מאבד יציבות: ארגון LFG פורס הון של 1.5 מיליארד ד' כדי להגן על שער UST

ברקע התנודתיות הקיצונית בשוק, הארגון 'ללא מטרות רווח' התומך באקוסיסטם של רשת טרה (Terra) הלווה 1.5 מיליארד דולר כדי להגן על צימוד הסטייבלקוין UST לדולר.
UST מאבד יציבות

בימים האחרונים, ארגון LFG (ר"ת Luna Foundation Guard) האחראי על פיתוחה של רשת טרה (Terra) התערב במטבע היציב שלה (UST) בצורה אקטיבית, לאחר שזה החל לאבד את ההצמדה לדולר האמריקאי (USD).

מועצת הארגון LFG, ערכה הצבעה פנימית והחליטה שבעקבות חוסר יציבותו של UST אל מול הדולר, היא תפרוס הון בגובה 1.5 מילארד דולר, שישמש כמנגנון יציבות מלאכותי שיורכב מ-750 מיליון דולר בביטקוין אל מול 750 מיליון דולר שווי UST, זאת כדי לשמור את שער UST צמוד לדולר שלם ($1.00).

הארגון העניק את ההלוואה ל"עושה שוק מקצועי", לפי דברי המייסד והמנכ"ל Do Kwon.

ביום שבת האחרון, ירד ערכו של הסטייבלקוין UST ל-0.985 דולר. ונכון לכתיבת מילים אלו, נסחר ב-0.995 דולר. אלו לא תנודות קיצוניות, אך הן לא אידיאליות עבור מטבע יציב ומטילות ספק על מנגנון יציבות השערים.

סטייבלקוין אלגוריתמי וייצוב מלאכותי

הכספים ישמשו לקניית מטבעות UST אם הביקוש אליו ימשיך לרדת מתחת לשער $1.00 ולמכור UST (ולרכוש BTC) אם הביקוש אליו יגדל.

במילים אחרות, לחץ הקנייה המלאכותי יסייע לדחיפת שער UST בחזרה לכיוון $1 אם נסחר מתחתיו. ולחץ מכירה מלאכותי יהווה השפעה הפוכה במקרה ש-UST נסחר מעל $1.

בניגוד למטבעות יציבים מסורתיים כמו USDT של טט'ר (Tether) או USDC של סירקל (Circle), UST הוא אלגוריתמי.

UST מתיימר להיות מבוזר בכך שהטוקנים אינם מוחזקים על ידי ישות מרכזית או מגובה על ידי נכסים של יישות ריכוזית (בין אם זה מזומן, אג"ח, מניות או אחר).

במקום זאת, UST שומרת על יציבותה באמצעות מנגנון הנפקת ו"שריפת" טוקנים אל מול מטבע LUNA. מנגנון זה מאפשר לאנשים לפדות UST (לא משנה המחיר של אותו UST) תמורת LUNA בערך של דולר. בכל פעם שההחלפה הזו מתבצעת, ה-UST המדובר מושמד ומוסר מהמחזור. לפיכך, בכל פעם ש-UST אינו שווה ל-$1, בוררים עשויים להחליף במהירות את ה-UST ב-1$ של LUNA, ובכך ליצור רווחים ללא סיכון על ידי ארביטראז' שייצב את שער UST בצורה "טבעית".

אך מנגנון זה מתמודד עם קשיים בימים האחרונים כשלחץ מכירה עצום וחד כיווני, מציף את השוק ב-UST ודוחף את שערו למטה. הדבר מתרחש לאור הירידות החדות בשווקים שגורמות להמוני משתמשים "לברוח" למטבעות יציבים.

מטבע LUNA מתרסק

למרות שביחס למטבעות יציבים שכשלו בעבר, נראה שעדיין UST לא איבד את אמון המשתמשים ושהפעולות המלאכותיות של ארגון LFG מצליחות לבנתיים כשהשער יחסית קרוב ל-1$.

מנגד, ההתערבות המלאכותית והאגרסיבית של הארגון במנגנון אלגוריתמי שאמור לעבוד בצורה פסיבית ועצמאית, מעורר הרבה ספקות בנוגע ליכולת הפרוייקט להיות "סטייבלקוין מבוזר".

בנוסף לירידות בשווקים, המהלכים של LFG אינם מסייעים לסנטימנט סביב LUNA, שב-3 שבועות האחרונים, איבד 40% מערכו, כשבשבוע האחרון בלבד, נפל ממחיר של $88.4 אל עבר $60.7 – יותר מ-30% נכון לכתיבת מילים אלו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן