יו”ר הפד על הדולר הדיגיטלי: “אנחנו צריכים לעשות זאת נכון”

יו”ר הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול, אמר שהבנק המרכזי עוסק במחקר רחב היקף ופיתוח פרויקט של דולר דיגיטלי, ובניסיון לענות על השאלה: האם אימוץ של מטבע כזה יתרום לציבור האמריקאי.

בראיון ל-CBS בתוכנית ’60 דקות’, פאוול התייחס לאפשרות של יצירת דולר דיגיטלי. מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים  (מדב”מ ובאנגלית CBDC) הם תופעה חדשה הצוברת תאוצה בתקופה זו. 

מדינות רבות כבר התחילו להתנסות בכך. הבולטת והגדולה ביותר היא סין, וארה”ב לא מתכוונת להתעלם מהתהליך המשמעותי הזה.

פאוול התייחס אל המטבע הדיגיטלי הסיני כשהעיד בפניי הקונגרס, וטען שהשמירה על הפרטיות במערכת הסינית אינה ברמה מספקת עבור הדולר הדיגיטלי. 

מתי יושק הדולר הדיגיטלי?

כאשר נשאל פאוול האם הדולר הדיגיטלי כבר בפיתוח, טען שכן. הפד כבר חוקר ומפתח את זה ברבדים שונים. אבל פאוול הוסיף כי כל הפרויקט העצום הזה הוא רק כדי להבין עדיין עם מה הם מתמודדים.

בזמן שרוב המדינות בוחנות את העניין, וחלקן אפילו התחילו להתנסות במדב”מ, פאוול לא ממהר להתחיל את הניסוי מוקדם מדי. הוא מסביר שהם מבינים שיש להם אחריות גדולה להבין את הטכנולוגיה וללמוד את האפשרויות, אך עליהם להיות זהירים.

לדבריו, השאלה המרכזית שהם שואלים את עצמם זה האם זה יתרום לציבור האמריקאי שהם משרתים. הם בוחנים את העניין הזה ויודעים שעליהם לספק תשובות טובות ולערב את הציבור והקונגרס. 

“עלינו לערב את הציבור ואת הקונגרס בעומק התהליך, מכיוון שזה צעד משמעותי אם נבחר לעשות זאת.”

הם מבינים גם שיש הרבה סוגים של מטבעות דיגיטליים, ויש הרבה דרכים לפתח מערכת כזו גדולה ומורכבת, ולכן הם לא מרגישים צורך להיות הראשונים.

תחרות לביטקוין?

המראיין שאל את פאוול: “האם אתם חושבים על דולר דיגיטלי כדי להתחרות עם המטבעות הדיגיטליים הקיימים כמו ביטקוין?”, ופאוול ענה: “זו לא הסיבה העיקרית.”

עוד הוא הוסיף כי “יש סטייבלקוינס ומטבעות קריפטוגרפיים אבל הם לא ברמה או בקנה מידה כזה שזה מדאיג בשלב הזה.

באמת השאלה המהותית עבורנו היא אם אנחנו מוסיפים את זה, האם זה יעזור לציבור?”

פאוול מסביר ומדגיש שעליהם לחקור לעומק את ההשפעות וההשלכות של מהלך כזה, ולבחון האם זה יגרום להשפעות שליליות בכלכלה שצריך לקחת בחשבון מראש כשבודקים את היתרונות מול החסרונות של מהלך כזה. 

“אנחנו מטבע הרזרבה העולמי. הדולר הוא כל כך חשוב… עלינו לעשות זאת נכון. אנחנו לא צריכים להיות הראשונים. אנחנו מוכרחים לעשות זאת נכון וזה מה שנעשה.”

לפי התהליכים העולמיים המתחוללים בהקשר של מדב”מ, זהו ככל הנראה עניין של זמן עד שיושק הדולר הדיגיטלי גם כן, במיוחד לאור ההתרחקות הסינית, הרוסית והאירופית מהדולר, וההתקדמות שהם מראים בעצמם עם המדב”מ שלהם.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂