יו"ר הפד על הדולר הדיגיטלי: "אנחנו צריכים לעשות זאת נכון"

יו"ר הפד על הדולר הדיגיטלי: "צריך לעשות זאת נכון"

יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, אמר שהבנק המרכזי עוסק במחקר רחב היקף ופיתוח פרויקט של דולר דיגיטלי, ובניסיון לענות על השאלה: האם אימוץ של מטבע כזה יתרום לציבור האמריקאי.

בראיון ל-CBS בתוכנית '60 דקות', פאוול התייחס לאפשרות של יצירת דולר דיגיטלי. מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים  (מדב"מ ובאנגלית CBDC) הם תופעה חדשה הצוברת תאוצה בתקופה זו. 

מדינות רבות כבר התחילו להתנסות בכך. הבולטת והגדולה ביותר היא סין, וארה"ב לא מתכוונת להתעלם מהתהליך המשמעותי הזה.

פאוול התייחס אל המטבע הדיגיטלי הסיני כשהעיד בפניי הקונגרס, וטען שהשמירה על הפרטיות במערכת הסינית אינה ברמה מספקת עבור הדולר הדיגיטלי. 

מתי יושק הדולר הדיגיטלי?

כאשר נשאל פאוול האם הדולר הדיגיטלי כבר בפיתוח, טען שכן. הפד כבר חוקר ומפתח את זה ברבדים שונים. אבל פאוול הוסיף כי כל הפרויקט העצום הזה הוא רק כדי להבין עדיין עם מה הם מתמודדים.

בזמן שרוב המדינות בוחנות את העניין, וחלקן אפילו התחילו להתנסות במדב"מ, פאוול לא ממהר להתחיל את הניסוי מוקדם מדי. הוא מסביר שהם מבינים שיש להם אחריות גדולה להבין את הטכנולוגיה וללמוד את האפשרויות, אך עליהם להיות זהירים.

לדבריו, השאלה המרכזית שהם שואלים את עצמם זה האם זה יתרום לציבור האמריקאי שהם משרתים. הם בוחנים את העניין הזה ויודעים שעליהם לספק תשובות טובות ולערב את הציבור והקונגרס. 

"עלינו לערב את הציבור ואת הקונגרס בעומק התהליך, מכיוון שזה צעד משמעותי אם נבחר לעשות זאת."

הם מבינים גם שיש הרבה סוגים של מטבעות דיגיטליים, ויש הרבה דרכים לפתח מערכת כזו גדולה ומורכבת, ולכן הם לא מרגישים צורך להיות הראשונים.

תחרות לביטקוין?

המראיין שאל את פאוול: "האם אתם חושבים על דולר דיגיטלי כדי להתחרות עם המטבעות הדיגיטליים הקיימים כמו ביטקוין?", ופאוול ענה: "זו לא הסיבה העיקרית."

עוד הוא הוסיף כי "יש סטייבלקוינס ומטבעות קריפטוגרפיים אבל הם לא ברמה או בקנה מידה כזה שזה מדאיג בשלב הזה.

באמת השאלה המהותית עבורנו היא אם אנחנו מוסיפים את זה, האם זה יעזור לציבור?"

פאוול מסביר ומדגיש שעליהם לחקור לעומק את ההשפעות וההשלכות של מהלך כזה, ולבחון האם זה יגרום להשפעות שליליות בכלכלה שצריך לקחת בחשבון מראש כשבודקים את היתרונות מול החסרונות של מהלך כזה. 

"אנחנו מטבע הרזרבה העולמי. הדולר הוא כל כך חשוב… עלינו לעשות זאת נכון. אנחנו לא צריכים להיות הראשונים. אנחנו מוכרחים לעשות זאת נכון וזה מה שנעשה."

לפי התהליכים העולמיים המתחוללים בהקשר של מדב"מ, זהו ככל הנראה עניין של זמן עד שיושק הדולר הדיגיטלי גם כן, במיוחד לאור ההתרחקות הסינית, הרוסית והאירופית מהדולר, וההתקדמות שהם מראים בעצמם עם המדב"מ שלהם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן