בינאנס: חברות האשראי בישראל חוסמות או מקשות על רכישות קריפטו

משתמשים ישראליים מדווחים על חסימת עסקאות רכישת קריפטו בבורסה הפופולרית, על אף שרכשו דרכה בעבר
בינאנס אשראי

בשבועות האחרונים נתקלים ישראלים רבים בסירובים תמוהים לרכישת מטבעות דיגיטליים באשראי דרך בורסת בינאנס (Binance).

בינאנס, שעל אף ירידה משמעותית בנפחי המסחר עודנה נחשבת הבורסה הגדולה בעולם לפי נפחי מסחר וכמות משתמשים, הינה פופולרית מאד בקרב ישראלים.

בינאנס נעזרת בחברת-בת בשם Bifinity שהושקה ב-2022 בתור ה"גשר" שבין עולמות הפיאט לקריפטו, כלומר בעיקר כחברת סליקה לאנשים פרטיים ולעסקים שמאפשרת גם אינטגרציות אוטומטיות.

לפי מידע שהגיע ל-CryptoJungle, הרכישות דרך Bifinity, ספקית האשראית היחידה שעודנה עובדת עם בינאנס, מקבלות סירוב מאת חברות כגון ויזה כאל וישראכרט, ואף אזהרות מצד חברת האשראי max.

"בכרטיסך המסתיים ב-XXXX לא אושרה עסקה ב-Bifinity, לאור היותה פעולה אסורה על פי דין. לשירותך, ישראכרט," נמסר בהודעה שהגיעה ל-CryptoJungle מאת לקוח ישראכרט.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

מויזה כאל נמסר ללקוח אחר: "החל מתאריך 23/10/23, מבדיקות שביצענו עולה כי רכישת מטבעות וירטואליים באמצעות בית העסק חושפת גם אותך כלקוח וגם אותנו כנותני שירותי התשלום שלך לסיכונים שונים. בהתאם לכך, החלטנו בשלב זה, וכל עוד לא הוסרו החששות ביחס לסיכונים שברכישת מטבעות וירטואליים בבית העסק, למנוע את האפשרות לבצע רכישות של מטבעות וירטואליים בבית העסק. אם הנסיבות ישתנו בעתיד, אנו נשקול מחדש את עמדתנו בנושא זה."

ממקס לעומת זאת, נמסר כי "זיהינו פעילות חשודה בכרטיסך שאנו לא בטוחים מי ביצע. למען ביטחונך חסמנו את הכרטיס לשימוש באופן זמני. יש ליצור קשר בהקדם בטלפון או באי-מייל." הלקוח ששיתף אותנו בהודעה ציין כי לאחר מכן שוחח עם מחלקת ניהול הסיכונים של מקס, ולאחר השיחה – הסירו את החסימה.

כלומר, מסתמן כי עמדת חברות האשראי היא לאסור בצורה גורפת כל עסקת אשראי בבורסת בינאנס. עם זאת, חלק מהמשתמשים כן מדווחים כי בחלק מהמקרים לאחר פניה ישירה, שחררו להם את העסקה ואת האפשרות לבצע את הרכישה.

ייתכן שהחששות קשורים בחקירות הפתוחות נגד בורסת בינאנס מצד משרד המשפטים, משרד האוצר ורשות המסים בארה"ב בחשש להפרת סנקציות, מימון טרור ועבירות מס.

בנוסף, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הישראלית הזהירה את בינאנס מפני שיווק בישראל, וכתוצאה הוסרה האפשרות לרכוש בשקלים ואף התמיכה בשפה העברית.

בקהילת 'מדברים קריפטו' בפייסבוק – הגדולה בישראל – משתמשים רבים הביעו את מורת רוחם מהסיטואציה וחיפשו אלטרנטיבות.

מדוברות max נמסר כי "על פי מדיניות ניהול הסיכונים של החברה, ישנם מקרים בהם נדרש אישור הלקוחות שאכן מדובר בעסקה שהם מזהים ושבוצעה על ידם." כלומר, על פי המסתמן מתגובתם לא בוצע שינוי מהותי במדיניות החברה.

מישראכרט נמסר כי "בהתאם לרגולציה הקשורה לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ישראכרט נדרשת לנהל את הנושא באופן שוטף ודינאמי בהתאם לסיכונים, ובכלל זאת חסימת גופים אתרים ועוד."

מויזה כאל לא נמסרה תגובה נכון לעת הזו, והכתבה תתעדכן במידה ותתקבל.

בישראל נכון לעת זו ישנם שלושה גופים ישראליים שפועלים עם רישיון רגולטורי. ביטס אוף גולד, ביטוסי (Bit2C) והוריזון מבית אלטשולר שחם.

מביניהם, ביטס אוף גולד היחידים שמאפשרים סליקת אשראי.

בנוסף אליהם, בורסת קראקן (Kraken) הפופולרית מאפשרת רכישות באשראי גם כן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן