אלגורנד(ALGO)

קנייה, ארנקים, שער וסקירה מלאה על המטבע

אלגורנד היא רשת בלוקצ'יין עצמאית ומבוזרת התומכת במגוון רחב של יישומים, כולל חוזים חכמים. רשת אלגורנד הופעלה בשידור חי ביוני 2019 והצליחה להתמודד עם כמעט מיליון עסקאות ביום החל מדצמבר 2020.

דרגו את ALGO מ-1 עד 5:

3.3/5 – (56 votes)

היצע ושווי שוק

שער אלגורד וכמות המטבעות

10 מיליארד מטבעות ALGO הוטבעו בבלוק הג'נסיס, שזהו הבלוק הראשון בשרשרת הבלוקים של אלגורנד. זהו גם מספר המטבעות המקסימלי והסופי שיווצר בהדרגה במרוץ השנים.

מבין 10 מיליארד המטבעות, חולקו 25.5% למייסדי הפרויקט, 12.5% לתמיכה באקוסיסטם כמו מימון מפתחים על הפלטפורמה, ו-62% כתמריצים למשתתפים ברשת (בעיקר לסטייקינג, עם הטבות למשתתפים החלוצים).

ההיצע במחזור כיום הוא כ-3 מיליארד מטבעות (המספר מתעדכן בכרטיס שלפניכם) ובעוד שהתכנית הראשונית הייתה שההיצע המקסימלי יגיע בשנת 2024, לאחר חישוב מסלול מחדש מייסדי הפרויקט החליטו לשנות זאת ל-2030.

אלגורנד הצליחה לגייס סכום כסף די גדול באמצעות שתי מכירות פרטיות ומכירה ציבורית אחת בשווי כולל של מעל ל-120 מיליון דולר. שתי חברות שהשתתפו במכירה היו יוניון סקוור ונצ'רס ובריינשילד.

צוות הפיתוח

מי עומד מאחורי מטבע אלגורנד

סילביו מיקאלי הוא מייסד אלגורנד ופרופסור למדעי המחשב במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. הוא זוכה פרס טיורינג (בשנת 2012) על תרומתו הבסיסית לתיאוריה ולפרקטיקה של חישוב מאובטח של שני צדדים, תשלומים אלקטרוניים, מטבעות קריפטוגרפיים ופרוטוקולי בלוקצ'יין. סילביו מומחה בקריפטוגרפיה, פרוטוקולים מאובטחים וייצור אלגוריתמים פסאודו-אקראיים, בעוד הוא מפקח על כל המחקר והאבטחה באלגורנד. הוא ממציא של מספר רב של פרוטוקולים, כולל פונקציות אקראיות הניתנות לאימות, הוכחות אפסות והצפנה הסתברותית.

אל סילביו מצטרף סטיב קוקינוס המשמש כמנכ"ל באלגורנד. בעבר היה המנכ"ל בפלטפורמת התקשורת הארגונית העולמית Fuze, סטיב מביא שפע של ניסיון עסקי ויזמי לאלגורנד.

איך זה עובד?

איך עובדת רשת אלגורנד

באלגורנד פותח מנגנון קונצנזוס המהווה גרסה להוכחת ההחזקה (PoS) הנקרא הוכחת החזקה טהורה (Pure Proof of Stake). היתרון העיקרי בטכנולוגיה של אלגורנד הוא שהיא מאמתת בלוקים בשניות ומספקת סופיות מיידית לעסקאות, תוך הימנעות ממזלגות.

מכיוון שאלגורנד מסתמכת על מנגנון הוכחת ההחזקה, המטבע ALGO משמש לסטייקינג רשת (כלומר נעשה בו שימוש לייצור בלוקים חדשים) ולתשלום עבור עמלות שימוש ברשת הן לעסקאות והן לחוזים חכמים.

רשת אלגורנד שואפת לפתור את ה"טרילמה" של הבלוקצ'יין.

טרילמה היא מצב שבו יש שלוש אפשרויות, אך לכל היותר רק שתיים מהן אפשריות בו זמנית. במקרה של טרילמת הבלוקצ'יין, שלוש האפשרויות הן:

ביזור, אבטחה וסקלביליות

ללא ביזור, אנו בעצם נשארים באותה מערכת שקיימת כבר היום: אקסקלוסיבית וסודית. זה כולל פרויקטים שיש בהם מספר מצומצם של 'נציגים' – לא ביזור אמיתי.

ללא אבטחה, עסקאות יכולות להיעלם באוויר. למשל היכולת לקבל כסף ממישהו ולתת לו מוצר או שירות בראש שקט ולדעת שתקבל תשלום.לבסוף, ללא סקלביליות, הרשת תהיה איטית ויקרה (זוכרים מה קרה עם Ethereum כאשר CryptoKitties היה פופולארי?). אלגורנד רוצה לבנות רשת מיידית וגלובלית.

algorand

אלגורנד פיתחה מנגנון שבו בעלי ה-Stake הקטן לא יוכלו לרמות את הרשת, וגם בעלי Stake גדול לא יוכלו בהתאם. רמאות תפחית לחלוטין את אחזקותיהם שהועמדו כערבות/סטייק (כקנס) ולא תהיה הגיונית כלכלית במודל הזה. 

לפי מנגנון "הוכחת ההחזקה הטהור", כל עוד 2/3 מהרוב אכן כנים ולא מרמים, הפרוטוקול יעבוד בצורה חלקה, אחרת נכנס לתוקף מנגנון קבוע ייחודי שמסייע בניקוי הרשת מהתוקף הזדוני. מנגנון זה שונה אגב ממנגנונים אחרים בכך שהמטבעות לא חייבים להיות בהחזקה לתקופת זמן קבועה. המטבעות נמצאים תמיד בארנקיהם של המשתמשים ומוכנים לשימוש בדרכים אחרות ברשת. 

מנגנון הקונצנזוס של אלגורנד

הפרוטוקול של אלגורנד מחולק ל-2 שכבות. בשכבה הראשונה רצים החוזים החכמים, מבוצעים "Atomic Swaps" שאלו המרות מהירות בין מטבעות דיגיטליים שונים, ויצירת נכסים דיגיטליים מבוססים אלגורנד (כמו טוקנים). 

החוזים החכמים שרצים על השכבה הראשונה נקראים ASC1 והם נחשבים "בסיסיים" ביותר, ולפיכך אלגורנד הוסיפו שכבה שניה שמאפשרת את ההרצה של חוזים חכמים מסובכים וגדולים יותר, שמכילים פיצ'רים מתקדמים יותר, כמו אלו שהייתם מצפים לראות בפרוטוקולים DeFi מודרניים.

בלוקים ברשת אלגורנד מיוצרים בתהליך "מיון קריפטוגרפי" אשר בוחר ברנדומליות ובסודיות את מייצרי הבלוק הבא מבין "בריכה" של סטייקרים של הרשת, ובאמצעות שכבה של לוטו אשר בוחרת ברנדומליות מי מהסטייקרים ל"בריכה". ככל שיש יותר ALGO למחזיק, כך גדלה הסבירות שיקח חלק ביצירת הבלוק הבא. 

על פי האופן שהרשת בנויה, הסטייקרים לא יכולים לדעת שנבחרו ליצור בלוק, עד שיצרו את הבלוק. כך, לפי מפתחי הפרויקט, יהיה לתוקף פוטנציאלי קשה יותר לאמוד את סיכויו. 

בשנת 2020 אלגורנד שחררה את גרסה 2.0 שהייתה עדכון נחוץ לפרוטוקול שלה. עדכון זה יציג שלוש תכונות עיקריות: הנכסים הסטנדרטיים של אלגורנד, העברה אטומית של אלגורנד ואת החוזים החכמים. החוזים החכמים של אלגורנד משולבים בשכבה 1 של אלגורנד, מה שאומר שהם יורשים את אותה מהירות, קנה מידה, סופיות וביטחון כמו פלטפורמת אלגורנד עצמה. יתר על כן, הם חסכוניים וללא שגיאות.

יתרונות וחסרונות

היתרונות והחסרונות של רשת אלגורנד

  • סקלביליות הנתמכת במנגנון הקונצנזוס
  • פרוטוקול אבטחה מתוחכם אשר מקשה באמצעות רנדומליות על תוקפים זדוניים
  • צוות בעל ניסיון עשיר בתחום
  • הרבה מתחרים – למעשה כמעט כל הפרויקטים המובילים כיום, החל מאתריום 2.0, דרך פולקדוט וקרדאנו ועד צ'יינלינק מתחרים באלגורנד.
  • ריכוזיות – למרות הניסיון ליצור מנגנון מבוזר, כרגע הכוח ברשת הינו ריכוזי, במיוחד כשמדובר על היצע המטבעות והחלוקה הראשונית שלו
  • המנגנון של אלגורנד לא מחדש יותר מדי פרט לאופן שבו הם מבצעים את הרנדומליות
  • בשנים הקרובות גדילת ההיצע עומדת על 15% לשנה, מה שהופך את אלגורנד למטבע אינפלציוני

ארנקים מומלצים

ארנק ALGO מומלץ

עולם המטבעות הדיגיטליים עוד צעיר, ולפיכך עוד לא מונגש כפי שצריך. לכן את חלקם של המטבעות עלינו להחזיק ארנק בנפרד – על אף חוסר הנוחות שבכך.

AlgorandWallet – הארנק הרשמי של אלגורנד, עובד על קוד פתוח ומאפשר תקשורת ישירה עם הבלוקצ'יין של אלגורנד עצמה.

ארנק לדג’ר ננו אקס (Ledger Nano X) – ארנק מטעם חברת לדג’ר הצרפתית. מכיל מגוון רחב יותר של מטבעות ביחס לטרזור, נחשב מאובטח באותה מידה לפחות. גם כאן, הכנו עבורכם את המדריך המלא לארנק לדג’ר.

Atomic Wallet – ארנק טוב למתחילים, מאפשר המרה של המון סוגי מטבעות, ידידותי לשימוש המבוסס על קוד פתוח. לארנק יש גרסת מובייל וגרסת דסקטופ.

קניית ALGO

איך קונים ALGO?

ישנן שתי דרכים עיקריות לרכישת המטבע ALGO. הראשונה היא באמצעות כסף פיאט (דולר, אירו וכו'), ואילו השניה היא באמצעות ביטקוין או את'ריום.

קניית ALGO בכרטיס אשראי

בורסת בינאנס השיקה לאחרונה שירות הפקדות בכרטיס אשראי. מדובר בזירת מסחר וותיקה ואמינה, בעלת נפח מסחר גבוה. הכנו לנוחיותכם את המדריך המלא לבורסת בינאנס.

שימו לב, אפשרות רכישה זו עלולה להסתכם בעמלות של כ-5-6%, בין השאר בעקבות עמלות המרת מט"ח.

קניית ALGO באמצעות ביטקוין או אתריום

עולם המטבעות הדיגיטליים עודנו צעיר ואיננו מונגש באופן מוחלט. לכן, ישנם מטבעות רבים שניתן לרכוש באמצעות המטבעות ביטקוין או את'ריום בלבד, וביניהם גם ALGO.

אם אין ברשותכם ביטקוין או את'ריום, אתם יכולים לרכוש אותם בעמוד קניית ביטקוין שלנו.

אם יש ברשותכם, אלו האפשרויות המומלצות:

זירת המסחר הסינית הגדולה ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים. בעלת הממשק הנוח ביותר ונפח המסחר הגבוה ביותר. למדריך מלא על בינאנס.

אחת הבורסות היותר פופולריות בסין ובמזרח הרחוק, והינה בין הבורסות המובילות בעולם למסחר בנגזרים פיננסיים כגון חוזים עתידיים.

סקירת מטבעות דיגיטליים פופולריים

בואו ללמוד על המטבעות הקריפטוגרפיים

המדריך עזר לכם? פרגנו לנו בכוכבים

תנו ציון מ-1 עד 5:

3.3/5 – (56 votes)

ואם בא לכם גם לשתף ברשתות החברתיות בכלל פינוק 😍

כתיבת תגובה

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן