הפרויקט המוביל Terra גייס מיליארד דולר לרכישת ביטקוין כרזרבה

פרויקט טרה (Terra) גייס מיליארד דולר במכירה פרטית של מטבעות LUNA כדי לרכוש ביטקוין בתור רזרבה למטבע היציב UST
TERRA LUNA טרה לונה

חברת Terraform Labs (או בקיצור Terra) והארגון LFG, אשר ממוקם בסינגפור ונועד לתמוך ברשת של Terra, הודיעו אתמול (ג') על מכירה פרטית של מטבעות לונה (Luna) בשווי של כמיליארד דולר כדי לרכוש ביטקוין. גיוס הכספים התבצע על ידי קרן הגידור Three Arrows Capital וג'אמפ קריפטו (Jump Crypto).

ג'אמפ קריפטו הינה מחלקת המסחר במטבעות דיגיטליים של חברת המסחר Jump Trading Group אשר חילצה את פרוטוקול וורמהול (Wormhole), לאחר שהאקרים הצליחו לרוקן ממנו מטבעות אית'ר (ETH) בשווי של למעלה מ-320 מיליון דולר. החברה, אשר תומכת ומושקעת בפרויקטים רבים מהאקוסיסטם של סולאנה (Solana), החזירה אל הפרוטוקול את 120,000 מטבעות האית'ר אשר נגנבו.

ביטקוין כרזרבה של מטבע יציב

ארגון LFG, המוגדר כארגון ללא מטרות רווח, קיבל מתנה של 50 מיליון מטבעות לונה מ-Terra. הפוקוס העיקרי של LFG הוא לבנות רזרבות ולשמור על הערך של המטבע היציב (סטייבלקוין) UST צמוד לדולר בזמני תנודתיות גבוהים בשוק. הפוקוס המשני של הארגון יהיה להקציב כספים לפיתוח האקוסיסטם של Terra.

המוטו החדש של הפרויקט הינו: "כלכלה מבוזרת (DeFi) זקוקה לכסף מבוזר," ו-LFG ישתמשו בכספים כדי ליצור "רזרבות של יתרות מטבע חוץ" אשר יגבו את ערך המטבע UST במקרה הצורך. הרזרבות יהיו נקובות בביטקוין, אשר LFG יוכלו למכור במידה והערך של UST יאבד את ערכו מהר ממה שהשוק יוכל להתמודד איתו.

המנגנון של המטבע היציב UST יאפשר למחזיקי לונה לבצע ארביטראג' במקרה של עליות וירידות של המטבע היציב ביחס לדולר, מאחר והוא יאפשר תמיד למכור לונה בשווי דולר אחד תמורת UST אחד, וההיפך. בעתיד הארגון מתכנן לכלול ברזרבות עוד "נכסים גדולים שאינם מתואמים." 

אף על פי שמספר מטבעות יציבים אלגוריתמיים נכשלו בעבר, ורבים מאמינים שמטבעות מסוג זה נועדו להיכשל מלכתחילה, הארגון כתב כי הרזרבות של הפרויקט יספקו "דרך נוספת לתחזק את יציבות ההצמדה בזמנים של מעגלי התכווצות אשר מפחיתים את הגמישות של המערכת."

ביזור גידור

אף על פי שהחברה והארגון מתייחסים אל הפרויקט כאל פרויקט מבוזר, כמו ברוב המקרים –  לא ברור בדיוק היכן מתחיל הביזור ונגמרת השליטה הריכוזית שלהן על הרשת. מה שכן ברור הוא שחברות ההשקעה בוחרות לשפוך כספים רבים על פרויקטים בתחום.

ככל הנראה, כספי המשקיעים הנעולים עומדים על קרוב ל-20 מיליון מטבעות LUNA עם משקיע אחד המחזיק לבדו למעלה מ-10 מיליון מטבעות. על פי הארגון, הכספים שגויסו יהיו כפופים לתקופת הבשלה של ארבע שנים, בה המשקיעים מהמכירה הפרטית לא יוכלו למכור בבת אחת את כל מטבעות הלונה שלהם. עם זאת, הפרטים המדוייקים של תקופת ההבשלה עדיין לא נחשפו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן