הרשות לני"ע האמריקנית תובעת 5 ממנהיגי הונאת הפונזי Bitconnect

bitconnect ponzi

הרשות לניירות ערך בארה"ב (ה-SEC) הגישה כתבי אישום כנגד חמישה אנשים בגין מעורבותם בפלטפורמת ביטקונקט (Bitconnect). ביטקונקט הייתה הונאת הפונזי מהגדולות בהיסטוריה של תעשיית הקריפטו והחזיקה למעלה מ-5 שנים עד שקרסה ב-2018.

על פי תביעת ה-SEC, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בארצות הברית במחוז דרום ניו יורק, מינואר 2017 ועד ינואר 2018 ביטקונקט השתמשה ברשת של יזמים כדי להציע ולמכור ניירות ערך בסכום של מעל 2 מיליארד דולר מבלי לבצע רישום תקני, ומבלי להיות רשומה כברוקר כנדרש בחוק ניירות ערך הפדרלי.
החברה, שהתמוטטה בשנת 2018, הואשמה באופן נרחב בהיותה תוכנית פונזי מצד כמה אנליסטים ומשקיפים, כולל מייסד רשת את'ריום, ויטליק בוטרין.

טענת ה-SEC

"אנו טוענים כי הנאשמים הללו מכרו באופן בלתי חוקי ניירות ערך בתצורת נכסים דיגיטליים שלא נרשמו כראוי על ידי קידום פעיל של תוכנית ההלוואות של ביטקונקט למשקיעים קמעונאיים", אמרה לארה שאלוב מהרבן, מנהלת אזורית של משרדי ה-SEC בניו יורק. "אנו נדרוש להטיל את האחריות על מי שמרוויח שלא כדין על ידי ניצול האינטרס של הציבור בנכסים דיגיטליים."

ביטקונקט קרסה בשנת 2018 לאחר שהרגולטורים בטקסס ובצפון קרוליינה הגישו מכתבי דרישה לחדול ולהחרים את פלטפורמת ההלוואות והחלפות שלה.

תביעת ה-SEC מאשימה את היזמים הכוללים את טרבון בראון האמריקני (המכונה גם טרבון ג'יימס), קרייג גרנט, ריאן מאסן ומייקל נובל (המכונה מייקל קריפטו) בהפרת הוראות הרישום של חוקי ניירות ערך פדרליים. התביעה מאשימה גם את ג'ושוע ג'פסן האמריקני בסיוע להצעה ובמכירת ניירות ערך של ביטקונקט.

היזמים תיארו את היתרונות של השקעה בתוכנית ההלוואות של ביטקונט למשקיעים פוטנציאליים, כולל שימוש בסרטוני המלצה ופרסום ביוטיוב, כך נמסר מה-SEC בהודעתה. על פי התביעה, היזמים קיבלו עמלות על סמך הצלחתם לגייס כספים. לאחר פרסום התביעה, טרבון בראון, אחד מהיזמים, צייץ "פשוט שוב ​​הפכתי לנבל."
bitconnect

לא צפוי אישום פלילי

אף שלא הוגשו תלונות פליליות, ה-FBI חוקר את ביטקונקט בשלוש השנים האחרונות. בראון אמר במרץ 2018 כי שוחח עם סוכני ה-FBI. החוקר הפדרלי פרסם הודעה בשנת 2019 וביקש מהמשקיעים שנפגעו מתרמית הפונזי של ביטקונקט ליצור קשר. נציג המחלקה הפלילית במשרד המחוז הדרומי של משרד המשפטים בניו יורק אמר כי לא צפויים אישומים פליליים.

מקדמי הפרויקט נעצרו גם במדינות אחרות: המשטרה ההודית עצרה בשנת 2018 את אחד ממקדמי הפלטפורמה, דיוויש דרג', ואילו הרשויות באוסטרליה הגישו האשמות נגד ג'ון ביגאטון בשנה שעברה.

חלקכם יכירו את הפרויקט מהמצגת של אחד ממקדמי הפלטפורמה דאז, קארלוס מאטוס:


כמו שציינו והזהרנו עשרות פעמים בעבר, תעשיית הקריפטו ועולם המטבעות הדיגיטליים שופעים בהונאות, תרמיות פרמידה וסקאמרים. אל תמהרו לשלוח את המטבעות שלכם לפלטפורמות ואנשים שמוכרים לכם חלומות. תעשו את הבדיקות שלכם לפני כן, בכדי לעשות לעצמכם סדר בדברים, קראו על ההונאות הנפוצות בתחום הקריפטו, וכיצד להימנע מהן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן