ויזה מרחיבה את שירותיה לבעלי עסקים: תאפשר סליקת תשלומי USDC על סולאנה

אחרי פיילוט מוצלח, ענקית התשלומים חוברת ל-Nuvei הבינלאומית ול-Worldpay ומגבירה את פעילותה בתחום הבלוקצ'יין במטרה לייעל עסקאות בינלאומיות ולהוזיל עלויות
ויזה בלוקצ'יין

ויזה העולמית מרחיבה את פעילותה בתחום הקריפטו: ענקית כרטיסי האשראי והתשלומים החלה בסליקת תשלומים באמצעות USDC על גבי רשת הבלוקצ'יין סולאנה במטרה לייעל העברת תשלומים בין מדינות. 

בתגובה להודעה קפץ שער סולאנה בכ-6% ל-20.5 דולר, אולם מאז ירדה שוב ל-19.8 דולר.

ויזה היא מחברות התשלומים המסורתיות החלוצות בשילוב טכנולוגיית בלוקצ'יין בפעילותן, כאשר כבר בתחילת 2021 החלה החברה בפיילוט עם פלטפורמת Crypto.com לסליקה באמצעות המטבע הדיגיטלי צמוד הדולר USDC על גבי אתריום.

הבחירה בסולאנה להרחבת אפשרויות הסליקה נובעת לדברי החברה מכך שזוהי רשת בלוקצ'יין מהירה וזולה משמעותית מאתריום – סולאנה מאפשרת לבצע כ-400 טרנזקציות בשנייה (TPS) בעלות של סנטים בודדים, לעומת 15 עד 20 טרנזקציות בשנייה שמאפשרת אתריום, בעלות שיכולה להגיע אפילו לעשרות דולרים בזמני עומס על הרשת. 

עם זאת, נטען כלפי סולאנה שמדובר ברשת ריכוזית יחסית, ובעבר הרשת קרסה כמה פעמים ופעילותה הופסקה לעתים אף לשעות ארוכות.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

צעד נוסף באסטרטגיית הקריפטו של ויזה

סליקת תשלומים על גבי הבלוקצ'יין מאפשרת לויזה לצמצם את תלותה בגופים מתווכים. כאשר בעלי כרטיס אשראי של ויזה מבצע רכישה מבעל עסק הממוקם במדינה אחרת חברת התשלומים נדרשת לתאם בין הבנק המקומי של מקבל התשלום ובין הבנק של הלקוח, תהליך שיכול לארוך מספר ימים. 

לעומת זאת, כאשר ויזה מבצעת את הסליקה ישירות בחשבון שלה אצל חברת Circle, מנפיקת המטבע היציב USDC, התהליך מתקצר לדקות ספורות ומוזיל משמעותית את עלות ההליך.

הרחבת אפשרויות הסליקה על גבי הבלוקצ'יין לסולנה מאפשרת לויזה להתחבר גם לשירותי המסחר של החברות Worldpay ו-Nuvei. בשרשור שפרסם ב-X (לשעבר טוויטר) פירט קוי שפילד, מנהל תחום הקריפטו של ויזה, כיצד יתאפשר כעת לויזה להשלים עסקאות מול מגוון בעלי עסקים ברחבי העולם דרך השירותים של Worldpay ו-Nuvei בזכות ההתממשקות לסולאנה.

הודעה זו היא מהלך נוסף בסדרת מהלכים אסטרטגיים של החברה להטמעת טכנולוגיית בלוקצ'יין בפעילותה: באמצע אוגוסט השנה הודיעה ויזה על אפשרות לשלם בכרטיסי האשראי של החברה עבור עמלות רשת על אתריום; ובפברואר הכריזה ויזה על שיתוף פעולה עם חברת Wirex להנפקת כרטיסי חיוב התומכים ביותר מ-200 סוגי מטבעות דיגיטליים.

"על ידי מינוף מטבעות יציבים כמו USDC ורשתות בלוקצ'יין גלובליות כמו סולאנה ואתריום אנו עוזרים לשפר את מהירות הסליקה חוצת הגבולות ומספקים אפשרות מודרנית ללקוחותינו לשלוח או לקבל כספים בקלות", אמר קוי שפילד, ראש תחום הקריפטו של ויזה. "ויזה מחויבת להיות בחזית החדשנות במטבעות דיגיטליים ובלוקצ'יין ולמנף את הטכנולוגיות החדשות הללו כדי לעזור לשפר את הדרך בה אנו מעבירים כסף."

הסכם אסטרטגי ל-BitGo עם בנק דרום קוריאני

אתמול הוכרז על שיתוף פעולה נוסף בין גוף פיננסי מסורתי לבין חברת קריפטו כאשר חברת BitGo חתמה על הסכם אסטרטגי עם בנק Hana הדרום קוריאני, המנהל נכסים בהיקף של כ-448 מיליארד דולר. 

במסגרת ההסכם BitGo תספק לבנק סיוע בפיתוח שירותים לאחזקה ומשמורת (Custody) של מטבעות דיגיטליים. כמו כן כולל ההסכם אספקת פתרונות אבטחה ואף אפשרות להשקעות משותפות בתחום.

זוהי אינדיקציה נוספת להרחבת פעילות חברות וגופים פיננסיים מסורתיים, בתחום הבלוקצ'יין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן