אילון מאסק ומייקל סיילור הודיעו על הקמת מועצת קיימות לכורי ביטקוין

מייקל סיילור, מנכ"ל מיקרוסטרטג'י, אירח מפגש בין אילון מאסק וחברות כרייה מובילות מצפון אמריקה. כתוצאה מהמפגש הוקמה מועצת כריית ביטקוין הממוקדת בקידום ואימוץ יוזמות של כריית ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים באמצעות אנרגיה מתחדשת, כחלק ממדיניות עידוד קיימות ושמירה על הסביבה.

המפגש התרחש קצת פחות משבועיים מאז ההודעה של אילון מאסק כי טסלה תפסיק לקבל תשלומים בביטקוין, הנקודה אשר ציינה את תחילתה של צניחת המחירים הגדולה בביטקוין (כ-54% מהשיא) ובשאר המטבעות הדיגיטליים. 

על פי ההודעה, הדאגה העיקרית הייתה שחלק מהאנרגיה שצורך הבלוקצ'יין של ביטקוין מופקת על ידי פחם ובמקורות אנרגיה מזהמים אחרים. מאסק ספג ביקורת רבה מקהילת הקריפטו כתוצאה מכך.

ציוצים מדברים

בחשבון הטוויטר שלו מאסק כתב: "דיברתי עם כורי ביטקוין מצפון אמריקה. הם מחויבים לפרסם את השימוש העכשווי והמתוכנן באנרגיה מתחדשת ולבקש משאר הכורים ברחבי העולם לעשות כן. נראה מבטיח."

elon and saylor

מחיר הביטקוין עלה בכ-5% ברגע שהציוץ פורסם, וכמעט החזיר את ביטקוין ל-$40,000. זמן קצר לאחר מכן, מייקל סיילור הגיב להודעה של מאסק בציוץ נוסף, בו כתב שהוא שמח לארח את המפגש בין מאסק והכורים המובילים באמריקה הצפונית.

elon and saylor 2

מועצת כורי הביטקוין

מועצת כורי הביטקוין החדשה שהוקמה מורכבת מגופים מובילים בתעשייה, ביניהם: Argo Blockchain, Blockcap, Galaxy Digital, Hive Blockchain, Hut 8 Mining ו-Riot Blockchain. על פי הדיווחים, המועצה תפעל לקדם את הכרייה בהתאם למדיניות ESG (ר"ת Environmental, Social and Governance) אשר שמה דגש על ההיבטים הסביבתיים, החברתיים והניהוליים של חברות. 

מדיניות זו נכנסת לשימוש נרחב בעולם ההשקעות כשיותר ויותר משקיעים, במיוחד צעירים, הביעו עניין להשקיע את כספם בהתאם לערכים שלהם. הקריטריון מתייחס להשפעה של החברה על הסביבה, ההתייחסות שלה לעובדיה והתנהלות ההנהלה הכולל, בין היתר, שכר בכירים וזכויות מחזיקי המניות.

המועצה חשפה את מטרותיה הברורות לגבי עתיד ירוק יותר של תעשיית המטבעות הדיגיטליים. אך האם המועצה שמה לעצמה מטרות נוספות אותן היא בחרה לא לחשוף?

מי אתה אילון מאסק ומה אתה רוצה מביטקוין

מההתנהלות הפומבית של מאסק בתקשורת וברשתות החברתיות, קשה להבין את המניעים האמיתיים שלו. חברת טסלה מכרה ביטקוין בשווי של מעל 270 מיליון דולר. לטענת מאסק, המכירה בוצעה כדי "לבחון נזילות". האם הוא עשה זאת כי ידע שהמחיר ייפול לאחר שיודיע כי טסלה לא תקבל תשלומים בביטקוין? 

למרות הטענה של מאסק כי המכירה בוצעה מטעמי בדיקת נזילות, חלק גדול מהרווחים של טסלה ברבעון הראשון הם כתוצאה ממכירה זו (101 מיליון דולר). בנוסף, החברה מוכרת נקודות זכות שהיא מקבלת כסבסוד מממשלת ארה"ב על היותה חברה ירוקה. 

האם יכול להיות שמאסק חשש שטסלה תפסיק לקבל את הסבסוד הזה במידה ותמשיך לקבל ביטקוין כאמצעי תשלום? את זה רק נוכל להניח.

תעשיית הכרייה עוברת מהפך

כפי שדיווחנו אתמול, בממשלת סין הצהירו כי ינקטו באמצעים חמורים נגד כרייה ומסחר בביטקוין. המהלכים של הממשלה הסינית עלולים להמשיך ולפגוע בתעשיית הכרייה בסין ולגרום לכורים רבים וציוד כרייה רב לצאת מהמדינה ולחפש מדינות נחשקות יותר לעבור אליהן. 

ביחד עם יוזמות חדשות כמו מועצת כריית הביטקוין ויוזמות נוספות אחרות, הדבר עשוי להוביל להאצה במגמה של כרייה יותר מבוזרת וירוקה. או כמו שמאסק כתב: "נראה מבטיח, פוטנציאלית."

מומנטום ה-ETF ממשיך

מנהלת הנכסים One River הגישה בקשה להקמת קרן סל של ביטקוין, הבקשה מצטרפת לבקשות רבות שממתינות על שולחנה של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). אך קרן הסל של One River מתוכננת להיות ניטרלית מפחמן וידידותית לסביבה, מה שמסתדר נהדר עם המועצה החדשה שקמה. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן