התנודתיות חוזרת: ביטקוין קופץ מעל $20,000; אתריום מזנק 12% ביממה

לאחר שבועות ארוכים כמעט ללא תזוזה, התנודתיות חוזרת לשוק הקריפטו - הנושק שוב לשווי של טריליון דולר
שוק הקריפטו

לאחר שבועות ממושכים עם תנודתיות אפסית, נמוכה יותר מזו של המדדים המובילים בארה"ב, ביטקוין ושוק המטבעות הדיגיטליים חוזרים לזוז והפעם – למעלה.

אתמול בשעות הערב המוקדמות החלה התנודתיות בשוק המטבעות הדיגיטליים לחזור ונכון לשעות הבוקר היום (ד') מסתמן כי היא ממשיכה.

שער הביטקוין (BTC), המטבע המוביל, עולה קרוב ל-5% ביממה האחרונה ומשתלט חזרה על רמת ה-$20,000. שער אתריום (ETH), המטבע השני בגודלו, עולה אף יותר ומשלים עלייה של 11% ביממה האחרונה ונכון לכתיבת מילים אלו נאבק ברמת ההתנגדות באיזור ה-$1,500. שווי שוק המטבעות הדיגיטליים בכללותו נושק לשווי של טריליון דולר.

גם מטבעות אלטרנטיבים מובילים עולים בצורה משמעותית בזמן יחסית קצר: קרדנו (ADA) משלים עלייה של 14% בשבוע האחרון, גם פולקדוט (DOT) מטפס בכמעט 11% ל-6.50 דולר למטבע, אך המוביל השבוע הוא טון-קוין (TON) שנוסק מעל 40% בשבוע בלבד.

קורלציה עם וולסטריט – הסיבה לעליות?

אנליסטים רבים סבורים כי העליות מגיעות בעקבות שני גורמים מרכזיים: הראשון שבהם הוא העליות בוולסטריט, שמעניקות רוח גבית לעליות בשוק המטבעות הדיגיטליים והשני הוא צפי להאטת קצב עליית הריבית של הפד (הבנק המרכזי של ארה"ב).

בשנה וחצי האחרונות, רבים ראו במדד הטכנולוגיה האמריקאי, מדד הנאסד"ק (NASDAQ) ככלי בעל קורלציה גבוהה לביטקוין, שמשפיעה על שוק המטבעות הדיגיטליים כולו – כשהנאסד"ק יורד, ביטקוין יורד, ולהפך.

אך קורלציה זו אינה דיכוטומית, אלא נמצאת על ספקטרום, כשקורלציה בין נכסים פיננסים יכולה להיות זהה לחלוטין ועד הפוכה לחלוטין. אמנם מעט מוקדם להצהיר כי ישנם שינויים מהויים בתנודות המחירים של ביטקוין מול הנאסד"ק, אך אכן ניתן לראות שהקורלציה דועכת.

נכון לכתיבת מילים אלו, החוזים העתידיים של המדדים המובילים נצבעו באדום בדגש על הנאסד"ק, שיורד 1.64%. מנגד – ביטקוין נשאר יציב מעל $20,000 ואף מנסה לפרוץ התנגדות מקומית באיזור ה-$20,300 כשהדעה הרווחת היא שביטקוין אמור לרדת גם כן. בשבועות האחרונים לעיתים ניתן לשים לב ל"ניתוקים" מסוג זה בין ביטקוין לנאסד"ק הקורים בתדירות גבוהה יותר, כפי שמתרחש ממש ברגעים אלו.

בתמונה: ביטקוין יוצר שפלים זהים ואף גבוהים יותר במעט בזמן שהנאסד"ק יוצר שפלים נמוכים.

לסיכום

התנודתיות בשוק המטבעות הדיגיטליים אינה זרה לאיש, ולאחר תקופת זמן ממושכת של מספר שבועות בה ביטקוין הוכרז כפחות תנודתי מהמדדים המובילים בארה"ב – היא חוזרת, והפעם לטובת שוק המטבעות הדיגיטליים.

במידה והקורלציה תמשיך לדעוך ואף להתנתק בשלב מסויים, סביר להניח שביטקוין ומטבעות דיגיטליים יצרו סביבם שיח שונה וחיובי יותר. ניתן רק להמתין ולראות האם בנקים מרכזיים ברחבי העולם יחזרו בהם ויורידו ריביות, למרות האינפלציה הגבוהה ומסקרן מכך – האם סביבה זו, תגרום לביטקוין בפרט ושוק המטבעות הדיגיטליים בכלל לשגשג ולהדגיש להמון את ייעודם ותועלתם האמיתית.

אין לראות באמור כייעוץ השקעות או המלצה לפעולה, האחריות היא שלכם בלבד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן