צ'יינג'לי (Changelly) – חלפן המטבעות הקריפטוגרפיים המוכר

צ'יינג'לי

חלפן המטבעות הקריפטוגרפיים צ'יינג'לי (Changelly) הוא שחקן חדש יחסית בזירת החלפנים של עולם הקריפטו. הוא הגיח לאוויר בשנת 2016 במטרה להקל על תהליך המרת המטבעות ללא הזדקקות לבורסה. בראשיתו היה זה פרויקט של חברת הכרייה MinerGate, אולם היום מדובר ככל הנראה בחברה עצמאית עם משרדים ממוקמים בעיר פראג.

איך לקנות ביטקוין עם צ'יינג'לי?

 1. הכנסו לאתר החלפן צ'יינג'לי
 2. הזינו את כמות הביטקוין שברצונכם לרכוש ובחרו את מקום התשלום
 3. הכניסו את כתובת הביטקוין שלכם
 4. השלימו את הפרטים הרלוונטים של זיהוי לקוח (KYC)
 5. הכניסו את פרטי האשראי שלכם
 6. המטבעות יישלחו לארנק שלכם

צ'יינגלי (Changelly)

צ'יינג'לי הינו חלפן מטבעות דיגיטליים המאפשר קנייה ומכירה של מגוון גדול של מטבעות באשראי בלבד.

ביטפינקס (Bitfinex)

ביטפינקס הינה בורסת מטבעות דיגיטליים מהגדולות בעולם שבסיסה בקוריאה המאפשרת קנייה ומכירה של מגוון מטבעות דיגיטליים

סי.אי.אקס (CEX)

סי.אי.אקס הינה בורסת מטבעות הדיגיטליים המאפשרת קנייה ומכירה של מגוון עצום של מטבעות באשראי בלבד.

הבשורה הגדולה שמביא עמו צ'יינג'לי היא באפשרות לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות כסף פיאט (דולרים, יורו) – אפשרות שאינה קיימת ברוב הבורסות והחלפנים בתעשייה. בנוסף לביטקוין, ניתן לרכוש נכון לכתיבת שורות אלה כ-90 מטבעות/טוקנים נוספים. לכן, לצד מטבעות מוכרים לקהל הרחב כגון את'ר, לייטקוין ומונרו, תוכלו למצוא בהיצע הרחב של החלפן גם את הטוקנים של אומיסגו (OMG), קוואנטום (QTUM) ועוד.

השורה התחתונה לגבי צ'יינג'לי, היא שלמעשה הוא מאפשר לכם לסחור במגוון רחב מאד של מטבעות ללא הצורך בהירשמות לבורסה והעברת תהליך אימות אישי על כל המשתמע מכך. היכולת לבצע המרה קלה וישירה בין המטבעות מתאפשרת הודות לרובוט המסחר האוטומטי של צ'יינג'לי שמוטמע במספר בורסאות גדולות, כגון Bittrex ו-Poloniex ושואב מהן את הצעת המסחר הטובה ביותר בעבור כל זוג מטבעות.

חלפן צ'יינג'לי – יתרונות

 • מעבר ישיר בין המטבעות. בניגוד לבורסות, בהן המסחר מתנהל מול מספר מצומצם של מטבעות בסיס (ביטקוין, את'ר, USDT), בצ'יינג'לי אין מטבע בסיס וניתן, למשל, להמיר ישירות מטבע STEEM ב-LISK בטרנסקציה אחת בלבד.
 • ממשק אינטואיטיבי וקל לשימוש עם הסברים מפורטים על כל פעולה. כל המידע נגיש וברור – העלות של כל טרנסקציה מצוינת לצד כל פעולה. בכל שלב ניתן לראות כמה כסף הוצאתם ומה קיבלתם תמורתו.
 • ראוי לציון חיובי גם עמוד ה-FAQ באתר, המנגיש בהרחבה את כל המידע הנחוץ עבור המשתמשים.
 • מחלקת שירות הלקוחות. נכון לעכשיו, במחלקת שירות הלקוחות של כל תעשיית הקריפטו טעון שיפור משמעותי ודווקא צ'יינג'לי עושה עבודה לא רעה בעניין. המענה לשאילתות הוא לרוב תוך שעות ספורות וישנם לא מעט דיווחים על פתרון מלא של בעיה תוך פחות מ-24 שעות מרגע הפנייה. נסו להיזכר כמה זמן לקח לכם להגיע למענה בפעם האחרונה שניסיתם ליצור קשר עם פלטפורמת מסחר כלשהי בתעשיית הקריפטו.
 • ניתן לבצע רכישה באמצעות כרטיס אשראי.
 • קיימת אפשרות לאימות דו-שלבי (Two Factor Authentication).

חלפן צ'יינג'לי – חסרונות

 • ראשית כל נושא העמלות. למרות ההבטחה לעמלה קבועה בגובה של 0.5% – הבטחה שמתקיימת במלואה כשמדובר בהמרת המטבעות הקריפטוגרפיים – העמלות בעבור כסף פיאט (טרנזקציות מכסף פיאט) גבוהות משמעותית מהסכום הנ"ל. הסיבה לכך היא שמתקיימת כאן תלות בצד השלישי שאינו בשליטת צ'יינג'לי. למען ההגינות, נציין שצוות צ'יינג'לי מודיע מראש על עלות אפשרית גבוהה בעמלות על טרנזקציות פיאט, שכאמור, אינן בשליטתו המלאה.
 • חסרון נוסף הוא שלמרות שאין צורך בתהליך אימות מפרך, כפי שנהוג בבורסות, עדיין קיימת הדרישה להשארת מייל בשלב ההרשמה. כאלטרנטיבה להשארת המייל, מציעים צ'יינג'לי הרשמה באמצעות חשבונכם ברשתות החברתיות (דוגמת פייסבוק), דבר שאינו מתקבל בברכה בעולם הקריפטו, בו אנונימיות היא ערך בפני עצמו.
 • החל מסכומים מסוימים של רכישה (גובה הסכום אינו קבוע ויכול להשתנות מעת לעת) צ'יינג'לי יכולים לנעול את הכסף ולכפות תהליך KYC ללא התראה מראש. דבר שאינו מונגש בצורה מפורטת, אך דווח ע"י מספר משתמשים.
 • אין אפליקציה לנייד.

צ'יינג'לי לעומת שייפטשיפט – מה ההבדלים והדמיונות?

שייפטשיפט הוא חלפן מטבעות קריפטוגרפיים הפועל באופן דומה לצ'יינג'לי ולמעשה מהווה אחד ממתחריו העיקריים. ערכנו עבורכם השוואה קלה בין השניים:

שני היתרונות המשמעותיים של צ'יינג'לי על פני שייפשיפט הן האפשרות להשתמש בכסף פיאט (לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים בכסף פיאט) ומגוון גדול יותר של מטבעות להמרה. צ'יינג'לי הרבה יותר מתאימה לשמש כתחליף לבורסה דוגמת ביטרקס או בינאנס. שייפשיפט, לעומת זאת, הינה חברה מוכרת יותר ומעוררת אמינות. לא מעט בזכות העובדה שבניגוד לצ'יינג'לי זהות מייסדיה ידועה ואינה ניתנת "לפרשנויות".  גם העובדה שאין בשייפשיפט צורך בהשארת מייל, דבר שמאפשר לנרשמים לשמור על אנונימיות מוחלטת – מהווה יתרון לחלפן הוותיק. חווית המשתמש בשני החלפנים טובה, אולם שייפשיפט נחשבת עדיין לקצת יותר מהירה ונוחה לשימוש. עם זאת שירות הלקוחות של צ'יינג'לי זוכה לביקורות חיוביות יותר בקהילת הסוחרים.

מדריך קניית מטבעות בחלפן צ'יינג'לי

כבר לפני יותר משנה, נוספה לציי'נגלי האפשרות לקבל העברות באמצעות כרטיסים בנקאיים דוגמת VISA ו-MasterCard. החלפן מקבל כל כסף פיאט (יורו, פאונדים, שקלים וכו') ומחשב אותו בדולרים. מדריך זה מדגים כיצד ניתן לרכוש ביטקוין בדולרים באמצעות כרטיס אשראי. שימו לב, עליכם להחזיק בארנק הדיגיטלי של המטבע אותו אתם מעוניינים לרכוש. כלומר, אם ברצונכם לרכוש ביטקוין, עליכם להחזיק בארנק ביטקוין כבר בתחילת התהליך. להסבר מלא ופתיחת ארנקים. בנוסף, זכרו שהארנקים המומלצים ביותר הם ארנקי חומרה כגון טרזור או לדג'ר ננו אס.9

ארנק טרזור T

trezor t

הארנק תומך במספר רב של מטבעות 

מחיר: $192

ארנק לדג'ר ננו X

ledger logo

הארנק תומך במספר רב של מטבעות 

מחיר: $157

1.היכנסו לאתר צ'יינג'לי ובדף הבית בחרו בכסף פיאט (במקרה שלנו USD) בשדה השמאלי ובמטבע קריפטו שברצונכם לרכוש (במקרה שלנו ביטקוין) בצד הימני:

גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).
צ'יינג'לי
קרדיט: Changelly

2. בחנו בעיון את השער המוצע ע"י החלפן ואת הסכום המדויק אותו אתם הולכים להזין:

קרדיט: Changelly

3. הכניסו את כתובת ארנק הביטקוין שלכם (הארנק בו תחזיקו את המטבעות):

קרדיט: Changelly   

4.  ודאו פעם נוספת שכל פרטי הטרנסקציה שאתם אמורים לבצע אכן נכונים.

קרדיט: Changelly
 1. לאחר הלחיצה על הכפתור הירוק (אישור וביצוע התשלום) הטרנסקציה למעשה נוצרה. כעת קראו בעיון את רשימת הדרישות מטה ולחצו על כפתור התשלום עם ויזה או מאסטרקארד. הכניסו את פרטי הכרטיס וקוד ה-CVC שמאחורה.
  קרדיט: Changelly
 2. הכניסו מספר טלפון פעיל המקושר לכרטיס, וחכו לשיחה בה תקבלו קוד דיגיטלי אותו תצטרכו להכניס.
  קרדיט: Changelly
 3. כעת לכן לאפליקציית הבנק שלכם ומצאו בה הצהרה בנקאית עם קוד בן ה-3 הספרות, אותו יש להזין. זה צריך להיראות ככה:
  קרדיט: Changelly
 4. לאחר הכנסת הקוד חכו לסיום הטרנסקציה.
  קרדיט: Changelly
 5. תוך 5 עד 30 דקות, תקבלו את הכסף ואת החשבונית על העסקה.

במידה ותתקלו בבעיה או הודעת שגיאה כלשהי באחד השלבים, מומלץ לפנות לצ'יינג'לי באמצעות האימייל: [email protected].

לסיכום

חלפן צ'יינג'לי מספק את השירות שהוא מתיימר לספק בצורה יעילה: ניתן  בקלות להמיר מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים אלה באלה בעלות סבירה לחלוטין של 0.5%. נכון, זהות העומדים בראש אינה ידועה לחלוטין, והדבר אכן מעורר אי-נוחות מסוימת, עם זאת, חשוב לציין שצ'יינג'לי עצמו אינו מחזיק במפתחות הפרטיים שלכם (ההמרות בין המטבעות מתרחשות למעשה בבורסות הגדולות אליהן מוטמע החלפן). שירות הלקוחות של צ'יינג'לי פועל ביעילות ורוב רובן של ביקורות המשתמשים חיוביות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.
אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן