שר האוצר הבריטי שואף להפוך את בריטניה למרכז קריפטו עולמי

ממשלת בריטניה הודיעה על כוונתה לקדם רגולציה מעודדת לתחום המטבעות הדיגיטליים ולהכיר במטבעות יציבים בתור אמצעי תשלום תקף
שר האוצר הבריטי

ממשלת בריטניה הודיעה כי היא מתכננת להכיר במטבעות יציבים (סטייבלקוינס) כאמצעי תשלום תקף, זאת כחלק מתוכנית גדולה יותר של הפיכת בריטניה למרכז עולמי של מטבעות דיגיטליים. מזכיר האוצר, ג'ון גלן, הציג את החזון הממשלתי החדש בכנס הכלכלי IFGS, ואמר: "אם טכנולוגיות הקריפטו הולכות להיות חלק גדול מהעתיד, אז אנחנו, הממלכה המאוחדת של בריטניה, רוצים להיות שם מההתחלה."

על פי ההודעה, אימוץ המטבעות היציבים הוא רק הצעד הראשון בשורת צעדים אשר נועדו לוודא כי השירותים הפיננסיים של בריטניה "יישארו בחזית הטכנולוגית, ימשכו השקעות ועבודות וירחיבו את אפשרויות הבחירה של הצרכן." שאר הצעדים כוללים: בהירות רגולטורית, הקלות מס, הנפקת NFT ממשלתי ועוד.

"אנחנו רוצים לראות את העסקים של מחר – והעבודות שהם יוצרים – כאן בבריטניה, ועל ידי רגולציה אפקטיבית אנחנו יכולים לתת להם את הביטחון שהם צריכים כדי לחשוב ולהשקיע לטווח ארוך," אמר שר האוצר הבריטי, רישי סונאק.

מרכז קריפטו עולמי חדש

על פי ההודעה נראה שממשלת בריטניה מצטרפת אל שורה של מדינות אשר רואות את תחום המטבעות הדיגיטליים כחלק בלתי נפרד מהעתיד הכלכלי והטכנולוגי של העולם, ובוחרות לקחת בו חלק פעיל ותומך. ממשלת בריטניה מעוניינת למשוך משקיעים ולאפשר תעסוקה רבה יותר בשטחה, ולכן היא מתכננת ליצור תשתית שתאפשר לחברות להתנסות עם חדשנות טכנולוגית בתחום.

כדי לעשות זאת, מזכיר האוצר יקים צוות המורכב מרגולטורים ובכירים בתעשייה כדי לייעץ לממשלה בנושאים הקשורים למגזר. בנוסף, הממשלה מתכננת לחקור כיצד הם יכולים למסות את תחום המטבעות הדיגיטליים, כולל הלוואות DeFi, בצורה תחרותית כדי לעודד עוד פיתוחים בתחום.

בנוסף, הרשות להתנהלות פיננסית הבריטית (ה-FCA) מתכננת לקיים כנס בחודש מאי עם משתתפי התעשייה במטרה ללמוד מהם בנוגע לתחום המתפתח מבחינת אימוץ, טכנולוגיה וגם רגולציה. ההצהרה הממשלתית הגיעה לאחר שה-FCA הודיעה על מתן הארכות לרשיונות הזמניים של חברות קריפטו רבות במדינה.

הטבעת עמדה דיגיטלית

"זו השאיפה שלי להפוך את בריטניה למרכז עבור טכנולוגיית הקריפטו, והצעדים שהצגנו היום יעזרו לוודא שחברות יכולות להשקיע, לפתח ולגדול במדינה הזו," אמר שר האוצר. אך אם כל הצעדים הללו אינם מספיקים כדי שכולם יראו את העמדה הברורה שהממשלה לוקחת, אולי הנפקת NFT ממשלתית תעזור לעולם להבין שהיא רצינית.

לצד הצעדים הרגולטוריים, המטבעה המלכותית של בריטניה עומדת לבצע גם צעד סמלי. שר האוצר ביקש מהמטבעה המלכותית להנפיק NFT ממשלתי עד הקיץ, בזמן שהממשלה חוקרת האם היא יכולה לגייס כספים באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ'יין. על פי מזכיר האוצר הפרטים המלאים יחשפו "בקרוב מאוד."

הנפקת ה-NFT תסמל את העמדה שבריטניה לוקחת בתחום ותהווה צעד משמעותי עבור התעשייה. האימוץ והפתיחות הרגולטורית כלפי התחום על ידי אחת מהמדינות החזקות והמתקדמות בעולם מבחינה כלכלית מהווים צעד משמעותי ביותר. המהלך של בריטניה עשוי להוביל מדינות חזקות נוספות להצטרף למרוץ במטרה למשוך את התפתחות התעשייה אל שטחן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן