אל-סלבדור קונה את הדיפ ומוסיפה עוד 420 ביטקוין לאוצר המדינה

אל סלבדור רוכשת 420 ביטקוין נוספים ומחזיקה כעת 1,120 מטבעות. נשיא אל סלבדור: "קנינו את הדיפ!"
el salvador passed

נאיב בוקלה, נשיא אל-סלבדור, ניצל את נפילת המחירים האחרונה בביטקוין כדי לרכוש 420 מטבעות ביטקוין נוספים ובכך להגדיל את כמות הביטקוין שהמדינה מחזיקה ל-1,120. בזמן שמחיר הביטקוין נפל אל מתחת ל-60 אלף דולר, בוקלה הודיע על הרכישה בחשבון הטוויטר שלו: "זו הייתה המתנה ארוכה, אבל שווה את זה. הרגע קנינו את הדיפ! 420 ביטקוין חדשים." 

המספר 420 הפך למם (meme) המקושר לתרבות צרכני המריחואנה, מכיוון שהוא מסמל את התאריך ה-20 באפריל – שהוא יום המריחואנה הבינלאומי. הנשיא הצעיר של אל סלבדור, אשר כינה את עצמו הדיקטטור המגניב ביותר בעולם בתגובה להאשמות מתנגדיו, ממשיך להפתיע בהומור שלו. בוקלה נולד בשנת 1981 והוא אחד מהמנהיגים הצעירים בעולם.

ראש הבנק המרכזי של אל סלבדור, דאגלס רודריגז, אמר לבלומברג החודש שהמדינה ממשיכה להשקיע מתוך ציפייה שביטקוין ייתפס פחות בתור נכס ספקולטיבי ויהפוך למערכת תשלומים לגיטימית ומקובלת. "אנחנו לא רואים שום סכנות," אמר רודריגז. לדבריו ביטקוין "יהפוך למערכת תשלומים, מערכת של הכללה פיננסית."

קרן המורכבת מביטקוין ודולר

אל סלבדור היא המדינה הראשונה, ובינתיים היחידה, שהפכה את ביטקוין להילך חוקי במדינה. ב-7 בספטמבר המעמד של ביטקוין כהילך חוקי באל סלבדור הפך לרשמי. 1,120 מטבעות הביטקוין של אל סלבדור נרכשו במחיר ממוצע של כ-53,000 דולר. נכון לכתיבת שורות אלו, למדינה יש רווחים לא ממומשים בביטקוין בשווי של כ-11 מיליון דולר.

בהמשך שרשור הטוויטר שלו, בוקלה כתב: "אנחנו כבר מרוויחים מהביטקוין שהרגע קנינו," והסביר שאף על פי שהם לא מוכרים יש להם רווחים בדולרים. למדינה יש קרן נאמנות אשר מופקדים בה גם דולרים וגם ביטקוין, אך השווי של הקרן מתומחר בדולרים. כאשר הערך של ביטקוין עולה, הם יכולים למשוך דולרים מהקרן ועדיין לשמור על השווי הכולל שלה.

הביטקוין של אל סלבדור?

לצד השמחה של תומכי ביטקוין נלהבים, שאלות בנוגע לאבטחה והשליטה על הביטקוין של אל סלבדור נשארות פתוחות. בעולם המטבעות הדיגיטליים ידוע שמי שמחזיק במפתחות הפרטיים הוא המחזיק בכספים. אך כיצד ראוי שמדינה תחזיק במפתחות פרטיים?

האם הביטקוין מוחזק על ידי גוף ציבורי או שהמפתחות הפרטיים נמצאים בידי הנשיא? האם הביטקוין מאובטח כראוי או שהוא פתוח למתקפות של האקרים? מן הראוי שגופים גדולים כמו מדינות ישמרו על הביטקוין בצורה הכי בטוחה גם מפני פריצות וגם מפני שליטה ריכוזית של אדם אחד או קבוצה קטנה אחת.

אימוץ הביטקוין על ידי אל סלבדור הוא לא פחות מפריצת דרך, וככל שהמדינה תראה ניהול נכון של המהלך, וככל שהיתרונות הפוטנציאליים שלו יתממשו – כך יהיה קשה יותר למדינות נוספות לעמוד מהצד ולא להצטרף גם הן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן