הכספומטים מראים: עליית הביטקוין מובילה לתנועה גדולה שמזכירה את ימי השיא

המשקיעים נוהרים לעבר ביטקוין ואתריום, ורובם: מחזיקים לטווח הארוך. טור דעה מאת אבי דיין, מנכ"ל רשת הכספומטים ביטקוין צ'יינג'
כספומט ביטקוין

טור דעה מאת אבי דיין, מנכ"ל רשת הכספומטים ביטקוין צ'יינג' (Bitcoin Change)

שער הביטקוין נסק למעלה מ-150% בשנה האחרונה ומשך את תשומת הלב של הקהל הרחב, שלא במפתיע.

בין אם מדובר בחדשות הסובבות את אישור קרן הסל ע"י הרשות לניירות ערך בארה"ב, כניסתם של הגופים המוסדיים הגדולים בעולם, אירוע החצייה המתקרב ובא, טרנד ה-NFT על ביטקוין או בכאוס הגיאופוליטי המתחולל – אימוץ הביטקוין נמשך, ובגדול.

הנתונים החדשים מרשת ביטקוין צ'יינג', הנוגעים לעסקאות קניית ומכירת קריפטו, מספקים תמונת מצב מעוררת עניין על כיווני התנועה בשוק הביטקוין. 

ניתוח הנתונים מהרבעון הראשון לשנת 2023 לעומת הרבעון האחרון מראה עלייה משמעותית ביחס שבין הקונים לבין המוכרים, הן בכמות והן בסכומים, מה שמעיד על גידול בביטחון המשקיעים.

נרשמה עלייה של 36% במספר פעולות הקנייה ו-30% בנפחי המסחר הכלליים, שממחישים את העניין המתגבר במטבע. 

כמו כן, נרשם גידול של קרוב ל-20% במספר הלקוחות החדשים – ועל פי הסנטימנט בסניפים השונים הפרוסים ברחבי הארץ: זוהי רק ההתחלה.

מחזיקים במקום הבטוח

בנוסף לעלייה בכמות הלקוחות, הרכישות, ונפחי המסחר – נצפתה עלייה של 60% ברכישת ארנקי חומרה כמו טרזור, שמאפשרים למשקיעים להחזיק את המטבעות הדיגיטליים שלהם בצורה בטוחה ועצמאית.

זה מעיד על התחזקות הטרנד לאחסון ארוך טווח ובטוח של המטבע, במיוחד לאור קריסותיהן של בורסות גדולות בתעשייה – כגון FTX.

על פי הערכות עובדי סניפי ביטקוין צ'יינג', רוב המשקיעים המגיעים לסניף עושים זאת על מנת לבצע רכישה ארוכת טווח. כלומר, הם סבורים ש"ביטקוין כאן להישאר" לדבריהם, ושהעליות המחירים האחרונות הציפו בהם תחושות FOMO (הפחד להחמיץ).

לעומתם, ישנם סוחרים שמבצעים את הרכישה ישירות לתוך חשבונות פלטפורמת המסחר שלהם, כגון קראקן, על מנת לבצע עסקאות במטבעות דיגיטליים שאינם ביטקוין או אתריום בהכרח. לטובת זאת הם רוכשים בעיקר את המטבע צמוד-הדולר USDT.

לבסוף, ישנם גם המשתמשים. א' מסר לצוות ביטקוין צ'יינג' כי "ההורים שלי נשארו ברוסיה, וזו הדרך הכי טובה לשלוח להם כסף (אחרי שניתקו את הבנקים בעקבות המלחמה)." 

מעדיפים ביטקוין על אתריום

גם אתריום רשם עליות משמעותיות במהלך שנת 2023. המטבע התחיל את השנה שעברה בשער $1,220 ונסק קרוב ל-100%.

בביטקוין צ'יינג' הרגישו זאת גם בסניפים, אך לא מספיק: 55% מסך הרכישות שהתבצעו בכספומט היו של ביטקוין, ואילו 20% בלבד היו לאתריום. היתר היו USDT, כאשר את המטבע BCH (ביקאש) רכשו 0.2% מנפחי המסחר לרכישה בלבד.

כך או כך, בעוד שעדיין לא צפינו בתמונות של התורים בכניסה לכספומטים כפי שקרה בנובמבר 2021 כשביטקוין רשם את שיא כל הזמנים בשער ה-$69,000, הביקושים – בהחלט מורגשים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אבי דיין

אבי דיין

מנכ"ל ומייסד רשת הכספומטים ביטקוין צ'יינג' (Bitcoin Change)
אבי דיין

אבי דיין

מנכ"ל ומייסד רשת הכספומטים ביטקוין צ'יינג' (Bitcoin Change)

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן