עשר שנים אחרי גניבת 450 מיליון דולר: בורסת Mt.Gox התחילה להחזיר כספים לקורבנות

לקוחות בורסת הקריפטו, שב-2014 נגנבו ממנה 650 אלף ביטקוין, דיווחו שהתחילו לקבל את כספם בחזרה. האם ישנן השלכות על מחיר הביטקוין ושאר שוק הקריפטו?
mt gox מאונט גוקס Mt.Gox

האם אחת הדרמות הגדולות של שוק הקריפטו מתחילת דרכו מתקרבת סוף סוף לסיומה? לאחר המתנה של כמעט עשר שנים, לקוחות בורסת הביטקוין Mt.Gox מדווחים ברשתות החברתיות כי התחילו לקבל את כספם בחזרה.

בימים האחרונים פורסמו בערוץ הסאב-רדיט של נפגעי Mt.Gox הודעות מצד משתתפי הערוץ שדיווחו כי חשבונות הפייפאל שלהם זוכו בתשלומי ין יפני כהחזר על הביטקוין שאיבדו בפריצה לבורסה ב-2014. נראה כי לקוחות Mt.Gox שביקשו לקבל את ההחזר בהעברות בנקאית לעומת זאת טרם זכו להחזרים עד כה.

בסוף נובמבר שלח כונס הנכסים של החברה אימיילים לנושים שבו הודיע כי עוד השנה הם יזכו להחזר של חלק מהכספים שאיבדו, תהליך שצפוי להימשך אל תוך שנת 2024. עם זאת בהודעות לא נמסרו לוחות זמנים מדויקים להעברת התשלומים.

תאריך היעד המקורי להחזר הכספים נקבע לסוף אוקטובר השנה, אולם כשהמועד התקרב הודיע הנאמן על דחיית המועד לאוקטובר 2024. עם זאת בהודעת הדחייה נאמר כי נושים שכבר העבירו את כל המידע הדרוש יתחילו לקבל החזרים חלקיים עוד קודם, כבר ב-2023.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

החשש בשוק – הצפה של היצע חדש ונפילת מחירים

בורסת Mt.Gox היפנית היתה החברה הראשונה אי פעם להציע אפשרות למסחר בביטקוין, והחלה לפעול כבר ב-2010. בשיא פעילותה היא היתה אחראית ליותר מ-70% מכלל עסקאות הביטקוין. 

אולם החברה, שהוקמה בכלל כזירת מסחר לקלפי משחק, כשלה בלהעמיד אמצעי אבטחה ראויים. בשנת 2014 נפרצו שרתי החברה ונגנבו מהם מפתחות פרטיים של כ-850 אלף ביטקוין בשווי של כ-470 מיליון דולר אז – ו-36 מיליארד דולר במחירי ביטקוין כיום. לאחר הפריצה הגישה Mt.Gox בקשה לפשיטת רגל.

מאוחר יותר אותר ארנק ישן של החברה שהחזיק כ-200 אלף מטבעות ביטקוין שהוחזק בנפרד מהכספים שנגנבו, וממנו יכול כונס הנכסים לפצות את הלקוחות שנפגעו.

שמועות על החזרי כספים מ-Mt.Gox גרמו לעתים קרובות להפצת "FUD" בקרב המשקיעים (סנטימנט של פחד, ספקות ואי ודאות – Fear, Uncertainty and Doubt) ועודדו ירידות בשער הביטקוין. החשש של המשקיעים נובע מהאפשרות של הצפת השוק בהיצע חדש של מאות אלפי מטבעות ביטקוין שעד כה לא היו זמינים למסחר, והוצאו למכירה במטרה לממן את הפיצויים בפיאט ללקוחות הבורסה הכושלת.

עם זאת תוכנית ההחזרים של Mt.Gox כוללת פריסה ארוכה של מימוש המטבעות. דו"ח שפרסמה חברת UBS במרץ השנה ניתח את האסטרטגיה של כונס הנכסים בעניין ואת האפשרויות שהעמידו בפני הלקוחות הזכאים להחזר, והגיע למסקנה שלא צפויה סכנה לערעור השוק בעקבות זאת.

רוצים ללמוד על שוק הקריפטו ותעשיית הבלוקצ'יין לעומק ובמקצועיות, ואת הכלים הנדרשים כדי להצליח בה?

צרו קשר עכשיו עם יועץ לימודים לקבלת מידע על מסלולי הלמידה שלנו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן