בגלל הסביבה: ניו יורק בדרך להקפיא את תעשיית כריית הביטקוין לשנתיים

בית המחוקקים של מדינת ניו יורק העביר חוק אשר דוחה בשנתיים מתן רשיונות למרכזי כריית מטבעות דיגיטליים המבוססים על אנרגיית פחמן. הצעה דומה נמצאת בדרכה לסנאט האמריקאי.
ניו יורק מקשה על כרייה, טקסס להפך

מחוקקים במדינת ניו יורק ממשיכים לפעול נגד כריית ביטקוין המבוססת על מנגנון הוכחת העבודה (Proof of Work) בכך שהעבירו הצעת חוק שתמנע את הרחבת פעילויות הכרייה המבוססות פחמן בשטחה.
מנגד, מחוקקים רפובליקנים טענו שהצעת החוק היא "אנטי-טק" ותפגע במדינה יותר מאשר תועיל, כשבנתיים, מדינת טקסס ממשיכה לפעול בכיוון ההפוך.

החוק המדובר נועד לעצור את הגידול ברמות פליטת הפחמן כתוצאה מפעילות כרייה של מטבעות דיגיטליים הממוקמים במדינת ניו יורק וזאת עד שהמחלקה לשימור סביבתי (DEC) תשלים מחקר מקיף על ההשפעות הסביבתיות של כל מרכזי הכרייה הפועלים במדינה. מחקר זה אמור להסתיים תוך שנה ולאפשר למחוקקים לפעול בהתאם לממצאיו עוד בטרם תסתיים תקופת הדחיה שנקבעה.

סיבות החקיקה

פעילות כרייה צורכת כמויות גדולות של חשמל, הן לצורך הפעלת ציוד המחשוב והן לצורך קירור הציוד, אשר זקוק לטמפרטורות נמוכות על מנת לעבוד ביעילות.

הפעלת מכשירי כרייה רבים והצריכה המוגברת של אנרגיה מובילות לרמות גבוהות של פליטת פחמן, זיהום אוויר, זיהום מים ורעש סביבתי כתוצאה מייצור החשמל. לדברי אנה קלס, חברת בית המחוקקים המובילה את החוק, מטרתו היא לוודא שמדינת ניו יורק עומדת בתקני הזיהום שנקבעו ב-2019.

על מי ישפיע החוק?

משמעות החוק החדש היא שמשרד האנרגיה של מדינת ניו יורק לא יאשר בקשה חדשה לרישיון פעילות כרייה המתנהלת על בסיס מנגנון הוכחת העבודה (Proof of work) ומבוססת על אנרגיית פחמן. הוכחת העבודה מתייחסת לתהליך כרייה של מטבעות דיגיטליים, אשר דורש כוח חישוב רב כדי לאמת טרנסקציות בבלוקצ'יין, ליצור מטבעות חדשים ולאבטח את הרשת.

בנוסף, כורים מקומיים המעוניינים להגדיל את נפח העבודה שלהם ולהגדיל את כמות האנרגיה שהם צורכים, לא יוכלו לחדש את רשיונם. החוק אינו חל על כורים קיימים השומרים על נפח העבודה הקיים מבלי להגדיל אותו ולא על כרייה המבוססת על שימוש באנרגיה מתחדשת.

התנגדות לחוק החדש

המתנגדים לחוק קראו לו חוק אנטי טכנולוגי במסווה של חוק להגנת הסביבה. לדבריהם, חקיקה כזו תוביל לכך שפעילות כרייה תועבר למדינות אחרות בארצות הברית או לארצות אחרות וכתוצאה מכך מדינת ניו יורק תאבד מקומות עבודה, תוותר על תחום כלכלי הולך ומתפתח, תעביר מסר שלילי ומרחיק לסקטור הפיננסי ותחמיץ את ההזדמנות לשפר ולייצב את רשת החשמל במדינה.

יזמים ומשקיעים לא יחכו שנתיים בתקווה שבסיומן בית המחוקקים ישנה את דעתו. בנוסף, נשאלת השאלה מדוע להחליט על דחיה במתן האישורים לכרייה לפני עריכת המחקר המקיף בנושא ולא להמתין עם ההחלטה עד לסיום המחקר?

בינתיים בטקסס

פורט וורת' (Fort Worth), אשר במדינת טקסס, תהפוך לעיר הראשונה בארצות הברית אשר עוסקת בכריית מטבעות דיגיטליים. כלומר, לא רק כרייה שמתבצעת בעיר אלא כזו שמתבצעת מטעם העיר.

עיריית פורט וורת' החלה אתמול בפיילוט כרייה בתמיכת המועצה לטכנולוגיית הבלוקצ'יין של טקסס – ארגון ללא מטרות רווח המורכב מחברות ואינדיבידואלים  בתחום הבלוקצ'יין. ארגון זה תרם לעיריה שלוש יחידות של חומרת כרייה מסוג Bitmain s9 אשר יוצרו ב-2017.

במסגרת הפיילוט, אשר החל לפעול אתמול ויימשך חצי שנה, ציוד הכרייה יפעל במרכז הנתונים של העיריה ובמתכונת 24/7. הציוד יחובר לרשת פרטית על מנת לצמצם סיכונים ולשמור על אבטחה. לאחר שתחלוף חצי שנה, מועצת העיר תבצע הערכה של תוצאות הפרויקט והתועלות שבו על מנת לקבל החלטות בנוגע להמשך. לאור עלויות החשמל הנמוכות בטקסס הציפיה היא כי מחיר הפעלת ציוד הכרייה יתאזן על ידי כמות המטבעות שתתקבל, אך איזון זה יושג אך ורק במידה שהעיר תצליח להפעיל את הציוד בעלות של 2.5 סנט לקילוואט שעה.

עם מדיניות אוהדת לתעשיית המטבעות הדיגיטליים, חוקים מאפשרים ומעודדים ועלויות אנרגיה נמוכות, נראה כי טקסס בדרכה להפוך ליעד מועדף עבור יזמים ומשקיעים בתחום הכרייה בעוד בצידה השני של ארה"ב, מסתמן כיוון שונה לגמרי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן