בינאנס, סירין לאבס, קרייג רייט – השבוע בעולם קריפטו

השבוע בקריפטו

שבוע בהחלט מעניין עבר עלינו בעולם המטבעות הדיגיטליים. החל מפיטוריהם של רבע מעובדי חברת ‘סירין לאבס’, דרך הקמת זירת מסחר לקריפטו ע”י אמזון היפנית Rakuten ועד השקת רשת הבלוקצ’יין של בורסת בינאנס – וכמובן שהסאגה המוזרה שמתחוללת סביב קרייג רייט המתחזה לסטושי נקמוטו.

אז שנתחיל?

סירין לאבס מפטרת רבע מעובדי החברה

סירין לאבס השיקה בנובמבר האחרון את הטלפון שלה באירוע ענק בברצלונה, בכיכובו של ליאו מסי לצד משה חוגג. החברה, שגייסה מעל 250 מיליון דולר בשנת 2017, נתקלת בחוסר ביקוש למוצר ונאלצת לפטר רבע מעובדיה. ערכו של המטבע של החברה אגב, SRN, צנח בכ-99% מאז השיא שרשם בינואר 2018.

בינתיים, מספר תביעות הוגשו במקביל נגד משה חוגג ושותפיו בקרן ההשקעות ו/או בחברות בהן השקיע, כאשר האישום העיקרי הוא הונאות משקיעים. התביעות במצטבר מגיעות למעל 50 מיליון דולר, ופשרה מסתמנת באחת מהתביעות.

גניבת קריפטו באילת – סכום הגניבה: 9 מיליון דולר

אפק זרד, תושב אילת, נאשם שגנב ממחשב חברו 75,000 מטבעות דאש (DASH) בשווי של כ-9 מיליון דולר. תוכנת הארנק הדיגיטלי ישבה במחשבו האישי של הקורבן, אשר לא היה מוגן בסיסמה. הנאשם ככל הנראה התגנב לבית חברו, לו היה מפתח, והעביר את המטבעות לארנקו האישי באין מפריע.

זרד הובא להערכת מעצר, ומסרב למסור את הגישה לארנקו הדיגיטלי.

בורסת בינאנס משיקה את רשת הבלוקצ’יין שלה

בורסת בינאנס (Binance) היא בהחלט אימפריה בעולם המטבעות הדיגיטליים. נפחי המסחר בזירת המסחר הינם הגבוהים ביותר לזירת מסחר שמאפשרת המרה בין מטבעות דיגיטליים. בנוסף, תכנית המאיץ שלה (Launchpad) צברה תאוצה והביאה את עידן ה-IEOs לכותרות בכל רחבי העולם, ואם כל זה לא מספיק, הטוקן שלה בעל נפחי מסחר גבוהים במיוחד, והניב תשואה של 240% כנגד הביטקוין ושל כ-400% כנגד הדולר מאמצע חודש דצמבר.

כעת, היא משיקה את רשת הבלוקצ’יין שלה וקוראת לפרויקטים המפותחים על גבי אתריום לעבור אליה. הרשת, אשר תהיה מושתתת על פרוטוקול שמאפשר 11 “מאמתים” שייבחרו מראש, אשר יהיו אחראים על הקונצנזוס ברשת – מודל שהינו ריכוזי מאד.

עם זאת, ככל הנראה שהגיבוי שהיא יכולה לתת לפרויקטים ע”י הזנתם למסחר בבורסה ותמיכה בשלבי הגיוס בהחלט יהוו תמריצים שלא לפתח על אתריום, אלא על הרשת שלה.

פורבס מציגה: 50 חברות ממועדון המיליארדים אשר משתמשות או בוחנות שימוש בבלוקצ’יין

לאחר התייעצות עם מומחים מהתעשייה, צוות העיתונאים והעורכים של המגזין המוכר ‘פורבס’ זיהו מעל 100 חברות גדולות אשר בוחנות הטמעת טכנולוגיית הבלוקצ’יין בצורה אקטיבית. התנאים לכניסה לרשימה היו הערכה מינימלית של מיליארד דולר ופעילות בתחומי ארה”ב.

ברשימה אפשר למצוא את ענקית הביטוח הגרמנית אליאנץ (Allianz), אמזון, הבנק Citigroup, פייסבוק, קרן ההשקעות פידלטי (Fidelity), גוגל, IBM, HTC, אינטל, ג’ייפי מורגן, מאסטרקארד ועוד.

לרשימה המלאה.

אמזון היפנית Rakuten משיקה זירת מסחר לקריפטו

ענקית המסחר האינטרנטי, רקוטן, החלה את ההרשמה לזירת המסחר, בשלב הראשוני ללקוחות הקיימים של החברה בלבד. החברה קיבלה רישיון עבור הפעלת זירת המסחר מהרשויות ביפן, והיא מאמינה ש”תפקיד תשלומים במטבעות דיגיטליים במסחר אלקטרוני או פרונטלי יגדל בעתיד הקרוב”.

החברה מאפשרת תשלומים בביטקוין כבר משנת 2015, ומאז נוקטת צעדים משמעותיים להגביר את אחיזתה בתחום, ביניהם רכישת סטארט-אפ של ארנק דיגיטלי.

חפשו את המטמון, גרסת הביטקוין

השבוע הושק משחק בינלאומי של חפש את המטמון, כאשר הפרס הוא לא פחות ממיליון דולר בשווי ביטקוין.

המשחק, “האוצר של סטושי“, (על שמו של סטושי נקמוטו) נוצר בהשראה של הסרט Ready Player One, ומכיל 1,000 חלקים של מפתח פרטי, כאשר פרס מיליון הדולר יילך לראשון שיגיע ל-400 חלקים.

על פי המשחק, כל שבוע משתחרר רמז חדש למפתח הבא שיש למצוא. כל המפתחות מפוזרים כקודי QR וקבורים במקומות שונים ברחבי העולם.

בשבוע הראשון הצליח האקר מתוחכם לחשוף את הרמזים של שני המפתחות הבאים, ועל כך אמר אחד ממפתחי המשחק אמר: “מטרת המשחק היא לבחון את רמת החוכמה המשוגעת של אנשי האינטרנט. ככל שהחידות ייפתרו מהר יותר, כך רמת הקושי תעלה גם היא”.

שיגעון התביעות – קרייג רייט ו-BitcoinSV נגד העולם

קרייג רייט ידוע בעולם המטבעות הדיגיטליים כמי שמתחזה לסטושי נקמוטו, ממציא הביטקוין, על מנת לבסס את מעמדו בקהילה כ”שם דבר” ולמשוך אחריו תומכים לפיצול שיצר מביטקוין, ונקרא BCHSV. בעוד שהוא (איכשהו) עדיין מאמין לעצמו, כולנו מבינים שההוכחות שהציג אינן מוכיחות דבר וכל אחד עם הבנה מינימלית בקריפטוגרפיה יכול היה להציגן.

השבוע מאבקי הקהילה בהונאתו של קרייג רייט עלו מדרגה. משתמש טוויטר פסודו-אנונימי העונה לשם hodlonaut (ויצר גם את “לפיד הלייטנינג” המפורסם), החל לצייץ שקרייג רייט הוא הונאה. בתגובה, רייט שלח מכתב ובו טען שמדובר בהוצאת דיבה ולשון הרע, ואיים בתביעה. האפקט שהשיג כמובן, הוא ההפוך.

המכתב הוביל לגל תמיכה עצום ב-hodlonaut, כאשר רוב מובילי הדעה בקהילת הביטקוין מצטרפים לקריאה שקרייג רייט הוא הונאה ואף משנים את תמונות הפרופיל שלהם לחתול ש-hodlonaut מייצג כתמיכה.

https://twitter.com/PeterMcCormack/status/1117448742892986368

מי שלקחו את זה צעד אחד קדימה היו פיטר מקורמק, בעל פודקאסט מפורסם על ביטקוין, ואף מנכ”ל בינאנס צ’נגפנג זאהו. האחרון אף החליט להסיר את התמיכה במסחר של המטבע BCHSV אותו קרייג רייט מקדם, והתחיל גל בקרב זירות מסחר נוספות כגון שייפשיפט ו-Kraken אשר הצטרפו אליו במעשה. כתגובה, BCHSV צנח בכ-30%.

בינתיים, גל המכתבים ממשיכים ומגיע לכל בכירי הקהילה שתמכו ב-hodlonaut.

מה יביא לנו פסח?

העיניים כולן על ביטקוין שמנסה לפרוץ את קו ה-$5,300 ולהגיע כבר למכשול העצום של אזור ה-$6,000. למי שאינו זוכר, קו ה-$6,000 החזיק חודשים רבים כתמיכה למחיר, עד אשר נפרץ בדרמטיות ואגרסיביות כלפי מטה והגיע במהרה לאזור ה-$4,000.

אם לא תיכנס רוח שוורית נוספת, ביחד עם נפח מסחר, נוכל לצפות לירידה די מהירה לקו ה-$4,200 – התמיכה החזקה שמחכה לנו למטה.

כך או כך, שיהיה חג שמח ונפלא לכולם 😊

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פופ-אפ-קורס-זום-קריפטו1

מסלולי ההכשרה של CryptoJungle

מעוניינים ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק המטבעות הדיגיטליים?

מצויין, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה ללמוד להשקיע עם CryptoJungle?

או לסחור עם המקצוענים המובילים בישראל? 

מעולה! הזדמנות מצוינת ל-20 הראשונים לרכוש בהטבה מ-ש-ו-ג-ע-ת בגובה

🎁 10% הנחה!

⏰אל תחכו, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן