לילה אדום בשוק הקריפטו: ביטקוין מבקר ב-$16,000 פעם נוספת

לאחר מספר ימים ללא תנועת מחיר משמעותית, ביטקוין ושוק הקריפטו ממשיכים דרומה לקראת שפלים מקומיים חדשים.

לילה אדום נוסף פוקד את שוק המטבעות הדיגיטליים שנמצא תחת לחץ מכירה וסנטימנט שלילי מובהק בשבועות האחרונים.

מחיר הביטקוין (BTC), המטבע המוביל, יורד כ-3% ממחיר של $16,540 במהלך הלילה אל מחיר של $16,000, שם נמצאת תמיכה מקומית קצרת טווח. אתריום (ETH), המטבע השני בגודלו, רושם ירידה של יותר מ-8% ביומיים האחרונים ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר במחיר של $1,120.

מטבעות אלטרנטיבים נוספים חווים ירידות גם הם ביממה האחרונה, בניהם צ'יליז (CHZ) שיורד כ-15%, ניר (NEAR) שמאבד כ-12.4%, אלגורנד (ALGO) שיורד גם הוא כ-12% ורבים נוספים.

מדוע הירידות ממשיכות?

אין סיבה חד משמעית להמשך הירידות שחווה שוק המטבעות הדיגיטליים, אך אפשר לקשר את תנועת המחירים לידיעות השלילית קצרות הטווח שחווה השוק מהיבט פונדמנטלי מצד אחד, אך גם מההיבט הטכני שלהם מצד שני:

מההיבט הפונדמנטלי – משבר הנזילות טרם הגיע לסיומו, הידיעות על חברות נוספות שמנסות לסגור את החור במאזן שלהן על מנת לשלם את חובן לנושים ממשיכות. אלו שמצליחות, סופגות את המכה הלא צפויה שמאטה אותן ואלו שלא – פושטות את הרגל ומגלגלות את החוב הלאה.

היקף המשבר אינו קטן וסביר שעדיין משפיע על המחירים. מסמכים שהוגשו לבית המשפט בעקבות פשיטת הרגל של FTX לצורך הבנה אצל מי נשארו החובות שלה, חשפו רשימת של כ-50 נושים מובילים שלהם הייתה חייבת FTX סכום כולל של 3.1 מיליארד דולר.

מההיבט הטכני – הנכסים המובילים את השוק, כמו ביטקוין ואתריום, מראים הטייה שלילית מלאה מכל הבחינות, מתחת לממוצעים 50 ו-200 ימים, מומנטום שלילי וכוח עם המוכרים, שיאים נמוכים ושפלים נמוכים יותר, ושבירת תמיכות בזו אחר זו.

ביטקוין, שבר תמיכה של כמעט חצי שנה באיזור ה-$18,000 על רקע נפילתה של FTX, עד שעצר ב-$15,600 וכפי שמראה הגרף, ביטקוין יוצר דפוס של "חתול מת" (Dead Cat Bounce) שמרמז בסבירות גבוהה על המשך ירידות.

על פי הגרף, ניתן לראות כי ביטקוין ברגעים אלו נמצא על רמת התמיכה באיזורי שפל מקומיים של $15,600 – $16,000. במידה ולא יצליח להחזיק את רמה זו, התנודתיות כלפי מטה עלולה להוריד את המחיר אף יותר נמוך לכיוון ה-$14,000, שם שוכנת תמיכה נוספת. במידה והתמיכה של הקונים תצליח להחזיק, ביטקוין יצטרך להתמודד עם ה-$18,000 שמתמיכה, הפכה להתנגדות.

ביטקוין טכני

BTC/USD ב-Tradingview.com

שווי השוק הכולל של שוק המטבעות הדיגיטליים יורד בהתאם, ומבקר ב-750 מיליארד דולר, על פי הגרף, שעוזר להבין האם כספים נכנסים לשוק או יוצאים ממנו, ניתן לראות כי גם כאן ההטייה שלילית גם במסגרות זמן ארוכות (1W).

Crypto Total Market Cap ב-Tradingview.com

נכון לכתיבת מילים אלו ניתן לראות בגרף כי המחיר נמצא על תמיכה של השיא מ-2017.

אין לראות באמור המלצה לפעולה, אתם פועלים באחריותכם הבלעדית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן