חשד להלבנת הון: הרשויות בהודו הקפיאו כספים בסך 8.1 מיליון ד' לבורסת WazirX

מנהלת האכיפה של הודו טענה כי בורסת המטבעות הדיגיטליים ההודית WazirX סייעה לחברות פינטק סיניות להלבין הון באופן פעיל
הלבנת הון WazirX

מנהלת האכיפה של הודו (Directorate of Enforcement או בקיצור ED), טענה כי בורסת המטבעות הדיגיטליים WazirX "סייעה באופן פעיל לכ-16 חברות פינטק בהלבנת רווחי הון הקשורים בפשע באמצעות נתיב קריפטו".

בהודעתה בשישי האחרון (ו'), ED טענה ש-WazirX אפשרה עסקאות של חברות פינטק ללא שם "לרכוש נכסי קריפטו ולאחר מכן להלבין אותם בחו"ל" כחלק מהונאה הכוללת חברות בגיבוי סיני שעוקפות את תקנות הרישוי של הודו. בחקירה מסרה ED כי הורתה להקפיא את חשבונות הבנק של WazirX המכילים 646.7 מיליון רופי הודי – בערך כ-8.1 מיליון דולר בזמן הפרסום. בנוסף לכך, ביצעה חיפוש המקושר למייסד השותף של הבורסה סמיר מטרה.

לטענת הרגולטור, החקירה עדיין נמשכת. עם זאת, ED טענה שלבורסת הקריפטו היו "נורמות KYC (הכר את הלקוח) רופפות" ו"שליטה רגולטורית רופפת" על עסקאות בין בורסת WazirX לבורסת בינאנס (Binance) ולא בוצע תיעוד של המידע הדרוש כדי לאמת את מקור הכספים ששימשו לרכישת קריפטו בהונאה לכאורה.

"למרות מתן הזדמנויות חוזרות ונשנות, WazirX לא הצליחה לספק את עסקאות הקריפטו של חברות הפינטק החשודות ולחשוף את ה-KYC של הארנקים", נמסר מ-ED.

בנוסף, נמסר כי "WazirX לא מסוגלת לתת דין חשבון בנוגע לנכסי הקריפטו החסרים. מאחר ולא עשתה מאמצים לעקוב אחר נכסי הקריפטו הללו על ידי עידוד ערפול ושמירה על נורמות איסור הלבנת הון רופפות..".

גרסאות לא תואמות

בשרשור בטוויטר של יום שישי, מנכ"ל בינאנס, צ'אנגפנג זאו (או CZ), מסר כי החברה "לא מחזיקה בבעלות בחברת Zanmai Labs, הישות המפעילה את WazirX והוקמה על ידי המייסדים המקוריים". CZ הוסיף כי "בינאנס מספקת רק שירותי ארנק עבור WazirX כפתרון טכנולוגי", וטען כי האחריות מוטלת על WazirX, שהייתה אחראית על KYC ופעולות אחרות בבורסה.

מנהל WazirX, נישאל שאטי, חלק על רבות מהטענות של CZ, כשצייץ בטוויטר שבורסת הקריפטו WazirX נרכשה על ידי בינאנס וש-Zanmai Labs "היא ישות הודית בבעלותי ושל המייסדים השותפים שלי". לדבריו, בינאנס אחראית לתפעול צמדי המסחר בקריפטו מול קריפטו ועיבוד טרנסקציות עבור משיכות.

חברות סיניות מחפשות אלטרנטיבה

עם יציאתן של חברות קריפטו רבות מסין בעקבות הפעולות האגרסיביות של הרגולטור נגד התעשייה, רבות מהן פנו לשווקים בהודו. ED דיווחה כי חברות פינטק מסוימות "המגובות בקרנות סיניות" התבססו על גבן של חברות הודיות בעלות רישיונות של חברות פיננסיות חוץ בנקאיות שנכחדו, זאת כדי להציע שירותי הלוואות לתושבים המקומיים.

ED נקטה בצעדים דומים נגד WazirX ביוני 2021, כשאר הורתה לה להציג סיבה הקשורה לעסקאות של חקירת הלבנת הון שיועדו עבור יישומי הימורים מקוונים בלתי חוקיים הכוללים אזרחים סינים. שאטי אמר בזמנו שהבורסה עשתה "מעבר למחויבויות החוקיות שלה על ידי ביצוע התהליכים של הכרת הלקוח (KYC) ומניעת הלבנת הון (AML) ותמיד סיפקה מידע לרשויות אכיפת החוק בכל פעם שנדרש".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן