לקראת "החצייה": מרתון דיגיטל רוכשת מכשירי כרייה ב-178 מיליון ד'; המנייה נוסקת 10%

חברת כריית הביטקוין מרחיבה את פעילותה והמניה נוסקת. במקביל, קת'י ווד מצמצמת חשיפה ל-GBTC של גרייסקייל ומוכרת מניות בכ-28 מיליון דולר
מרתון מניה עולה

כורי הביטקוין מתכוננים ונערכים לאירוע החציה: חברת מרתון דיגיטל, אחת מחברות הכרייה הגדולות בעולם, רכשה שני מתקני כרייה מחברת תשתיות האנרגיה Generate Capital בהשקעה של כ-178.6 מיליון דולר.

המתקנים שנרכשו יגדילו את היקף החשמל שמשמש את מרתון לכריית ביטקוין בכ-390 מגה-ואט, כך שהיקף צריכת החשמל של החברה יוכל להגיע עד ל-910 מגה-ואט. 

כיום 97% מיכולת הכרייה של החברה מגיע מספקים חיצוניים. לאחר השלמת העסקה המתוכננת לתחילת 2024 החברה תנהל בעצמה כ-45% מתשתיות ייצור החשמל הנדרשות לתהליכי הכרייה, ותוריד את תלותה בספקים חיצוניים לכ-55%.

המתקנים החדשים ממוקמים בטקסס ובנברסקה, והם כוללים אפשרות להמשך התרחבות בעתיד הקרוב. בכוונת מרתון דיגיטל להכפיל את היקף כוח המחשוב שהיא משקיעה בכריית ביטקוין במהלך השנתיים הקרובות, עד להיקף של 50 אקסה-האש.

לאירוע החציה (Halving) השלכות משמעותיות על כורי הביטקוין. התהליך שמוטמע בפרוטוקול של ביטקוין קובע כי אחת לארבע שנים לערך מספר מטבעות הביטקוין שמקבלים הכורים כתגמול עבור פעילותם לאחזקת ואבטחת רשת הבלוקצ'יין נחתך בחצי. כיום כורי הביטקוין זוכים ל-6.25 מטבעות על כל בלוק חדש שהם מצליחים להוסיף לשרשרת הבלוקים. לאחר אירוע החציה הבא שצפוי לקרות באפריל התגמול יוקטן ל-3.125 מטבעות לבלוק.

מניית החברה, MARA, נסקה קרוב כ-500% מתחילת השנה. בשבוע האחרון, עלתה משער $18 למניה, ל-$22 – עלייה של כ-20%.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

מגדילה מזומנים, מקטינה חובות ומרחיבה פעילות

על פי הודעת החברה, הרכישה תאפשר לה להפחית את העלות לכריית מטבע ביטקוין בודד בכ-30%. "באמצעות רכישת המתקנים בטקסס ובנברסקה מ-Generate נוכל להפחית את עלויות הכרייה, להרוויח מאפשרויות לגידור של מקורות אנרגיה ולהרחיב את יכולות התפעול שלנו", מסר מנכ"ל ויו"ר דיגיטל פרד ת'יל בציטוט שהובא באתר Cointelegraph.

מנהל הפיננסים של החברה סלמן קאהן הוסיף כי החברה הגדילה את היקף המזומנים שבמאזניה לצד כמות הביטקוין שהיא מחזיקה, במקביל להפחתת חובותיה, כל זאת כהכנה לאירוע החציה הצפוי להתרחש במחצית הראשונה של 2024.

במהלך הרבעון השלישי של 2023 רשמה חברת מרתון רווחים של 64.1 מיליון דולר, גידול של 670% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. גידול זה התאפשר בזכות הכפלה של פי חמישה בכמויות הביטקוין שהצליחה לכרות מ-6.7 ביטקוין ליום ברבעון השלישי של 2022 ל-37.9 ביטקוין ביום ברבעון הקודם.

קתי ווד מוכרת GBTC ורוכשת Block

בעסקת ענק אחרת שהושלמה בזירת הביטקוין בימים האחרונים חברת ההשקעות ARK Invest של קתי ווד מכרה 809,441 מניות של קרן הנאמנות GBTC של גרייסקייל. העסקה, נעשתה על פי מחיר מוערך של 34.5 דולר למניה המסתכמים ב-27.9 מיליון דולר.

ארבע האחזקות הגדולות בתיק הנכסים של ARK Invest נכון ל-18 בדצמבר 2023
ארבע האחזקות הגדולות בתיק הנכסים של ARK Invest נכון ל-18 בדצמבר 2023

ARK Invest היא אחת מהחברות שהגישו בקשה לאישור קרן סל עוקבת ביטקוין (Spot ETF). אם וכאשר בקשות אלה יאושרו על ידי רשות ניירות ערך האמריקנית ה-SEC – כמצופה ב-8 בינואר 2024 – היא תהפוך למעשה למתחרה ישירה של גרייסקייל, שמתכננת להמיר את קרן הנאמנות GBTC שלה לקרן סל עוקבת ביטקוין מקבילה.

עד לביצוע עסקה זו, אחזקותיה של ARK Invest ב-GBTC הסתכמו בכ-117 מיליון דולר ובכך היו למעשה הנכס השלישי בגודלו בתיק הנכסים של החברה. 

לצד מכירת מניות GBTC הגדילה ARK את היקף החשיפה שלה לחברת Block של מייסד טוויטר ג'ק דורסי. בימים האחרונים רכשה החברה 347,692 מניות Block בהשקעה של 25.7 מיליון דולר.

רוצים ללמוד על שוק הקריפטו ותעשיית הבלוקצ'יין לעומק ובמקצועיות, בין אם כסוחרים ומשקיעים ובין אם לטובת שדרוג הקריירה שלכם? 

צרו קשר עכשיו עם יועץ לימודים לקבלת מידע על מסלולי הלמידה השונים שלו – בהם לומדים בכירי ממשל ורגולציה, בנקים, חברות בלוקצ'יין ועוד – עם הסמכה רשמית מאת הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן