ביטקוין מעל 65,000 דולר: שוק הקריפטו חוזר ל-2.5 טריליון דולר

למעלה מ-2 מיליארד דולר שווי ביטקוין נמשכו מבורסות - קצב המשיכות המהיר ביותר מזה 5 שנים
ביטקוין

הביקוש לביטקוין ממשיך לגדול, ונראה שההיצע לא עומד בקצב – מה שבא לידי ביטוי בהמשך עליות השערים כאשר שער הביטקוין חוצה היום את ה-65,200 דולר.

אחת האינדיקציות לכך היא כמות מטבעות הביטקוין שנמשכים מחשבונות המשתמשים בבורסות הגדולות לאחסון בארנקים קרים – ביום שישי שעבר לבדו הוצאו מזירות המסחר הריכוזיות כ-2.3 מיליארד דולר, כמות יומית שלא נראתה מאז 2019.

"מעולם לא ראיתי משהו כזה בעבר", כתב האנליסט ג'יימס ואן סטרן ב-X (לשעבר טוויטר) בהתייחסו לנתונים שהועלו לאתר חברת ניתוח הבלוקצ'יין Glassnode. ואן סטרן מחברת המחקר CryptoSlate ציין כי כמות כזאת של מטבעות ביטקוין שמוצאים מהבורסות ביום אחד היא אחת הגדולות ביותר ב-5 השנים האחרונות.

ואן סטרן אף הבחין שכ-200 מיליון דולר שווי ביטקוין הועברו לשירות קוינבייס Prime המשמש את החברות המנהלות את קרנות הסל עוקבות הביטקוין. אולם לדבריו המשיכות מביינאנס יותר מעניינות "מכיוון שאין להן שום קשר לקרנות הסל". מבינאנס נמשכו כ-400 מיליון דולר שווי ביטקוין ביום אחד.

על פי נתוני Glassnode, סך מטבעות הביטקוין שנשארו בזירות המסחר הגדולות עומד על כ-2.28 מיליון BTC, כלומר – שווי של כ-146.7 מיליארד דולר בשער הנוכחי שעומד שוב מעל 65,000 דולר. זהו המספר הנמוך ביותר מאז מרץ 2018, בזמן שביטקוין נסחר ברמות המחיר של סביב 8,000 דולר.

ביטקוין מחיר
מחיר הביטקוין בשנה האחרונה. מקור: CoinMarketCap

גם במסחר מעבר לדלפק הביטקוין אוזל

התייבשות הנזילות של ביטקוין שעומד למכירה אינה מוגבלת לזירות המסחר הפופולריות. ההיצע הזמין הגיע לשפל גם במסחר שמעבר לדלפק (OTC), שבו שחקנים גדולים רוכשים כמות גדולה של מטבעות ישירות מהכורים או דרך חברות מתווכות באופן שאינו משפיע מיידית על מחירי השוק.

"סוחרי OTC מתמודדים מול לקוחות מוסדיים גדולים, ועל פי נתוני המלאי שלהם, המאזן ירד מסביבות 10,000 ביטקוין ברבעון השני של 2023 לפחות מ-2,000 היום", כך על פי מייסד חברת המחקר 10X מרקוס ת'יילן בדברים שמסר לאתר קוינדסק

בסופו של דבר ת'יילן צופה כי לגופים המוסדיים המנהלים את קרנות הסל לא תהיה ברירה אלא לרכוש ביטקוין מזירות המסחר הגדולות, מה שיביא את היחס בין הביקוש להיצע לאחד לעשר.

ת'יילן העריך כי יש סיכוי שביטקוין ישבור עוד השבוע את שיא כל הזמנים ויעבור את ה-69,000 דולר, כל עוד ההפקדות לקרנות הסל האמריקניות ימשיכו להיות גבוהות בצורה משמעותית מכמות מטבעות הביטקוין החדשים המיוצרים על ידי הכורים מדי יום.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

הכסף ממשיך לצאת מ-GBTC

בינתיים בקרנות הסל המשיכות מקרן GBTC של גרייסקייל ממשיכות, כאשר ביום ה' שעבר הוצאו ממנה כ-600 מיליון דולר, הכמות היומית הגבוהה ביותר מזה חודש. במקביל כמות ההפקדות היומית לקרן IBIT של בלקרוק הצטמצמה לכ-200 מיליון דולר ביום ה' שעבר, זאת לאחר שלושה ימים רצופים של הפקדות בהיקף 500-600 מיליון דולר מדי יום.

ת'יילן טוען כי ההאטה בקצב ההפקדות לקרנות הסל היא זמנית, תופעה הצפויה בימים של סוף החודש, ולהערכתו כבר השבוע נחזור לראות עלייה בקצב הכספים המוכנים לקרנות הסל עוקבות ביטקוין. "אם היקף המשיכות מגרייסקייל יירד מתחת ל-100 מיליון דולר ביטקוין ירשום תנועה גדולה כלפי מעלה", העריך.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן