עדכון: חברת כריית זהב הודיעה על רכישת 24,800 ביטקוין – המניה זינקה ומיד קרסה

בעקבות הודעת החברה מנייתה נסקה ביותר מ-1,700% רק כדי לקרוס בתוך דקות ספורות. מנכ"ל החברה התפטר לאחר שההודעה פורסמה ללא אישורו על פרטי העסקה
ביטקוין עסקה עסקת

עדכון 18:55: מניית חברת Nilam Resources זינקה ב-1700% לאחר פרסום ההודעה על עסקת רכישת הביטקוין, רק כדי לקרוס מיד לאחר מכן. מנכ"ל לשעבר בחברה כינה את המהלך "פאמפ אנד דאמפ".

חברת כריית זהב מדרום אמריקה בשם Nilam Resources הודיעה אתמול (ג') על מהלך אסטרטגי לרכישת 24,800 מטבעות ביטקוין תמורת מניות החברה בשווי של 1.7 מיליארד דולר.

על פי הצהרת כוונות שפרסמה החברה, התשלום עבור מטבעות הביטקוין שתרכוש החברה יבוצע באמצעות הנפקת סדרה חדשה של מניות בכורה מסוג C Class, בשער הנמוך מערכם בשוק, והרכישה תתבצע באמצעות קבלת בעלות מלאה על MindWave, ישות למטרה מיוחדת (SPV) שתוקם במאוריציוס על ידי חברת Xyberdata המחזיקה מטבעות דיגיטליים, כולל ביטקוין, כבטוחה. נכסים אלה יחזקו את יכולתה של החברה להבטיח הון להשקעה בפרויקטים בתשואה גבוהה.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

בהודעה לעיתונות הדגישה מנכ"לית Nilam Resources, פרנג'לי מור, את המאמצים שהושקעו בחודשים האחרונים לקראת השגת אבן דרך משמעותית זו. היא ציינה את ההיערכות המקיפה, כולל השלמת הסכמים ובדיקת נאותות מעמיקה, שהובילו לחתימה על מכתב כוונות מחייב משפטית. מור גם הדגישה את מחויבות החברה לעקרונות של שקיפות, חדשנות וקיימות, וחזון של עתיד פיננסי מכליל ובר-קיימא.

הולכת בעקבות מייקל סיילור

הסכם הרכישה קובע כי MindWave תהפוך לחברה-בת של נילאם ריסורסז. בעלי המניות של MindWave צפויים לקבל מניות בכורה מסוג Class C שהונפקו במסגרת העסקה בתמורה לאחזקותיהם, הכוללות זכויות המרה בעת רישום בבורסת נאסד"ק או אירועי נזילות אחרים, המסווגות כ"ניירות ערך מוגבלים".

מהלך זה ממקמת את נילאם ריסורסז לצד חברת מיקרוסטרטג'י, שלאחרונה הנפיקה סדרת אג"ח המירות בהיקף של 800 מיליון דולר לטובת רכישת ביטקוין. כיום מחזיקה מיקרוסטרטג'י יותר מ-214,000 ביטקוין – כ-1% מכלל מטבעות הביטקוין שנכרו אי פעם.

לפני כשנתיים העביר מנכ"ל מיקרוסטרטג'י יחד עם ג'ק דורסי, מנכ"ל חברת פלטפורמות התשלומים Block (לשעבר Square) ומייסד טוויטר (כיום X), סמינר ייעודי למנהלים בכירים בתאגידים וחברות במטרה לעודד אותם לרכוש ביטקוין שישמשו כחלק ממאזני החברה, ולהדריך אותם בתהליך.

חיזוק הביקוש מצד משקיעים מוסדיים ותאגידים, לצד המשך הזרמות ההון לקרנות הסל העוקבות אחר ביטקוין, עשוי לתמוך בהמשך התחזקות מחיר הביטקוין, במיוחד כשמדובר בהשקעות בהיקפים של מיליארדי דולרים.

תוספת: לאחר פרסום ההודעה מטעם נילאם ריסורסז החלו להישמע קולות המפקפקים ביכולתה של החברה לעמוד בתנאי העסקה. חברת OTC Markets Group, המספקת פלטפורמת מסחר מעבר לדלפק במניות חברות בעלות שווי שוק מזערי (Penny Stock) סימנה את מניית החברה כ"מעוררת דאגה לאינטרס הציבורי" ופרסמה אזהרה עבור המשקיעים.

מנכ"ל החברה רון מק'לנטיר התפטר, וטען כי ההודעה פורסמה ללא שניתנה לו אפשרות לעבור על פרטיה ולאשר אותם. מק'לנטיר אף כינה את הפרסום "מהלך קלאסי של 'פאמפ אנד דאמפ'", והזהיר מפני חקירה מטעם FINRA, הרשות לפיקוח על תעשיית הפיננסים בארה"ב.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן