הסדר החוב של Genesis ו-Gemini נחשף; DCG החלה למכור GBTC

הסדר החוב כולל איחוד כלל הישויות שקשורות בג'נסיס ואף פיצוי של 100 מיליון ד' של בורסת ג'מיני ללקוחותיה.
ג'נסיס

אתמול (ג') נחתם מזכר הבנות בין חברת ההלוואות ג'נסיס (Genesis) הנמצאת בקיפאון תהליכים (Chapter 11) לקראת בנייה מחדש או פשיטת רגל, לבין בורסת ג'מיני (Gemini) – הנמצאת בבעלות התאומים וינקלווס – אשר מטבעות דיגיטליים בשווי 900 מיליון דולר ששייכים למאות אלפי מלקוחותיה נמנים בין 3.4 מיליארד הדולר שג'נסיס חייבת לנושיה.

במזכר ההבנות מעורבת גם חברת האם של ג'נסיס, Digital Currency Group (ר"ת DCG), אשר מחזיקה גם היא במניות ובחוב של חברת ההלוואות ואף בנכסים רבים בתעשייה – בין היתר אתר החדשות CoinDesk וקרן גרייסקייל (Grayscale) המנפיקה את GBTC, ETHE ועוד.

המאבק בין ג'מיני לג'נסיס הפך לפומבי וסוער עם מכתבים והאשמות הדדיות על חוסר שיתוף פעולה, הסתרת מידע, ואף האשמות של הונאה מצד התאומים כלפי בארי סילברט, מנכ"ל DCG.

במסגרת ההסכם, ככל שייחתם, ג'מיני תתחייב לפצות אף בעצמה את לקוחותיה ב-100 מיליון דולר.

"ג'מיני רואה הסכם זה כצעד קריטי לעבר פיצוי משתמשים הבורסה שסבלו בחודשים האחרונים," נמסר מעו"ד החברה אנסון פרלינויסן, אשר הוסיף בבית המשפט כי ההסכם יבטיח "פיצוי משמעותי" למשתמשים.

בינתיים, דיווח של הפייננשל טיימס מלמד כי DCG החלה למכור החזקות מהקרנות שחברת הבת שלה, גרייסקייל, מנפיקה. מאז ה-24 בינואר נמכרו בעיקר החזקות ב-ETHE (קרן אתריום) בשווי של כ-22 מיליון דולר, וזאת על אף ה-Discount המשמעותי שנוצר בין שווי הקרן לבין שווי נכס הבסיס.

כלומר, כאשר DCG מוכרת ETHE בימים אלו בשוק המשני, על אף שאתריום עצמו נסחר סביב ה-$1,650 – הקרן עצמה נסחרת בכ-50% הנחה כך שיחידת ETHE משקפת כ-$8.25.

בתגובה ל-CoinDesk נמסר ע"י דובר DCG כי "זהו בסך הכול חלק מתהליך האיזון מחדש של הפורטפוליו."

ETHE YCHARTS
ההנחה של ETHE ביחס למחיר ETH. מקור: Ycharts

עיקרי ההסכם

מזכר ההבנות, שהוכרז בבית המשפט לפשיטות רגל, כולל מספר נקודות מפתח.

ראשית, חברת האם DCG אשר מחזיקה באגרת חוב בעלת מועד פירעון בשנת 2032 ובגובה 1.1 מיליארד דולר בחברת Genesis Trading, תמיר את אגרת החוב למניות חברת Genesis Global Holdco. בכך, כל הישויות המשויכות עם המותג Genesis יתכנסו תחת ישות אחת.

כמו כן, חברת DCG מחזיקה גם בחוב של כ-530 מיליון דולר לג'נסיס שאמור להיות משולם במאי 2023. מזכר ההבנות כולל הסדר חוב במסגרתו יתאפשר לבצע מימון חוזר ולמתוח את החוב על פני זמן רב יותר, שישולם בהדרגה לנושים.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

לאחר שהנ"ל יקרה, תועמד חברת ג'נסיס המאוחדת למכירה לצד שלישי, לטובת המשך פעילותה. כשהמכירה תקרה, יוחזרו כספים לנושים נוספים, כמו ג'מיני.

עפ"י הערכות של אחד מהנושים – ישנה סבירות גבוהה לפיצוי של עד כ-80 סנט עבור כל דולר אבוד מתוך 3.4 מיליארד הדולר שחייבת ג'נסיס. עם זאת, הנושה – פלטפורמת ההלוואות Donut – מסייגת כי זה תלוי בהיבטים נוספים כמו העלויות הנוספות שיתווספו להליך פשיטת הרגל, מחיר ההנזלה של החברה ושל נכסיה, ועוד.

לבסוף, גם ג'מיני מוסיפה התחייבויות משלה ותפצה את 340,000 לקוחות שירות ה-Earn שלה ב-100 מיליון דולר.

השאיפה של ג'נסיס היא לסיים את התהליך עד סוף חודש מאי 2023, ולצאת מה-Chapter 11.

ומה עם הרשות לני"ע?

בהנחה ומזכר ההבנות אכן יוביל להסכם 'חלק' וליציאה מהתהליך, 3 החברות ג'מיני, ג'נסיס וגרייסקייל עדיין מתמודדות עם צרות מול הרשות לני"ע האמריקנית (ה-SEC).

הראשונות נתבעות ע"י הרשות על הצעה ומכירה לא חוקית של ני"ע, וינסו להגיע להסדר בו ישלמו קנסות.

השלישית לעומת זאת תובעת את הרשות לני"ע על אי-מתן האישור להפיכת קרן הנאמנות לקרן סל (מכשיר פיננסי מתקדם יותר) – והתפתחויות בתביעה צפויות לקרות בחודשים הקרובים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן