צוות פאי (Pi Network) צופה את השקת הרשת הראשית בשנת 2024

אך הוא גם מסייג עם תנאים שנשמעים כמעט בלתי-אפשריים להשגה ורומז שעד שיתקיימו, לא תושק הרשת
pai pai network פיי פי פאי

כשנה וחצי לאחר המועד המקורי, פרויקט המטבע הדיגיטלי פאי (Pi) מתכנן להשיק את ה-Mainnet – רשת הבלוקצ'יין הציבורית והפתוחה של המטבע – במהלך 2024.

בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של הפרויקט בסוף דצמבר נמסר כי אמנם אין עוד תאריך רשמי להשקה, אך נמנו שלושה תנאים שצריכים להתקיים מצד צוות הפיתוח הפנימי, קהילת המפתחים הרחבה וקהילת מחזיקי המטבע (ה-"Pioneers") על מנת להשיק את הרשת.

התנאי הראשון שהוגדר על ידי מפתחי פאי הוא "להשלים את הכנת תשתית הרשת הפתוחה מבחינת הטכנולוגיה, המוצר והאספקטים העסקיים והמשפטיים". לדבריהם "צוות הפיתוח צפוי לעמוד ביעדים".

התנאי השני כולל עמידה ביעדים מספריים הכוללים – 15 מיליון משתמשים שעברו תהליך זיהוי (KYC); יותר מ-10 מיליון מחזיקי מטבע שהעבירו את מטבעות הפאי שלהם לרשת הראשית עוד לפני ההשקה הרשמית; ויותר מ-100 אפליקציות שכבר יושמו על הרשת הראשית או מוכנות ליישום על הרשת הראשית. 

זהו תנאי שאפתני ביותר. במשך למעלה מ-5 שנים שהפרויקט קיים, הגיעו ל-8 מיליון משתמשים שהסכימו לעבור KYC ורק כ-3.9 מיליון העבירו את המטבעות לרשת הראשית.

אם לא די בכך, הסטנדרטים שהעמידו על מנת להחשיב אפליקציה כבעלת תועלת מספקת להיחשב בתנאים, הם לא פחות ממגוחכים: "עומדים בתנאי המדיניות של Pi; פותרים צורך אמיתי ומביאים תועלת לאקוסיסטם של פאי; מהווים אפליקציה ייחודית כלומר לא חיקוי של אפליקציה אחרת".

התנאי השני במיוחד אינו מדיד כלל – אך הם מציינים שקיימות קרוב ל-40 אפליקציות "שבשלב הראשוני נבחנו כעומדים בסטנדרטים".

התנאי השלישי להשקה הרשמית של ה-Mainnet של פאי הוא "היעדר סביבה חיצונית שלילית שעלולה לפגוע בהצלחה של הרשת הפתוחה". כלומר, הצוות שומר לעצמו לדחות את השקת הרשת הפתוחה לתזמון שהוא ימצא כמתאים ביותר. צוות הפיתוח מציין "פקטורים גלובליים שמחוץ לשליטתו" כולל "משבר מאקרו-כלכלי, התפתחויות שליליות בסביבה הרגולטורית והמשפטית, תנאי אי-ודאות בתעשיית הבלוקצ'יין, מגפות, מלחמות ועוד."

במלים אחרות, כל תירוץ אפשרי נמצא על הפרק.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

מכירת חלומות במשך שנים

המטבע פאי הושק בדצמבר 2018 על ידי שני בוגרי אוניברסיטת סטנפורד ד"ר צ'נגדאו פאן וד"ר ניקולס קוקליס. הפרויקט הבטיח לכל מי שיוריד את האפלקציה אפשרות "לכרות" מטבעות פאי דרך הטלפון, ללא שום דרישות חומרה מיוחדות, עלות או מאמץ. 

הכרייה מתבצעת דרך לחיצה על כפתור פעם ביום, או ע"י הזמנת משתמשים נוספים להוריד את האפליקציה. בכך ניסו מפתחי פאי ליצור אפקט ויראלי, ונראה שאכן האפקט הושג – על פי נתוני חנות האפליקציות של אנדרואיד, אפליקציית פאי הורדה יותר מ-50 מיליון פעמים, מה שתואם את נתוני החברה מאוגוסט השנה על מספר המשתמשים הפעילים שלה.

עד מרץ 2020 המטבע התקיים על אפליקציה פשוטה בלבד, ללא כל תשתית בלוקצ'יין מבוזרת מאחוריו. לאחר מכן הושקה גרסה ניסויית של רשת בלוקצ'יין לפרויקט, בהתאם למפת הדרכים שהוגדרה על ידי המפתחים. הצוות התחייב להשיק את הרשת הראשית ביוני 2022 אולם השקה נדחתה לתאריך לא ידוע, מה שעורר ביקורת גדולה מצד קהילת מחזיקי המטבע.

אם וכאשר תושק הרשת, משתמשי המטבע יצטרכו מלכתחילה לסמוך על כך שלא נוצרו מטבעות נוספים לצוות הפיתוח בצורה שאיננה שקופה, לאור משך הזמן שבו לא הייתה קיימת שקיפות ויכולת מעקב.

רוצים ללמוד על שוק הקריפטו ותעשיית הבלוקצ'יין לעומק ובמקצועיות, ואת הכלים הנדרשים כדי להצליח בה?

צרו קשר עכשיו עם יועץ לימודים לקבלת מידע על מסלולי הלמידה שלנו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן