אתמול: רשת סולאנה שוב קרסה למשך 5 שעות; שער המטבע לא הגיב

אתמול בצהריים הושבת הבלוקצ'יין של סולאנה ולא ניתן היה ליצור בלוקים חדשים ולאשר טרנזקציות, ורק בשעה 17:00 הוא חזר לפעילות. מחיר SOL נשאר יציב
sol סולאנה סולנה solana

רשת הבלוקצ'יין של סולאנה הושבתה אתמול מפעילות עקב תקלה טכנית, ולמשך כחמש שעות לא נוצרו בלוקים חדשים, לא אושרו טרנזקציות ולא ניתן היה להשתמש באפליקציות מבוזרות על גבי סולאנה. 

למרות התקלה השוק נשאר אדיש יחסית, והמטבע SOL אמנם רשם ירידה של כ-3.5% עד לשער של כ-94 דולר למטבע, אבל מהר מאוד התאושש ועלה חזרה עד ליותר מ-97 דולר. ברגעים אלה נסחר SOL בסביבות 95 דולר למטבע.

מאמתי הרשת והמפתחים התגייסו לפתור את התקלה, ובשעה 17:00 שעון ישראל הצליחו לאתחל את הבלוקצ'יין ולהחזיר אותו לפעילות מלאה. המאמתים ייצרו תמונת מצב (Snapshot) של מצב היתרות בארנקים כפי שהיה בבלוקצ'יין ברגע הקריסה, ומיד לאחר שהמפתחים שחררו גרסה מעודכנת ומתוקנת פעילות המסחר חזרה מהנקודה שבה הוא עצר.

"גרסת הבטא של הרשת הראשית של סולאנה חווה פגיעה בביצועים, הוספת בלוקים חדשים נעצרה נכון לעכשיו, המפתחים והמאמתים חוקרים את הנושא", כך נכתב ב-X (לשעבר טוויטר), בחשבון של חברת Laine המפעילה את אחד ממאמתי הרשת, אתמול בשעה 12:10.

במהלך השעות הבאת המשיך חשבון ה-X של Laina לעדכן במאמצי המפתחים והמאמתים לתקן את התקלה, ובשעה 16:57 הודיע כי רשת סולאנה חזרה לפעילות מלאה.

הקריסה ה-11 בתוך שנתיים

זוהי הפעם ה-11 שסולאנה קורסת ועוצרת מפעילות בשנתיים האחרונות. הפעם האחרונה שהרשת חוותה תקלה שגרמה להקפאת פעילות היתה לפני כשנה. גם אז המטבע SOL נשאר יציב יחסית למרות הקריסה. באוקטובר 2022 קרסה סולאנה והושבתה למשך 3 שעות בשל תקלה באחת הצמתים, ובינואר 2022 חוותה סולאנה מתקפת מניעת שירות (DDoS) שגרמה לנפילתה ולעצירת ייצור בלוקים חדשים ואישור טרנזקציות.

סולאנה היא פרויקט הבלוקצ'יין הרביעי בגודלו מבחינת נתח שוק, והוא מוערך בכמעט 42 מילארד דולר, והוא נחשב לאחד המהירים והזולים ביותר מבחינת יכולת עיבוד טרנזקציות. אולם תומכי עיקרון הביזור המהותי לתחום הפנו כלפי סולאנה ביקורת חריפה בשל כך שבפועל מדובר בבלוקצ'יין ריכוזי יחסית ושהמחיר עבור היעילות והמהירות שלו בא לידי ביטוי בחוסר יציבות וברמת אבטחה נמוכה יחסית.

אירחנו בעבר את טל צואלה, מנהל המוצר ב-Solana Labs, בפודקאסט מדברים קריפטו, והתייחסותו לקריסות הייתה ש"משפרים את זה". עם זאת, ניכר שעוד יש המון מה לשפר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן