חברת בלוקסטרים מגייסת 125 מיליון ד' למרות השוק הדובי

החברה תמשיך לבנות מתקני כריית ביטקוין ותחזק את מעמדה באקוסיסטם של המטבע המוביל.
בלוקסטרים

חברת בלוקסטרים (Blockstream) היא אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר שמפתחות את האקוסיסטם של ביטקוין, המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון.

לאחר שגייסה 210 מיליון ד' באוגוסט 2021 והרחיבה את פעילות כריית הביטקוין שלה, כעת היא מגייסת 125 מיליון ד' נוספים לטובת הרחבה נוספת של פעילות הכרייה.

זאת על אף שתעשיית כריית הביטקוין חוותה שנה קשוחה במיוחד, עם חברות כרייה גדולות שנאלצו לפשוט רגל עקב הירידות בשער הביטקוין, העלייה במחירי האנרגיה והעלייה ברמת הקושי לכרות בלוקים חדשים בבלוקצ'יין של ביטקוין.

הגיוס התבצע באמצעות הלוואה בעלת ערבות ובאמצעות הלוואה המירה (Convertible Note) ובהובלת קרן הון הסיכון Kingsway Capital.

דיווחים מתעשיית הכרייה שאף פורטו בפודקאסט 'מדברים קריפטו' מבית CryptoJungle בו אירחנו את גדי גליקברג המתמחה בתעשייה, יעידו כי מדובר בהזדמנות מצוינת להשתמש בהון שגויס כדי לרכוש מכשירי כרייה איכותיים במחיר אטרקטיבי במיוחד, עם ירידות של למעלה מ-70% במחיריהם.

"אנחנו ממשיכים להיות ממוקדים בהפחתת סיכונים לכורי ביטקוין מוסדיים ולאפשר ללקוחות התאגידיים לבנות מוצרים בעלי ערך רב," נמסר מאריק סוונסון, נשיא וסמנכל הכספים ב-Blockstream.

הימים הגרועים מאחורי תעשיית כריית הביטקוין?

כוחות החישוב המושקעים ברשת הביטקוין הגיעו שוב פעם לשיא חדש, וזה כאמור על אף ירידות המחירים. כעת, 361.2 EH/s (חישובי פונקציות גיבוב, באנגלית Hashes, לשעה) מתבצעים ברשת, שמשמשת הלכה למעשה כמחשב-העל החזק והמאובטח ביותר בעולם.

עם זאת, העלייה בכמות כוחות החישוב מביאה עמה גם עלייה ברמת הקושי לכרות. להזכירכם, כל 2016 בלוקים שהם כשבועיים בממוצע מתעדכנת רמת הקושי של הכרייה. במלים פשוטות, כורי הביטקוין פותרים פאזלים מתמטיים בתחרות כל 10 דקות בממוצע. מספר החלקים בפאזל מקביל לרמת קושי הכרייה, וככל שיש יותר כורים שמקצים יותר כוחות חישוב לכריית ביטקוין – כך רמת הקושי מתעדכנת כלפי מעלה ומקשה על פתירת הפאזל עבור כורים שהינם פחות יעילים.

כאשר מחיר הביטקוין יורד ומחירי האנרגיה עולים, ובמקביל כורים חדשים מצטרפים לרשת ורמת קושי הכרייה עולה – המשמעות היא שישנה מחיצה אגרסיבית של הרווחיות הממוצעת של הכורים. בחודשים האחרונים, רווחיות הכורים הממוצעת הייתה אף נמוכה ממחיר הביטקוין – כלומר ככל הנראה שכורים רבים המשיכו לכרות על אף הפסדים (לעתים קרובות כי יותר משתלם לעשות זאת מאשר לכבות לגמרי את המכשירים).

אך כאמור בסקירה שפורסמה השבוע ובה פרשנות על הסיבות לעליית מחיר הביטקוין, אנו רואים כי כורי הביטקוין מפסיקים להפחית את אחזקות הביטקוין שלהם על אף שבחודשים האחרונים מכרו כמויות ביטקוין גדולות כדי לממן את פעילותיהם. כיום בנטו הכורים אוגרים ביטקוין, ולא מוכרים – וזוהי אינדיקציה ראשונית להתאוששות בריאה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן