טוויטר מתחברת לארנק הדיגיטלי: תאפשר שימוש בניפטיז כתמונת פרופיל

השירות בתשלום טוויטר בלו (Twitter Blue) החל לאפשר למנויים להעלות ניפטיז (NFTs) בתור תמונת הפרופיל שלהם
טוויטר תמונת פרופיל

הרשת החברתית טוויטר החלה לאפשר למנויי השירות טוויטר בלו (Twitter Blue) להשתמש בטוקנים ייחודיים (NFTs או ניפטיז) בתור תמונת הפרופיל שלהם. תמונות הפרופיל החדשות יתקבלו מארנק דיגיטלי ויסומנו במשושה. קהילת הניפטיז התייחסה אל המהלך בדעות חלוקות.

טוויטר בלו הוא שירות בתשלום של טוויטר המעניק למנויים אפשרויות נוספות. המנויים בתשלום יכולים לבחור לא לראות פרסומות, לבטל ציוצים רגע לפני שהם מתפרסמים ועוד. ב-20 בינואר טוויטר הוסיפו אפשרות נוספת עבור המנויים: לחבר ארנק דיגיטלי ולהעלות את אחד מיצירות הניפטיז בתור תמונת פרופיל. 

על פי ציוץ בחשבון של טוויטר בלו, האפשרות החדשה הגיעה כתוצאה מביקוש רב מצד המשתמשים. בזמן שתמונות פרופיל רגילות ימשיכו להיות ממוסגרות בעיגול, הניפטיז שיועלו כתמונת פרופיל מהארנק הדיגיטלי יהיו ממוסגרות במשושה.

השירות מוגבל בשלב זה למנויים בתשלום וזמין רק לתושבי ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד. בנוסף, בשלב הזה ניתן יהיה להעלות ניפטיז רק מפלטפורמת OpenSea אשר הונפקו על גבי רשת אתריום, ובאמצעות מכשירי אייפון בלבד.

מה חדש?

"קריפטו הוא עמוד תווך מרכזי בעתיד של טוויטר," אמרה מפתחת הפרויקט אסתר קרופורד. "אנחנו רוצים לתמוך בעניין הגובר בקרב יוצרים להשתמש באפליקציות מבוזרות כדי לנהל סחורות ומטבעות דיגיטליים. זה עדיין ימים מוקדמים עבורנו, אבל רצינו לבנות משהו שיהיה שימושי עבור הקהילה שהם יוכלו להתחיל להיות איתו באינטרקציה כבר עכשיו," הוסיפה.

בינתיים משתמשים רבים כבר שמים את תמונות הניפטיז שלהם ושל אחרים בתור תמונת פרופיל, אך עד כה זה היה ללא אימות של הארנק הדיגיטלי שלהם ושל הבעלות שלהם על היצירה על גבי הבלוקצ'יין. כעת הניפטיז אשר יאומתו יסומנו במשושה, אך בשלב זה זה לא בהכרח אומר הרבה.

האימות הנוכחי של טוויטר אינו מגביל את השימוש לניפטיז מקוריים. כתוצאה מכך, מאחר וכל אחד יכול להעתיק ולהנפיק מחדש תמונה, כל אחד יוכל גם לפרסם ניפטי מזויף בתור תמונת הפרופיל שלו. 

בעד ונגד

בקהילת הניפטיז הדעות חלוקות בנוגע למהלך. חלק מהגולשים מתייחסים אל המהלך הזה כאל רגע מכונן בו ניפטיז הופכים להיות מיינסטרים. הם שמחים על כך שרשת חברתית גדולה אימצה את התרבות החדשה שלהם ורואים זאת כצעד חיובי בכיוון הנכון. אחרים חושבים שהמהלך נועד לשרת רק את הקידום של השירות בתשלום טוויטר בלו ולא באמת מתמקדים בקהילת הניפטיז, ולא עוזרים לפתור את הבעיה של שימוש בניפטיז מזויפים.

בתגובה לביקורת, מנהל שיווק המוצר טיילור ג'סטין, כתב: "אנחנו לא רוצים להגביל את זה רק לקולקציות מאומתות, זה יהיה לא נכון, ולא תומך בתנועת הניפטיז הרחבה. כל אחד צריך להיות מסוגל להנפיק כל דבר ולהפוך את זה לניפטי שלו. אבל אנחנו כן מראים אם הקולקציה מאומתת בעמוד הפירוט!"

נראה שזו רק ההתחלה

האפשרות החדשה של טוויטר נמצאת בשלבים ראשוניים ופיתוחים ועדכונים שלה צפויים להגיע בהמשך. בשלב זה לא ידוע אם השירות יישאר עבור מנויים בתשלום בלבד או שזה יהיה זמין לכל המשתמשים בעתיד. על פי דובר טוויטר, הפידבקים של המשתמשים יעזרו להם לפתח ולעדכן את המוצרים והשירותים בנושא.

אם טוויטר יתייחסו לביקורת ויאמתו בצורה גלויה את המקוריות של הקולקציות, הדבר יוכל לחזק את תחום הטוקנים הייחודיים בכללותו. אם יעשו כך, כל אחד יוכל לראות כאשר מישהו או מישהי הם הבעלים הדיגיטליים של יצירת אמנות מסוימת. עד אז, נוכל רק להניח שרוב תמונות הפרופיל של קופים בשווי מאות אלפי דולרים הן כנראה מזויפות.

אילון מאסק מתעצבן

אילון מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו "זה מעצבן," בתגובה להשקת השירות החדש, והוסיף: "טוויטר מוציאים משאבי תכנון על השטויות הללו, בזמן שרמאי קריפטו עורכים מסיבת תגובות-זבל אוטומטיות בכל שרשור?"

מאסק רגיש במיוחד לתחום ההונאות מאחר ורבים משתמשים בזהותו כדי לרמות אנשים בתחום הקריפטו. אחד המקרים המפורסמים הוא של אדם שהפסיד ביטקוין בשווי 400 אלף פאונד בהונאה שהשתמשה בחשבון של מאסק. 

רבים הצטרפו לביקורת כלפי טוויטר אשר אינה עושה מספיק כדי להילחם בהונאות וזיופים על גבי הפלטפורמה שלה. אחד הפתרונות היצירתיים לתופעה הגיע ממנכ"ל מיקרוסטרטג'י, מייקל סיילור, אשר הציע בתגובה למאסק לפתור את בעיית הספאם באמצעות שימוש בביטקוין ורשת הברק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן