פריצת ענק בטוויטר: חשבונות מפורסמים רבים פרסמו הונאה שקשורה בביטקוין

דרמה לילית ברשת החברתית המובילה טוויטר. חשבונותיהם של מפורסמים רבים הן בתעשיית המטבעות הדיגיטליים והן מחוצה לה נפרצו ופרסמו הודעה אשר מבטיחה חלוקת ביטקוין. זוהי הונאה מוכרת בעולם המטבעות הדיגיטליים, בה מובטח לקורבן שאם ישלח כמות קטנה של ביטקוין (למשל 0.1 ביטקוין) לכתובת מסוימת, יקבל מיד בחזרה פי 2 או פי 5 ממה שלח.

בחלק מהחשבונות פורסם על שיתוף פעולה עם ארגון שנקרא “CryptoForHealth” וחלוקה לכאורה של 5,000 מטבעות ביטקוין לקהילה. בחשבונות אחרים פורסמה כתובת ביטקוין והתבטאויות כגון “אני מרגיש נדיב היום בגלל משבר הקורונה, שלחו לי $1,000 בביטקוין ואשלח לכם $2,000 בחזרה.”

בשלב זה הושגה שליטה על הפריצה, אשר לפי הדיווחים כללה השתלטות על כלים פנימיים של טוויטר באמצעות חשבון של עובד החברה. אך לפני שהושגה השליטה, חשבונותיהם של הבאים נפרצו ופרסמו את ההונאה: ביל גייטס, ג’ף בזוס, הנשיא לשעבר אובמה, מנכ”ל טסלה אילון מאסק, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג’ו ביידן, קניה ווסט, קים קרדשיאן, מנכ”ל בינאנס CZ, חשבונותיהם של CoinDesk, Bitcoin, Gemini, Coinbase ורבים נוספים.

יום קשה לטוויטר

“זהו יום קשה עבורנו בטוויטר, אנו מרגישים נורא שזה קרה.” פרסם מנכ”ל טוויטר ג’ק דורסי בציוץ התנצלות. “אנחנו מאבחנים את המקרה ונשתף את כל מה שנוכל ברגע שתהיה לנו הבנה גדולה יותר.”

בעקבות הפריצה, הגדולה ביותר בהיסטוריית הרשתות החברתיות כך מסתמן, נשלחו לכתובות הביטקוין מעל 12 מטבעות (כ-100,000$) בלבד. בהתחשב באלטרנטיבות שעמדו בפני הפורצים, אשר נתפסים כמתוחכמים במיוחד שכן גברו על מערכות אבטחה בעלות אימות דו-שלבי, אני מוכרח לומר שמדובר בסכום מביך.

כלומר, הם יכלו לצייץ למשל שארה”ב מחרימה את ביטקוין ולהרוויח משורט על המטבע, או שנמצא חיסון לקורונה שכבר עובד ולהרוויח מלונג על מניה. הבנתם את הכוונה.

בינתיים, מניית טוויטר נופלת כ-3% בחוזים העתידיים שנסחרים מחוץ לשעות המסחר הקבועות.

יש שייחסו את הפריצה כדי לתייג את ביטקוין כמגנט להונאות וינסו לפגוע בתדמיתו, אך חשוב להבין שהפריצה דווקא מחזקת את מה שביטקוין מייצג, ביזור וחסינות לצנזורה, שכן הפריצה בוצעה למערכת הריכוזית של חברת טוויטר.

 

*תיקון: בגרסה הראשונית של הכתבה פורסם שחשבונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נפרץ גם הוא. מסתבר שזו תמונה מזויפת, מתנצל.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!