הטוקן AXS משלים עלייה של 1,000% בחודש: מה עומד מאחוריו?

הטוקן, אשר משמש את המשחק Axie Infinity, צובר אימוץ נרחב והייפ גדול ברשתות החברתיות
AXIE INFINITY

גם בזמן ששוק הניפטיז (Non Fungible Tokens או NFTs) איבד את אור הזרקורים, משחק הניפטיז Axie Infinity המשיך לשגשג ביחד עם הטוקן שלו בשם AXS. פלטפורמת המשחק Axie Infinity הוקמה בשנת 2018, אך הטוקן AXS החל להיסחר רק בנובמבר 2020.

בין הימים רביעי ושישי הכפיל הטוקן AXS את מחירו, ונכון לכתיבת מלים אלו ממשיך במגמת עלייה. AXS, לפני כחודש נסחר הטוקן בשער של כ-$3 ואילו כיום נסחר בכ-$40 לאחר שביקר אף ב-$50.

עליית המחירים הגבוהה ביוני התרחשה לאחר ההודעה על גיוס כספים בשווי 7.5 מיליון דולר לפרויקט. בין המשקיעים הבולטים בגיוס היה איש העסקים המיליארדר מארק קיובן.

AXS CMC

על פי האתר Coinmarketcap, במחירו הנוכחי הוא נמצא ברווח של למעלה מ-30,000% ממחיר ההשקה שלו. שווי השוק הכולל שלו עומד על 2.5 מיליארד דולר. חברת הניתוח Delphi Digital אשר נמנית בין המשקיעים בפרויקט, מעריכה כי הרווחים של המשחק, העומדים כיום על כ-150 מיליון דולר, יגיעו ללמעלה ממיליארד דולר עד סוף 2021.

אך כשגדלים מהר יש הפתעות מאתגרות. ההתעניינות הגוברת מצד משתמשים ובמקביל גם מתקפת DDOS (מתקפת מניעת שירות), הובילו לקריסה של שרתי המשחק. עשוי עוד לעבור זמן עד שהמשחק יתייצב בעקבות זאת.

AXS TWITTER

מהי פלטפורמת Axie Infinity?

Axie Infinity הוא למעשה משחק מחשב מבוסס בלוקצ’יין הפועל על רשת אתריום. בדומה למשחק הפוקימון, המשחק Axie Infinity מאפשר לשחקנים לאסוף, לגדל, להרבות ולהילחם ביצורים הקרויים Axies. ההבדל הבולט הוא שהיצורים במשחק הם למעשה ניפטיז שניתן לקנות ולמכור אותם ובכך להרוויח מהמשחק. 

המשחק מאפשר לאנשים לעצב את המדיניות הכלכלית וליישם משילות בעולם הוירטואלי. על פי סטודיו המשחקים, Sky Mavis, העומד מאחורי המשחק – זהו משחק של מדינה עם כלכלה אמיתית בעולם הוירטואלי.

בעתיד מתוכננת תוספת למשחק הקשורה בניפטיז של אדמות וירטואליות, המאפשרות לשחקנים לעצב את השטח ולפתח חוויות וירטואליות ייחודיות למשתתפים. אף כי אין עוד שימוש כרגע בשטחים במשחק, כבר יש ביקוש לשטחים וירטואלים אלו. בפברואר 2021 נמכרו 9 חלקות וירטואליות במשחק בשווי של כ-1.5 מיליון דולר.

איך מרוויחים מהמשחק?

המשחק, המתגמל את השחקנים בכסף אמיתי תמורת שימוש ופיתוח האקוסיסטם שלו, הפך במהרה לאחד הפרויקטים הרווחיים על רשת אתריום. מפתחי המשחק מתמקדים במודל ה”שחק כדי להרוויח”. בו שחקנים רבים ברחבי העולם מרוויחים מספר דולרים ליום מהמשחק. 

בעוד שבמערב הסכום לא ייתפס כגבוה, במדינות מתפתחות הוא עשוי בהחלט משמעותי ומתמרץ עבור רבים. שחקנים מהפיליפינים, ונצואלה ומדינות מתפתחות אחרות מרוויחים אף יותר מהשכר הממוצע היומי מהמשחק. בפיליפינים, למשל, המשכורת היומית הממוצעת עומדת על כ-30 דולר ביום. 

הפרוטוקול של Axie גובה עמלות של 4.25% בכל פעם ששחקנים קונים ומוכרים את הניפטיז של המשחק. עמלות נוספות נגבות כאשר מרבים את יצורי ה-Axies במשחק ובכך יוצרים ניפטיז חדשים. העמלות נגבות בטוקנים AXS ו-SLP. 

כשיוצרים יצור Axie חדש משלמים בטוקן התועלת SLP, אשר אין לו היצע מקסימלי, והוא משמש בתוך המשחק עצמו כאמצעי סחר ומחוצה לו כטוקן שניתן להמירו לכסף פיאט. לעומת זאת, הטוקן AXS הוא טוקן הממשל הטבעי של הפלטפורמה המשמש גם למשחק עצמו וגם שימושים נוספים. 

בשלב זה ניתן לשלם באמצעות AXS כדי ליצור יצורים חדשים במשחק. בעתיד מחזיקי AXS יוכלו להצביע ולהחליט החלטות בנוגע למשחק והפיתוחים שלו, כמו גם לעשות סטייקינג על המטבע ולצבור רווחים מתוך המשחק עצמו. 

עם הזמן, התכנון הוא שהפלטפורמה תהפוך להיות ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) אשר יאפשר לקהילה לשלוט בחוקי הפלטפורמה.

שני הטוקנים, AXS ו-SLP, ניתנים להמרה תמורת מטבעות דיגיטליים אחרים וגם תמורת כסף פיאט. בצורה זו המשחק מאפשר לשחקנים להרוויח דולרים, ביטקוין וכו’.

הנה הקאץ’ – אי אפשר להתחיל לשחק ללא 3 ניפטיז של יצורי Axie. נכון להיום, ניפטי אחד כזה עולה למעלה מ-200 דולר, כך שכדי ליצור צוות יצורים התחלתי למשחק יש להשקיע כ-700 דולר או יותר. 

בסופו של דבר מתכננים לאפשר לשחקנים חדשים להתחיל לשחק ללא ההשקעה הראשונית הגדולה, באמצעות יצורים שאינם ניתנים להעברה ולמכירה בעלי פוטנציאל רווח מוגבל בלבד. אך כעת, אין אפשרות כזו.

איך קונים AXS?

הטוקן AXS זמין בזירות המסחר בינאנס, FTX, HUOBI ועוד. בנוסף ניתן להשיג את הטוקן באמצעות זירות מסחר מבוזרות כמו Uniswap ו-Sushiswap.

מאחר ושוק הקריפטו בכלל ושוק הניפטיז בפרט צעירים יחסית, ישנן המון ספקולציות ואי וודאות, לכן אין לראות באמור המלצה, האחריות היא שלכם והמידע מובא כהעשרה בלבד.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!