מור אסיא: "המשקיעים המוסדיים כבר בשוק הקריפטו"

המשקיעה המובילה את קרן הון הסיכון iAngels סיפרה כי על אף החורף, בתחום בונים וגם משקיעים מוסדיים נכנסים.

אמש (ב') התקיים האירוע Web 3.0 Innovation Roadshow של CryptoJungle. זהו האירוע הראשון שאנו מארגנים על מנת לחבר בין יזמים ומשקיעים בתחום הבלוקצ'יין והקריפטו הצומח.

על אף "חורף הקריפטו" – ירידות של 80% או יותר במחירי המטבעות הדיגיטליים השונים, סביבה גיאופוליטית חדשה, אינפלציה המאיימת על מדיניות בנקים מרכזיים וממשלות – מתחם "פנתרה" בתל אביב היה מלא עד אפס מקום בקרוב ל-100 משתתפים. ביניהם, יזמים המרכיבים 5 סטארטאפים בתחום ה-Web 3.0 שהגיעו על מנת להציג לעשרות המשקיעים שבקהל – אנג'לים וקרנות הון סיכון – את הבעיות שהם פותרים עם מוצריהם.

האירוע התאפשר תודות לנותני החסות בורסת Bit2C, המובילה והוותיקה בישראל, והמשרד ארצי חיבה, אלמקייס וכהן פתרונות מיסוי, המתמחה במתן ייעוץ ופתרונות מיסוי לבעיות מורכבות בתחום המס והביטוח הלאומי בישראל ובחו”ל.

"ביטוסי גאה ללוות את התחום כמעט עשור," מסר אלי בז'רנו, מנכ"ל Bit2C. "אין ספק שיש לנו בישראל את חוד החנית בתחום הפינטק קריפטו בעולם, ואנחנו רואים שליחות בהנגשה וחיבורים חברתיים מסוג שנכנס המעולה הפיק לתעשייה."

אירוע משקיעים בלוקצ'יין
תפוסה מלאה במתחם "פנתרה".

מור אסיא: משקיעים מוסדיים נכנסו לתחום

לאחר דברי פתיחה שנשאתי אני ובהם הצגתי את פעילותנו ב-CryptoJungle ואת התהליך שביצענו בחודשים האחרונים הן כדי לפתח את האקוסיסטם הישראלי והן כדי לסנן את המיזמים המוצלחים ביותר, עלתה מור אסיא – מייסדת-שותפה של קרן ההון-סיכון iAngels, לריאיון עמי על הבמה.

במסגרת הריאיון סיפרה אסיא על דרכה כמשקיעה בתחום, החל מבועת ה-ICO של שנת 2017 ותהליך הבגרות שחוותה מאז, דרך השקעות מרתקות שביצעה בסטארטאפים כגון סימפלקס ו-GK8, אשר רשמו אקזיט בשווי מאות מיליוני דולרים כל אחת, ושיתפה מנסיונה טיפים ליזמים ולמשקיעים שבקהל.

בין היתר, סיפרה אסיא על קרן הקריפטו שמנהלת iAngels: "את קרן הקריפטו הקמנו בשלהי 2017 כשכל הטרפת קרתה, והקרן קיימת עד היום – עם תשואה פנטסטית – ועם משקיעים מוסדיים בקרן." כלומר, מדבריה השתמע כי גם גופים מוסדיים ישראליים כבר נכנסו להשקעה לתחום, ואנחנו בטוחים שנשמע על כך יותר בקרוב.

עם זאת, סייגה שהביקושים טרם גדלו לרמה גדולה במיוחד.

מור אסיא
מור אסיא, מייסדת-שותפה בקרן הון הסיכון iAngels

תצוגת שיא של היזמים

נציגיהם של 5 סטארטאפים עלו לבמה. המגוון היה רחב: מגיימינג, דרך נדל"ן ויוצרי תוכן, ועד מיזם השואף להתחרות בבורסת בינאנס.

הראשונים לעלות היו QuantumC, אשר שואפים ליצור את הרובלוקס (Roblox) החדש בעולמות הגיימינג וה-Web 3.0, רק בלי הילדים.

אחריהם עלו GoDeedly שמנסים לגשר על פערי תנועות ההון של משקיעי נדל"ן בעולם באמצעות מרקטפלייס ייחודי.

לאחר מכן הפתיעו Believyn, עם פלטפורמה של "מאמינים" ביוצרי תוכן משלבים מוקדמים. דמיינו שיכולתם להרוויח אם הייתם מזהים את הפוטנציאל של יוצר התוכן האהוב עליכם כחלק מהעוקבים הראשונים שלו.

ShareMint אשר מנסים לחדש את תעשיית שיווק השותפים היו הבאים בתור, ו-Chains סיכמו את האירוע עם שאיפה ליצור אקוסיסטם שכולל פלטפורמת גיוס הון, דאטה אנליטיקס, בורסה ועוד.

בחורף – בונים

רבים ממשתתפי האירוע נמצאים בתעשייה שנים רבות וחוו את שנות החורף הקודמות בתעשייה, בין השנים 2018-2020 כאשר העניין בתחום היה ירוד והיה "שקט" כדי לבנות.

האירוע, שהגיע לכדי תפוסה מלאה, הוכיח שגם הפעם ממשיכים לבנות – רק שישנם הרבה יותר מאיתנו.

תחום הבלוקצ'יין, הקריפטו וה-Web 3.0 רק החל את פריחתו וצמיחתו, ויש עוד המון למה לצפות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן