יותר מ-80,000 NFTs נוצרו על ביטקוין; איך אפשר לקנות והאם כדאי?

טרנד ה-NFTs על ביטקוין צובר מומנטום, "מנפח" את רשת הביטקוין ואף מייקר את עמלות השימוש בה.
ביטקוין פאנקס

הפרויקט אורדינלס (Ordinals), שהושק בסוף חודש ינואר ומאפשר ליצור NFTs על רשת הבלוקצ'יין של ביטקוין, ממשיך לצבור מומנטום. למעלה מ-80,000 "חריתות" (באנגלית: Inscriptions) נוצרו עד כה תוך שבועות בודדים, ביניהם תמונות JPEG, קבצי אודיו, קבצי וידאו ואף משחקי וידאו.

עד כה אף נוצרו קולקציות בסגנון Bitcoin Punks שמחקה את Crypto Punks המוכרת, שנוצרה על אתריום ב-2017. קולקציות נוספות שצוברות תאוצה הן Bitcoin Rocks, Taproot Wizards ועוד.

ברביעי האחרון אף נמכר Bitcoin Punk #94 עבור 9.5 מטבעות ביטקוין, בשווי של כ-$214,000 – כך לפי ציוץ בטוויטר.

מגביר אימוץ?

עפ"י Glassnode, חברה המספקת ניתוחי בלוקצ'יין, מיד עם השקתו של Ordinals נרשמה עלייה משמעותית בכתובות ארנקים חדשות שמחזיקות BTC.

"זהו רגע חדש ומיוחד בהיסטוריה של ביטקוין," נמסר מהחברה, "החדשנות יוצרת פעילות ברשת מבלי שיהיו נפחי העברות למטרות מוניטריות קלאסיות."

עפ"י הצהרתה, הסיבה המרכזית היא Ordinals אשר מביא עמו נפחי דאטה גדולים ומשתמשים פעילים.

בנוסף, גודל הבלוק הממוצע עלה מ-1.5-2 מ"ב לבלוק, ל-3-3.5 מ"ב לבלוק – תוך מספר שבועות. המשמעות היא שאם הטרנד יימשך, בהדרגה תכנת הבלוקצ'יין של ביטקוין תהיה "כבדה" יותר במונחי של שטח אחסון במחשב, ואף עשויה לצרוך חיבור אינטרנטי חזק יותר.

גלאסנוד ביטקוין NFT
החל מסוף ינואר: עליה חדה בכתובות ארנקים חדשות. מקור: Glassnode

מגביר חיכוכים בקהילה

הסערה לא פוסקת בקהילת הביטקוין הבינלאומית, אך היכולת לעשות "משהו" בנידון – אפסית.

ביטקוינרים אדוקים טוענים כי זוהי במובן מסוים מתקפת ספאם על הרשת אשר מציפה אותה במידע לא חשוב ולא יעיל, ושאינו בעל ערך מוניטרי. מכאן שהצמתים שמריצים את תכנת הביטקוין יאולצו להוריד קבצי מידע ולהתנהל בצורה לא יעילה.

כך, שטח האחסון הנצרך יגדל, יידרש חיבור אינטרנטי חזק יותר, וכתוצאה פחות משתמשים ירוצו 'צומת מלא' ויקחו חלק באבטחת הרשת.

מנגד, Ordinals יוצר מודל כלכלי נוסף וחדש לכורי הביטקוין, אשר התגמול שלהם באמצעות כריית מטבעות חדשים נחתך בחצי אחת ל-4 שנים באירוע "החצייה". ע"י שילוב NFTs, עמלות הרשת צפויות לעלות ולתגמל את הכורים יותר.

בנוסף, על מנת ליצור "חריתות", מוכרחים להחזיק ב'צומת מלא', כך שהפרויקט מעודד זאת לדברי תומכיו וכתוצאה תגבר האבטחה ברשת.

סם קלהאן, אנליסט ב-Swan Bitcoin, מסר ל-CoinDesk שהחשש שלו הוא שאם בטווח הארוך הביקוש ל-NFTs על ביטקוין יגבר, ישנו סיכוי שזה יבוא על חשבון שימושים אחרים כמו פתיחת ערוצי תשלומים ברשת הברק וכתוצאה הפחתת ערכו המוניטרי של המטבע.

בינתיים, העמלות הממוצעות לשימוש ברשת עולות בצורה עקבית לרמות גבוהות יותר במאות אחוזים ביחס לחצי הראשון של חודש ינואר.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

איך קונים NFTs על ביטקוין?

אחת מהשאלות הנפוצות ביותר שנשאלות היום היא כיצד קונים NFTs על ביטקוין. הרי, ספקולציה חדשה צומחת ורבים – על אחת כמה וכמה מאמיני ה-NFTs – רוצים לקחת בה חלק.

נכון לכתיבת מלים אלו, אנחנו בשלב מאד מוקדם ומסוכן. כל עסקאות ה-NFTs מתבצעות "מעבר לדלפק", כלומר בין אדם לאדם באמצעות מתווכים, אשר לרוב משויכים עם מנפיקי ה"חריתות" עצמם.

האתר Ordealbook.io שנוצר ע"י משתמשי הטוויטר @0xelric_eth ו-@chicag0x מאגד מידע שנאסף מקבצי Google Sheets שונים המשקפים עסקאות Ordinals שהתבצעו ומהם מחירי הרצפה (Floor Price) הנוכחיים.

על מנת ליצור (to mint) NFT על ביטקוין, למכור אותו, להעביר אותו, או לסחור בו – יש צורך בהרצת צומת מלא – כלומר את תוכנת הביטקוין במלואה. אך לטובת ביצוע הפעולה החד צדדית של רכישה NFT, אין צורך בהרצת צומת מלא.

הדרך למצוא מוכרים היא דרך פלטפורמת הצ'אטים Discord של Ordinals, וכן – בדיוק כמו שתוכלו למצוא מוכרים אותנטיים, תוכלו למצוא גם הונאות 'פישינג' בהן מתחזים למוכרים אותנטיים – בקלות.

רוב המכירות מתבצעות במחיר הנקוב ב-BTC, אך ישנם חלק מהמוכרים שמסכימים לקבל גם ETH.

סביר להניח שבחודשים הקרובים נשמע על שווקי מסחר חדשים, ארנקים מיוחדים, ועוד. בינתיים, התהליך סבור וחשוב מאד להציף את הסיכונים הרבים בו למשתמשים. מגוון רחב של הונאות וספקולציות עומד בדרך שלכם לרכישת NFT.

נזכיר שה"חריתות" משויכות עם יח' הביטקוין הקטנה ביותר, 0.00000001 ביטקוין (נקראת גם 'סטושי') ועל כן במידה וכן קניתם NFT, לא להעביר ביטקוין מהארנק מבלי שאתם יודעים מה אתם עושים. אחרת, תמצאו את עצמכם מעבירים גם את ה-NFT שרכשתם.

לבסוף נזכיר שמעבר לכך שהאמור אינו המלצה לפעולה או להשקעה (ואף ככל הנראה ההפך), חשוב מאד שתפעלו בשיקול דעת ותפנימו כי טרנדים חדשים כאלו – מציעים את ההזדמנויות הגדולות ביותר לנוכלים לתפוס אתכם בחכה שלהם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן