בורסת Bybit – המדריך המקיף לזירת המסחר

בייביט bybit

Bybit היא בורסה לנגזרים פיננסיים של מטבעות קריפטוגרפיים המתמחה במסחר של חוזים עתידיים והראשונה שקוראת תיגר על הדומיננטיות בשוק של Bitmex. היא נוסדה בסינגפור בסוף 2018 ע"י בן ז'ואו (Ben Zhou), בעל עבר עשיר בתעשיית הפינטק, ומנוהלת על ידו. 

כיום, הבורסה מספקת שירות למעל מיליון משתמשים, מאכלסת נפחי מסחר שעולים על $10B ביום ונחשבת פופולרית מאוד בקרב העוסקים בתחום.

הבורסה מאפשרת הפקדות של BTC, ETH, EOS, XRP, USDT ומסחר ב-USDT. לאחרונה גם השיקה Bybit שירות המאפשר הפקדה של כסף פיאט (דולר/יורו) בכרטיס אשראי.

חמשת הפיצ'רים המרכזיים של Bybit 

 1. שירות הלוואות למסחר ממונף בין עמית לעמית (P2P) של הנכסים הדיגיטליים. המינוף המקסימלי ש-Bybit מציעה גבוה ומגיע עד ל-100x.
 2. מסחר בחוזים עתידיים במגוון של מטבעות: BTC, ETH, EOS, XRP, XTZ, LINK, LTC, ו-BCH
 3. ב-Bybit ניתן לרכוש חוזים מתמשכים (Perpetual Futures) מתקדמים ללא קביעת תאריך סיום מוגדר מראש.
 4. זמינות ותמיכה 24/7. Bybit הוקמה כדי לתת מענה לתסכולים רבים של לקוחות מפלטפורמות סחר בנגזרים, במיוחד בכל הקשור לזמינותן בתקופות של ביקושים גבוהים. הבורסה יציבה ופעילה 99.99% מהזמן על פי הדיווחים.
 5. אנונימיות. לעת עתה, Bybit אינה מחייבת תהליך האימות מקפיד (KYC) לשימוש בשירותיה כאמצעי למניעת הלבנות הון. Bybit זמינה ברוב המדינות אך לא עבור אזרחי ארה"ב, קנדה ומספר מדינות נוספות.

מסחר ממונף הוא אפיק השקעה מסוכן מאד, במיוחד בשוק המטבעות הדיגיטליים התנודתי. המינופים אמנם עשויים להניב פרמיה גבוהה, אך מנגד ברוב המקרים צפויים להוביל להפסדים גדולים.

מהם נגזרים פיננסיים (Derivatives)?

נגזרים פיננסיים הם סוג של חוזי מסחר אשר ערכם נגזר מנכס בסיס כלשהוא (למשל ביטקוין, את'ריום, מניות ועוד).כשמשתמש סוחר בנגזרים פיננסיים כמו חוזים עתידיים או אופציות, הוא אינו קונה או מוכר מטבעות דיגיטליים ישירות – אלא חוזה המתייחס למטבע ואשר הבורסה או הברוקר הם אלו שאמונים על תיווך בין צדדי החוזה

מהם חוזים עתידיים?

חוזים עתידיים הם מכשירים פיננסיים הנסחרים בבורסה. חוזה עתידי הוא התחייבות לספק או לרכוש נכס כלשהו (סחורה, מטבע חוץ, ביטקוין) במועד עתידי, כאשר המחיר נקבע מראש והתשלום מתבצע במועד מסירת הנכס או הסחורה.

בחוזה עתידי קיים סיכון כי אחד מהצדדים לא יעמוד בהתחייבויותיו בזמן בו הוא אמור לצאת לפועל. לדוגמה, אם המחיר שהוא התחייב לשלם גבוה משמעותית מהשווי הנוכחי של הסחורה. לכן, במועד קניית או מכירת החוזה העתידי, סוחר הפועל מול גוף פיננסי כמו בייביט (Bybit) נדרש להפקיד ביטחון כספי הנקרא “מרג’ין” (Margin). 

ביטחון כספי זה, לרוב, מתעדכן תוך מהלך חיי החוזה בהתאם למחיר ותנודתיות צפויה בנכס הבסיס (הנכס בו סוחרים). מצב בו סוחר נדרש להגדיל את ה-Margin שלו ולא עושה זאת, יהיה רשאי הגוף הפיננסי לסגור (להנזיל מלשון Liquidate) את הפוזיציה בעצמו. 

במילים קצת פחות רהוטות, המשמעות של Margin היא לקיחת הלוואה, והימור על כסף שככל הנראה אין ביכולתך להפסיד. כאשר הגוף הפיננסי בו סוחרים מזהה שלא תוכל לעמוד בתנאים אלו אם הנכס ימשיך לעלות (אם מדובר בחוזה עתידי של רכישה), הוא פשוט יקח לך את כל הכספים שנמצאים לך בחשבון כרגע. 

היסטורית, החוזים העתידיים נועדו לחקלאים המעוניינים להבטיח מחירים מבעוד מועד לקציר היבול שלהם במקום להסתכן במחירים משתנים.

החוזים של Bybit

Bybit מציעה אפשרות לרכישת חוזה עתידי מתמשך (perpetual futures), ללא תאריך סיום של החוזה. המשמעות היא שמשתמשים יוכלו להחזיק בפוזיציה ארוכה או קצרה כל עוד ורצו כשאף מטבע לא נסחר בפועל. כשאין תאריך מוגדר פירושו שיש תנאים נוספים שיש לעמוד בהם על מנת לקיים את החוזה ואם המשתמש לא יוכל לעמוד בהם הפוזיציה תסגר ואיתה כספו.

כאמור, משתמש יכול ללוות במינוף של עד 100x ולכן, אם הוא רוכש חוזה בשווי $1,000 הוא יכול למנף אותו ל-$100,000. בדרך זו, שוק המטבעות עשוי להפוך לפי 100 יותר תנודתי. בדוגמה שניתנה, מספיק שהמחיר יירד ב-1% על מנת שהמשתמש יפסיד כל השקעתו. 

דמי מימון

כדי לשמור על החוזה, על המשתמש לשלם דמי מימון (Interest/Margin Fee/Funding Fee). אם נשווה זאת למשכנתא לבית, הסכום הראשוני שמשולם הוא עבור רכישת הנכס ואילו דמי המימון מכסים את 'תשלומי הריבית' על ההלוואה. בחוזים עתידיים, דמי המימון משתנים בהתאם למחירי השוק. ב-Bybit, דמי המימון הוא הסכום המינימלי הנדרש כדי להמשיך להחזיק בפוזיציה.  בחוזי USDT הערך ההתחלתי שלה היא 0.5% מערך החוזה הכולל. החוזה יפקע אם מחיר הפוזיציה יפחת מעלות המימון שלה.

לדוגמה, בפוזיציית לונג (Long) של 1BTC ב-USDT 10,000 עם מינוף 50x: 

סכום ראשוני = 1 (כמות הביטקוין) כפול $10,000 (מחיר ב-USDT) כפול 1/50 (המרג'ין שלך) = 200 USDT

דמי מימון = 1 כפול $10,000 כפול 0.5% = 50 USDT 

בדוגמה זו ניתן לספוג הפסדים שלא מומשו עד לסכום של 150 USDT מבלי לסיים את הפוזיציה.

עמלות 

דמי המסחר של Bybit מתחלקים לשניים: Makers ו-Takers. 

עמלת Makers – אלו המספקים את הנזילות לספר הפקודות יקבלו הנחה (עמלת מסחר שלילית) בגובה 0.025%-.

עמלת Takers – אלו המחפשים נזילות ומורידים מיידית כסף נזיל מספר הפקודות, יחויבו בדמי מסחר בגובה של 0.075%.

העמלה יורדת או מתווספת ליתרת החשבון ואינה משפיעה על סכום ההפקדה הראשוני של החוזה.

עמלות אלה תואמות את הסטנדרט בתעשייה, אך חשוב לזכור כי עמלה זו מחושבת על פי הסכום הממונף, ולא על הסכום הראשוני, כך שהעלויות יכולות לצמוח במהירות.


Bybit – יתרונות

 1. ממשק ידידותי למשתמש 
 2. אינטגרציה עם בוטים למסחר 
 3. זמינות נרחבת 24/7 הכוללת צ'אט מול אדם ולא בוט 24/7, מייל, FAQs, טוויטר וערוץ טלגרם פעילים.
 4. אפשרות להפקיד כסף פיאט דרך כרטיס חיוב ואשראי (ויזה/ מאסטרקארד)
 5. אימות דו-שלבי 
 6. אפליקציה לנייד
 7. קרן ביטוח שממומנת באמצעות אחוז קטן מהכסף של סוחרים שהפסידו את הונם. הקרן בשימוש בעיקר כאשר השווקים נעים במהירות ולא ניתן לבצע עסקאות בזמן הנדרש לסיום הפוזיציות בחוזים. זה מונע מסוחרים לצבור חובות מעבר לביטחונות המושקעים שלהם ומבטיח לסוחרים לקבל רווחים במלואם מעסקאות זוכות.

Bybit – חסרונות

 1. אזרחי ארה"ב, קנדה ומספר מדינות נוספות אינם יכולים לסחור דרכה (לישראלים אין מגבלה).
 2. מגוון מצומצם של מטבעות למסחר.
 3. בורסה לא מפוקחת.
 4. מנסה להתמתג כבורסה לסוחרים מתחילים אך היא מיועדת למנוסים בלבד.

 

לסיכום

בייביט היא פלטפורמה שבנויה היטב ומספקת את חוויית מסחר טובה, כולל זמן פעילות של 99.99% והגנה על סוחרים באמצעות קרן ביטוח. מגוון המטבעות מספיק לרוב הסוחרים והעמלות תואמות את המקובל בתעשייה. עם זאת, חשוב לזכור שזהו אפיק השקעה מסוכן מאד, ואנחנו לא ממליצים לעסוק בו למי שלא עוסק בזה בצורה יום-יומית או למי שמעוניין לקנות את הביטקוין הראשון שלו. 

מדריך שימוש בבורסת Bybit

לפתיחת חשבון ב-Bybit, היכנסו לאתר הבורסה ומלאו את הפרטים ב-Create .Account קוד להשלמת ההרשמה ישלח לכתובת המייל או לטלפון שלכם לפי מה שהגדרתם.  

מומלץ בשלב הראשון להגדיר אימות דו-שלבי אותו ניתן למצוא בסרגל ניווט, שנפתח בלחיצה על כתובת המייל שלכם בצד ימין למעלה, בעמוד Account & Security. זאת עושים באמצעות האפליקציה Google Authenticator, אשר מספקת קוד שמתחלף כל מספר דקות ומסונכרן עם הבורסה, כשכבת אבטחה נוספת. עם יצירת האימות הדו-שלבי, תקבלו קוד גיבוי בעל מחרוזת ארוכה של מספרים ואותיות ורצוי לגבות אותו למקרה שמכשיר הטלפון ייהרס.

השלב הבא הוא הפקדת כסף בחשבון. אם יש ברשותכם מטבעות דיגיטליים, תוכלו לגשת לעמוד My Assets הנמצא תחת אותו סרגל ניווט (בצד ימין למעלה). לחצו על Deposit על המטבע אותו תרצו להפקיד, והמשיכו עם ההפקדה. 

תוכלו גם לרכוש באמצעות כסף פיאט בלחיצה על הכפתור שמשמאלו או בתפריט העליון בלחיצה על Fiat Gateway.

אם אין בחשבונכם USDT החליפו את המטבעות שברשותכם ל-USDT בלחיצה על Assets Exchange בכפתור הימני, שכן זוגות המסחר בעלי נפחי המסחר הגבוהים יותר נקובים ב-USDT. עם זאת, זה לא חובה, כפי שמפורט לעיל.

השלב הבא לאחר הפקדת כסף לחשבון הוא שלב המסחר. כפתור ה-Trade שבתפריט העליון יציג בפניכם לבחירה את שתי אפשרויות המסחר לבחירה, וסוג המטבע. האפשרות ברירת המחדל היא מסחר ב-USDT, כלומר שהערבויות שאותן תצטרכו להעמיד לטובת המסחר במרג'ין יהיו נקובות ב-USDT. אך Inverse Perpetual מאפשר לסחור עם ערבות נכס הבסיס. 

למשל, אם תבחרו ב-USDT Perpetual, הערבות שלכם לצד מדידת הרווחיות תהיינה נקובות ב-USDT, ואילו אם תבחרו ב-BTC Inverse Perpetual, הערבות שלכם תהיה נקובה ב-BTC וכך גם מדידת הרווחיות. כלומר עלייה של 10% ממחיר הכניסה לפוזיצית הלונג שלכם תתבטא בעלייה של 10% (או יותר בהתאם למינוף) בביטקוין שלכם.

לאחר בחירתכם, בצד ימין למעלה, תוכלו לבחור בסוג הפקודה: Limit, Market, Conditional.

מתחת לפקודות, תוכלו לפתוח ולקבוע פוזיציה ארוכה או קצרה בכפתורים, ירוק ואדום. התצוגה ניתנת לשינוי בקלות בגרירה של האלמנטים על המסך. 

בנוסף, תוכלו להגדיר את סוג ה-Margin וגובה המינוף שאתם רוצים.

את דמי המימון העדכניים ניתן לראות בפינה הימנית התחתונה בפרטי החוזה. 

חשוב להדגיש, שלפני תחילת המסחר, כדאי מאד להכיר את אופציות המסחר השונות שהבורסה מציעה. אפשר לבקר בערוץ ה-Youtube הרשמי של Bybit ולעבור על סרטוני ההדרכה הקצרים בנושאים ספציפיים הקשורים למסחר, ממשק המשתמש הגמיש וענייני האבטחה.

שימו לב, אם הינכם סוחרים מתחילים אנו מפצירים בכם ללמוד היטב ולהתנסות בטרם תתחילו לסחור במינוף שכן מדובר בשוק מסוכן תנודתי מאד. הסיכון בשוק גבוה גם כך.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן