegWit) וכיוונון עמלות ידני. מטרתם, לפי התיאור באתר, היא ליצור ארנק שבנוי על יסודות הקוד הפתוח, עידוד חופש הפרט, ביזור ומניפסט ה-Cypherpunks. 

במלים פשוטות יותר, זהו ארנק לביטקוינרים.

blue wallet founders
מייסדי הארנק. מקור: האתר הרשמי

הפיצ'רים של Blue Wallet

הארנק זמין עבור iOS, Mac ו-Android, ותומך בביטקוין בלבד.

בהתאם לכאביהם ולרצונם לתרום לקהילת הביטקוין, הם יצרו ארנק עם פיצ'רים רבים. 

ראשית, ניתן להתחבר לארנק עם ארנקי חומרה ובכך ליצור שכבה נוספת של אבטחה לצד ניידות. שנית, הארנק תומך בשיפור הטכנולוגי סגוויט המאפשר עמלות מוזלות יותר למשתמשי הארנק. שלישית, הארנק מאפשר לבצע עסקאות לא מקוונות או חתומות חלקית בנוסף לפיצ'רים נוספים למתקדמים, כגון Batching.

בלו וולט גם מאפשר למשתמשיו להתחבר באופן ישיר לצומת המלא שהם מריצים, ומכיל פיצ'ר נוסף שנקרא Local Trader. פיצ'ר זה הוא למעשה שוק מסחר בין עמיתים (Peer to peer) שמאפשר למכור ולקנות ביטקוין ממשתמשים נוספים באפליקציה. שוק המסחר מבוסס על ארנקים מרובי חתימות (Multi-sig), ואינו דורש הליך אימות זיהוי לקוח.

טרם התנסינו בשוק המסחר של Local Trader, ולכן איננו יכולים להמליץ עליו.

רשת הברק 

מעבר לארנק ביטקוין סטנדרטי, בלו וולט הוא ארנק שתומך ברשת הברק, רשת התשלומים המהירים שבנויה על גבי ביטקוין. תוכלו להשתמש ברשת הברק ישירות מהארנק ללא צורך להתחבר לצומת משלכם, ולהשתמש בצורה חלקה ברשת ללא צורך בזמינות און-ליין, פתיחת ערוצים, סיפוק נזילות או תפעול ופיקוח על צומת. 

ארנק בלו הינו הארנק הראשון שפותח בקוד פתוח המאפשר זאת.

חשוב עם זאת להדגיש שרשת הברק עודנה נמצאת בשלבים מוקדמים, ולפיכך אם אתם אכן מתכוונים להתנסות בה – עשו זאת בזהירות ובסכומים נמוכים.

עמלות גמישות

הארנק מאפשר למשתמש להגדיר כמה עמלה ירצה לשלם, החל מ-Sat בודד (0.00000001 BTC). אך זכרו שהעמלות משתנות על פי העומס ברשת הביטקוין, לכן הארנק מספק הערכת עמלה אותה על המשתמש לשלם בכדי שהטרנסקציה אותה ביצע תיכנס לבלוק הבא.

יתרונות

 • קוד פתוח
 • קל, פשוט ונוח לשימוש
 • תמיכה רשת הברק
 • אופציית בחירה: היררכי דטרמיניסטי, סגוויט או חיבור ארנק חיצוני
 • עדכונים ופיתוחים שוטפים
 • תמיכה בארנקי חומרה

חסרונות

 • תמיכה אך ורק בביטקוין, עבור מי מכם שמעוניין להחזיק מטבעות נוספים
 • היעדר אופציות לשכבות אבטחה נוספות (אימות דו-שלבי, PIN code)
 • ארנק יחסית חדש

מדריך התקנה ושימוש

בטרם נתחיל, אנא דאגו שיהיה לצדכם פנקס ועט לטובת הגיבויים הידניים שתצטרכו לעשות. שימו לב, את הגיבויים יש לכתוב בכתב יד ולא על גבי המחשב או הטלפון, על מנת להקטין את הסיכויים שיחשפו לגורם זדוני.

בשלב הראשון הורידו את ארנק בלו הרלוונטי למכשירכם:

 1. ארנק בלו לאנדרואיד
 2. ארנק בלו לאייפון
 3. ארנק בלו למחשב Mac

לאחר ההורדה, זהו המסך שתראו לפניכם: ארנק בלו

בלחיצה על שלושת הנקודות בצד העליון הימני של המסך, יפתח לנו תפריט כללי:תפריט ארנק בלו

להלן פירוט התפריט:

 1. כללי (General) – פתיחת אפשרויות מתקדמות לסנכרון ארנקים ופרוטוקולים שונים
 2. מטבע (Currency) – החלפת מטבע פיאט (דולר, אירו וכו') כברירת מחדל
 3. שפה (Language) – שינוי שפה
 4. אבטחה (Security) – עריכת אפשרויות אבטחה כגון: הוספת זיהוי ביומטרי, הוספת קוד לאפליקציה ופיצ'ר יצירתי של הכחשה (plausible deniability)
 5. רשת (Network) – אפשרות ליצור צומת, לשדר עסקאות ולהתחבר לשרתים ספציפיים
 6. התראות(Notifications) – התראות בנוגע לעדכונים ולסנכרון גרסאות חדשות
 7. אודות (About) – אודות החברה והמפתחים

ראשית, כנסו ללשונית ה'אבטחה' והוסיפו סיסמה לאבטחת הארנק. הסיסמה היא הכרחית כשכבת הגנה נוספת, ורצוי לגבות לצד המפתח הפרטי אותו מיד נגבה (בכתב יד).

שנית, לחצו על 'כללי' וסמנו "Advanced Mode".

כעת, חזרו למסך הראשי של הארנק ולחצו על הכפתור הכחול "Add now" כדי ליצור ארנק חדש. יופיע לכם המסך הבא:בלו וולט

ברובריקה העליונה תתבקשו לבחור שם לארנק שלכם, לאחר מכן תוכלו לבחור האם אתם מעוניינים בארנק התומך בטרנסקציות קטנות ומהירות ב'רשת הברק' (בכתום), או ברשת הביטקוין הרגילה (בתכלת). 

לחצו על ארנק ביטקוין רגיל.

לאחר מכן תפתח לכם האופציה לבחור בין שלושה סוגים מתקדמים של ארנקים:

 1. (HD Segwit (BIP84 Becg32 Native
 2. (Segwit (P2SH
 3. (HD Segwit (BIP 49 P2SH

בחרו באופציה השלשית ולחצו על הכפתור "Create". 

אם ברצונכם לחבר ארנק קיים לתוך אפליקציית ארנק בלו, תוכלו ללחוץ על "Import wallet" בתחתית המסך ולאחר מכן הכניסו את המפתח הפרטי של הארנק הרצוי על מנת לקשר אותו סופית. אך לא מומלץ לעשות זאת, אלא רצוי ליצור ארנק חדש.

לאחר שלחצתם Create, יפתח מסך בו יוצג המפתח הפרטי, בצורה חד פעמית. אנחנו ממליצים ליצור גיבוי על נייר, ולא לשמור את המפתח הפרטי במכשיר. לאחר המעבר למסך הבא, לא תהיה גישה חוזרת למפתח הפרטי, לכן חשוב שתעתיקו אותו בצורה נכונה וברורה ותשמרו עליו מכל משמר. 

לאחר יצירת הארנק הרצוי, יפתח הארנק החדש שלכם במסך הראשי, שם תוכלו להוסיף עוד מספר ארנקים כרצונכם.ארנק בלו

בלחיצה על הארנק, במקרה שלפניכם ארנק התומך ברשת הברק, תועברו מן המסך הראשי לתוך הארנק עצמו. שם תוכלו לשלוח ולקבל ביטקוין, בצורה מהירה ופשוטה, זה יראה כך:blue wallet

שימו לב, המפתח הפרטי הוא הדבר הכי חשוב בהחזקת מטבעות דיגיטליים, שכן הוא מהווה הוכחת הבעלות על המטבעות בעיני הרשת. לכן, הקפידו בהחלט על הגיבוי המתואר (מומלץ לפחות בשני עותקים), ודאגו לשים את הגיבוי במקום בטוח ומוגן, ושתזכרו היכן הוא נמצא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן